Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
4/1 Heritage
April 1, 2021
|
Heritage - Palm Bay, FL
|
Timing: BVTIMING
ICON KEY:
FHSAA 1A
FHSAA 2A
FHSAA 3A
FHSAA 4A
>
Filter by Team
Bayside (M)
Brevard HEAT (M)
Cocoa Beach (M)
Covenant Christian (M)
Eau Gallie (M)
Florida Prep (M)
Heritage (M)
Melbourne (M)
Melbourne Central Catholic (M)
Palm Bay (M)
Pineapple Cove (Palm Bay) (M)
Boys' 800 Meters
Top↑
PL
NAME
YEAR
TEAM
TIME
SC
1
Daniel Reinecke
JR
Heritage
2:08.12
10
2
Brandon Crawford
SR
Heritage
2:09.97
8
3
Jaiden Martingano
SO
Melbourne
2:10.37
6
4
Joshua Briley
JR
Heritage
2:10.90
5
5
Garrison Gates
FR
Melbourne
2:14.33
4
6
Chase Riley
SO
Melbourne
2:16.49
3
7
Alston Jaudon
JR
Melbourne
2:18.18
2
8
Clarence Derisme
JR
Bayside
2:18.80
1
9
Gabriel Good
JR
Melbourne
2:19.21
-
10
Braden Willis
JR
Heritage
2:19.42
-
11
Wesley Knoblock
SO
Melbourne
2:20.79
-
12
Trent Riley
FR
Melbourne
2:21.87
-
13
Tommy Tibbets
JR
Cocoa Beach
2:23.39
-
14
Wenn Gilbertson
8
Cocoa Beach
2:24.08
-
15
Blake Hanstein
SO
Pineapple Cove (Palm Bay)
2:28.50
-
16
Giovanni Pruitt
FR
Bayside
2:31.01
-
17
Gage Johnson
SO
Melbourne
2:31.06
-
18
Trenton Gorey
Senior
Brevard HEAT
2:31.22
-
19
Gavin Oppelt
FR
Pineapple Cove (Palm Bay)
2:31.77
-
20
Aiden Karl
FR
Cocoa Beach
2:31.90
-
21
Alejandro Ventura
SR
Bayside
2:32.82
-
22
Harper Noel
8
Pineapple Cove (Palm Bay)
2:33.81
-
23
Keyshawn Williams
FR
Heritage
2:33.93
-
24
Jacob Spitler
JR
Brevard HEAT
2:35.55
-
25
Joey Vicidomini
FR
Cocoa Beach
2:40.37
-
26
Logan Augustine
SO
Eau Gallie
2:42.59
-
27
Matt Connor
JR
Eau Gallie
2:44.72
-
28
Joseph Hanstein
FR
Pineapple Cove (Palm Bay)
2:50.99
-
29
Mathew Barna
FR
Pineapple Cove (Palm Bay)
3:04.29
-
30
Evan Wilke
SO
Bayside
3:23.78
-
31
Luke Merlino
6
Brevard HEAT
3:33.93
-
Bryson Wiley
JR
Melbourne Central Catholic
NT
Nicholas Hernandez
FR
Eau Gallie
NT
Nathan Goyer
JR
Eau Gallie
NT
Anthony Padgett
SR
Eau Gallie
NT
Thatcher Jones
8
Pineapple Cove (Palm Bay)
NT
Nolen Genna
JR
Heritage
NT
Joao Leao
SO
Melbourne
NT
Chad Luchetti
SR
Melbourne Central Catholic
NT
Jacob Koster
FR
Melbourne Central Catholic
NT
Gavin Myers
7
Covenant Christian
NT
Alex Ramdat
FR
Bayside
NT
Robert Booth
SR
Melbourne Central Catholic
NT
Jacobo Montoya
SR
Florida Prep
NT
Christopher Mohaghegh
JR
Palm Bay
NT
Oliver Sutton
Junior
Brevard HEAT
NT
Cody Myers
FR
Covenant Christian
NT
Marc Antenucci
FR
Covenant Christian
NT