March 27, 2021
|
Lincoln HS - Tallahassee, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kaseem Ibraheem-Washington JR Rickards 49.22
2 Robert Wilson JR Lincoln 50.04
3 David Morrison JR Lincoln 51.12
4 Jordan Guice SR Rickards 51.22
5 Ivan Donaldson JR Rickards 51.67
6 Semaj James SR St. John Paul Catholic 52.19
7 Ian Clark SR Leon 52.56
8 Terrance McPherson SR Rickards 52.59
9 Ethan Mason SR Gadsden County 52.88
10 Denvantae Roberts SR Gadsden County 53.01
11 Jayden Farmer SR Florida High 53.08
12 Demontre Allen FR Niceville 53.15
13 John Webb Sophomore Dothan 53.25
14 Isaiah Bighem FR Leon 53.32
15 Tyreek Gallon JR Leon 53.36
16 Dematres Jackson SR Gadsden County 53.56
17 Delvion Zanders FR Godby 53.96
18 Devin Williams SR Lincoln 54.58
19 Amarie Moore Senior Godby 54.60
20 Shane Croston SO Maclay 54.60
21 Maddax Fayard FR Niceville 55.14
22 Donovan Rackley   Godby 55.50
23 Jermaris Speights SO Lincoln 55.61
24 Trey Daniels JR Lincoln 56.51
25 Anthony Parker FR Niceville 56.59
26 Rayshawn Goodman FR Lincoln 56.74
27 Mason Carroll Sophomore Dothan 57.63
28 Tyler Griffin SR FAMU DRS 58.28
29 Jamimichael Holloway SO Godby 58.36
30 Khalil Gunn JR Gadsden County 58.73
31 Zaivion Williams JR FAMU DRS 58.99
32 Titus Rambo Sophomore Dothan 59.19
33 Ryan Allen FR Lincoln 1:00.21
34 Eli Mears JR Maclay 1:01.01
35 Zion Paret FR St. John Paul Catholic 1:01.66
36 Lee Gilliam JR Leon 1:08.29
  Jessiah McGrew 8 Florida High DNS
  Micahi Danzy FR Florida High DNS
  Galen Johnson SR Lincoln DNS
  Kareem Titre JR Lincoln DNS
  Darien Lawrence SR Lincoln DNS
  Wade McDaniels Sophomore Dothan DNS
  Will Boggs SR St. John Paul Catholic DNS
  Theron Jackson SR FAMU DRS DNS
  Ostin Perkins FR North Florida Christian DNS
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kaseem Ibraheem-Washington JR Rickards 49.22
2 Robert Wilson JR Lincoln 50.04
3 David Morrison JR Lincoln 51.12
4 Jordan Guice SR Rickards 51.22
6 Semaj James SR St. John Paul Catholic 52.19
7 Ian Clark SR Leon 52.56
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jayden Farmer SR Florida High 53.08
13 John Webb Sophomore Dothan 53.25
17 Delvion Zanders FR Godby 53.96
  Micahi Danzy FR Florida High DNS
  Theron Jackson SR FAMU DRS DNS
  Galen Johnson SR Lincoln DNS
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Demontre Allen FR Niceville 53.15
15 Tyreek Gallon JR Leon 53.36
18 Devin Williams SR Lincoln 54.58
20 Shane Croston SO Maclay 54.60
21 Maddax Fayard FR Niceville 55.14
23 Jermaris Speights SO Lincoln 55.61
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Donovan Rackley   Godby 55.50
24 Trey Daniels JR Lincoln 56.51
25 Anthony Parker FR Niceville 56.59
26 Rayshawn Goodman FR Lincoln 56.74
29 Jamimichael Holloway SO Godby 58.36
  Ostin Perkins FR North Florida Christian DNS
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ivan Donaldson JR Rickards 51.67
27 Mason Carroll Sophomore Dothan 57.63
33 Ryan Allen FR Lincoln 1:00.21
34 Eli Mears JR Maclay 1:01.01
35 Zion Paret FR St. John Paul Catholic 1:01.66
  Jessiah McGrew 8 Florida High DNS
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Isaiah Bighem FR Leon 53.32
16 Dematres Jackson SR Gadsden County 53.56
28 Tyler Griffin SR FAMU DRS 58.28
30 Khalil Gunn JR Gadsden County 58.73
36 Lee Gilliam JR Leon 1:08.29
  Will Boggs SR St. John Paul Catholic DNS
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Terrance McPherson SR Rickards 52.59
9 Ethan Mason SR Gadsden County 52.88
19 Amarie Moore Senior Godby 54.60
32 Titus Rambo Sophomore Dothan 59.19
  Darien Lawrence SR Lincoln DNS
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Denvantae Roberts SR Gadsden County 53.01
31 Zaivion Williams JR FAMU DRS 58.99
  Wade McDaniels Sophomore Dothan DNS
  Kareem Titre JR Lincoln DNS