March 20, 2021
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright SR Mainland 12.21 10
2 Armanie Coleman SO First Coast 12.26 8
3 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.40 6
4 Bernadette Lafleur JR American Heritage 12.61 5
5 Ella Tennant JR River Ridge 12.72 4
6 Skyler Watts FR Episcopal 12.77 3
7 Nya Blocker   Rickards 12.80 2
Girls' 100 Meters Finals Section 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Cydney Wright SR Mainland 12.21 10
2 Armanie Coleman SO First Coast 12.26 8
4 Bernadette Lafleur JR American Heritage 12.61 5
7 Nya Blocker   Rickards 12.80 2
Girls' 100 Meters Finals Section 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.40 6
5 Ella Tennant JR River Ridge 12.72 4
6 Skyler Watts FR Episcopal 12.77 3

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cydney Wright SR Mainland 12.50
2 Nya Blocker   Rickards 12.71
3 Armanie Coleman SO First Coast 12.79
4 Bernadette Lafleur JR American Heritage 12.89
5 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.96
6 Skyler Watts FR Episcopal 12.97
7 Ella Tennant JR River Ridge 12.98
8 Jiya Hastings SR DeLand 13.01
9 Naveyh Frost SR Godby 13.16
10 Treciyah Mitchell SR Miami Northwestern 13.17
11 Kayla Cleveland FR Terry Parker 13.18
12 Naudia Williams SO Lincoln 13.25
13 Britney Jennings FR Sandalwood 13.27
14 Kennedi DeVoux SO Paxon 13.30
15 Alexandria Jordan SR Lincoln 13.39
16 Emily Crocker FR Bishop Kenny 13.42
17 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 13.47
18 Kearrah Martin SR Lehigh 13.49
19 Jayla Lawrence Freshman Richmond Hill 13.56
20 Rylee Huet SR Winter Springs 13.65
21 Elektra Engblom JR Matanzas 13.70
22 Taliyah Thomas JR Fletcher 13.71
23 Sydney Bartholomew JR Atlantic Coast 13.77
24 Aaleiyah Bonner JR Atlantic Coast 13.78
25 Aleisia Robinson SO Ribault 13.79
26 Ka'Mari Stokes FR Ribault 13.82
27 Ba'Lisha Coleman JR Lehigh 13.83
28 Derrah Jones   Rickards 13.84
29 Sasha Gregory FR Nease 13.90
30 Nya Russell FR Middleburg 13.93
31 Jaime Preston SO Bishop Snyder 14.00
32 Nadia Brown SR Robert E. Lee 14.02
33 Shelby Abinsay JR Bishop Kenny 14.03
34 DeMia Harris SR Orange Park 14.04
35 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 14.10
36 Samiya Edwards SO Palatka 14.15
37 Saniya Black SO Nease 14.24
38 Michaela Chrisphonte JR Bishop Kenny 14.28
39 Makayla Stokes Sophomore Richmond Hill 14.32
40 Mikah Harvey SO Palatka 14.43
41 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 14.45
42 BriAnna Johnson SO Orange Park 14.50
43 KILEY WENGER SO Stanton 14.52
44 Grace Touring SO Fletcher 14.54
45 Anayah Noel FR Raines 14.58
46 Lariel Green JR University Christian 14.60
47 Ashton Grant FR Atlantic (PO) 14.67
48 Simone Mosley FR Palatka 14.90
49 Nadia White JR Fernandina Beach 15.33
50 YAMILEY PIERRE-LOUIS FR Stanton 15.40
51 Mia Leger FR Seabreeze 15.45
52 Hannah Poole JR University Christian 16.46
53 Cassidy Carnegie SO P. K. Yonge 17.89
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Britney Jennings FR Sandalwood 13.27
25 Aleisia Robinson SO Ribault 13.79
26 Ka'Mari Stokes FR Ribault 13.82
37 Saniya Black SO Nease 14.24
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jayda Bushay JR Miami Northwestern 12.96
20 Rylee Huet SR Winter Springs 13.65
40 Mikah Harvey SO Palatka 14.43
46 Lariel Green JR University Christian 14.60
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nya Blocker   Rickards 12.71
7 Ella Tennant JR River Ridge 12.98
35 Imani Wakefield JR Robert E. Lee 14.10
42 BriAnna Johnson SO Orange Park 14.50
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cydney Wright SR Mainland 12.50
21 Elektra Engblom JR Matanzas 13.70
30 Nya Russell FR Middleburg 13.93
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Naveyh Frost SR Godby 13.16
16 Emily Crocker FR Bishop Kenny 13.42
41 Me'Yauney Peoples FR Gadsden County 14.45
45 Anayah Noel FR Raines 14.58
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Naudia Williams SO Lincoln 13.25
14 Kennedi DeVoux SO Paxon 13.30
44 Grace Touring SO Fletcher 14.54
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Armanie Coleman SO First Coast 12.79
23 Sydney Bartholomew JR Atlantic Coast 13.77
31 Jaime Preston SO Bishop Snyder 14.00
51 Mia Leger FR Seabreeze 15.45
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Jayla Lawrence Freshman Richmond Hill 13.56
34 DeMia Harris SR Orange Park 14.04
38 Michaela Chrisphonte JR Bishop Kenny 14.28
49 Nadia White JR Fernandina Beach 15.33
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: -4.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Kearrah Martin SR Lehigh 13.49
27 Ba'Lisha Coleman JR Lehigh 13.83
43 KILEY WENGER SO Stanton 14.52
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Alexandria Jordan SR Lincoln 13.39
17 Rose-Esther Saint-Germain SO Paxon 13.47
47 Ashton Grant FR Atlantic (PO) 14.67
48 Simone Mosley FR Palatka 14.90
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 11
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kayla Cleveland FR Terry Parker 13.18
24 Aaleiyah Bonner JR Atlantic Coast 13.78
29 Sasha Gregory FR Nease 13.90
53 Cassidy Carnegie SO P. K. Yonge 17.89
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 12
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jiya Hastings SR DeLand 13.01
32 Nadia Brown SR Robert E. Lee 14.02
36 Samiya Edwards SO Palatka 14.15
52 Hannah Poole JR University Christian 16.46
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 13
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Skyler Watts FR Episcopal 12.97
10 Treciyah Mitchell SR Miami Northwestern 13.17
33 Shelby Abinsay JR Bishop Kenny 14.03
50 YAMILEY PIERRE-LOUIS FR Stanton 15.40
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 14
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Bernadette Lafleur JR American Heritage 12.89
22 Taliyah Thomas JR Fletcher 13.71
28 Derrah Jones   Rickards 13.84
39 Makayla Stokes Sophomore Richmond Hill 14.32