April 1, 2021
|
Heritage - Palm Bay, FL
|
Timing: BVTIMING
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marcus Higgins JR Heritage 54.75 10
2 Trevon Mitchell JR Eau Gallie 55.24 8
3 Adam Muncey SO Heritage 55.37 6
4 Jah'kiing Joseph SO Heritage 55.78 5
5 Marquis Redhead JR Heritage 56.23 4
6 Gavin Howell SO Melbourne 58.04 3
7 Kevaunie Henry SR Palm Bay 58.11 2
8 Blake Hanstein SO Pineapple Cove (Palm Bay) 58.89 1
9 Tavares Neal FR Bayside 59.12 -
10 Arthur Waters IV JR Melbourne 59.23 -
11 Juan Olden SR Bayside 59.44 -
12 Ishmael Turknett FR Melbourne 59.73 -
13 Jean Mondesir JR Palm Bay 1:00.16 -
14 Dave Honorat JR Bayside 1:00.90 -
15 Shakeal Shaw JR Melbourne 1:01.03 -
16 Caleb Negron Laracuente SO Palm Bay 1:01.15 -
17 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 1:03.07 -
18 Gage Johnson SO Melbourne 1:03.19 -
19 Owen Chaves FR Bayside 1:04.75 -
  Jomar Saez Garcia SO Bayside NT   
  Johnnie Johnston SR Palm Bay NT   
  Ricardo DeCius JR Florida Prep NT   
  Jesse Barton FR Covenant Christian NT   
  Gavin Myers 7 Covenant Christian NT   
  Cody Myers FR Covenant Christian NT   
  Kevin Rodriquez FR Covenant Christian NT   
  William Harbour JR Covenant Christian NT   
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie NT   
  Andrew Fronk SO Melbourne Central Catholic NT   
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic NT   
  Nicholas Ramos FR Heritage NT   
  Aymen Asker JR Heritage NT   
  Dinari Craig SO Eau Gallie NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Marcus Higgins JR Heritage 54.75 10
2 Trevon Mitchell JR Eau Gallie 55.24 8
3 Adam Muncey SO Heritage 55.37 6
5 Marquis Redhead JR Heritage 56.23 4
6 Gavin Howell SO Melbourne 58.04 3
  Nicholas Ramos FR Heritage NT   
  Andrew Fronk SO Melbourne Central Catholic NT   
  Ricardo DeCius JR Florida Prep NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jah'kiing Joseph SO Heritage 55.78 5
7 Kevaunie Henry SR Palm Bay 58.11 2
8 Blake Hanstein SO Pineapple Cove (Palm Bay) 58.89 1
10 Arthur Waters IV JR Melbourne 59.23 -
11 Juan Olden SR Bayside 59.44 -
14 Dave Honorat JR Bayside 1:00.90 -
  Aymen Asker JR Heritage NT   
  Johnnie Johnston SR Palm Bay NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Tavares Neal FR Bayside 59.12 -
12 Ishmael Turknett FR Melbourne 59.73 -
13 Jean Mondesir JR Palm Bay 1:00.16 -
16 Caleb Negron Laracuente SO Palm Bay 1:01.15 -
18 Gage Johnson SO Melbourne 1:03.19 -
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie NT   
  Lucas Carney FR Melbourne Central Catholic NT   
  Kevin Rodriquez FR Covenant Christian NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Shakeal Shaw JR Melbourne 1:01.03 -
17 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 1:03.07 -
19 Owen Chaves FR Bayside 1:04.75 -
  Cody Myers FR Covenant Christian NT   
  Jesse Barton FR Covenant Christian NT   
  Jomar Saez Garcia SO Bayside NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Dinari Craig SO Eau Gallie NT   
  William Harbour JR Covenant Christian NT   
  Gavin Myers 7 Covenant Christian NT