March 20, 2021
|
Raines - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Knieja SR Tate 1:59.82 10
2 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 2:02.22 8
3 Jeremiah Toussaint SO Hialeah-Miami Lakes 2:02.73 6
4 Jalen Brownlee   Rickards 2:03.84 5
5 Mekhii Morris-Heron JR First Coast 2:04.03 4
6 Jordan Guice   Rickards 2:04.53 3
7 Josh Mitchell Senior Richmond Hill 2:04.53 2
8 Khary Wright SR Lincoln 2:04.81 1
9 Chris Russell SR Stanton 2:05.05 -
10 Jacob Labonte JR Seabreeze 2:05.85 -
11 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:06.06 -
12 Jordan Washington SO Gadsden County 2:06.88 -
13 Chance Haggray Senior Richmond Hill 2:07.06 -
14 Roberto Gomez SR Zephyrhills 2:07.09 -
15 Danny Sakowski SO Fleming Island 2:08.25 -
16 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 2:08.64 -
17 Joshua Sea JR Atlantic Coast 2:10.31 -
18 Jayden Farmer SR Florida High 2:10.50 -
19 Alexander Kihei SR Columbia 2:10.62 -
20 Trace Spires JR Santa Fe 2:11.40 -
21 Jalen Taylor SO Paxon 2:11.42 -
22 Hunter Smith JR Matanzas 2:11.42 -
23 kyle verdi JR West Port 2:11.45 -
24 Campbell Hart SR Lincoln 2:11.64 -
25 Gavin Nelson SO Mandarin 2:11.70 -
26 Quamane Graham SR Westside 2:11.83 -
27 Chad Axon JR Ribault 2:13.28 -
28 Cole Chancey SR Columbia 2:13.43 -
29 Darian Jones JR Raines 2:13.74 -
30 Zarie Davis FR Atlantic Coast 2:13.77 -
31 William Poe FR Zephyrhills 2:14.31 -
32 Connor Glass SO American Heritage 2:14.53 -
33 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 2:16.75 -
34 Amarie Moore SR Godby 2:16.93 -
35 Bryan Gourgue SR Terry Parker 2:17.15 -
36 Raphael Piccola FR West Port 2:17.21 -
37 Mitchell Sefton FR Wolfson 2:17.22 -
38 Dietrich Woods JR Fernandina Beach 2:18.26 -
39 Payton London SR First Coast 2:19.35 -
40 Derick Holland FR Palatka 2:19.95 -
41 Christian Pando JR Stanton 2:20.67 -
42 Jaden Griggs JR Raines 2:23.32 -
43 Frank Sinton FR Seabreeze 2:24.14 -
44 Noe Benitez JR Orange Park 2:25.76 -
45 Stephen Rosten SR Ribault 2:31.13 -
46 Johnathan Ligeikis SO Fernandina Beach 2:43.55 -
  Jahmetrius Hale SO University Christian DNF -
  Emari Napper SR Ribault DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Jalen Brownlee   Rickards 2:03.84 5
6 Jordan Guice   Rickards 2:04.53 3
26 Quamane Graham SR Westside 2:11.83 -
29 Darian Jones JR Raines 2:13.74 -
30 Zarie Davis FR Atlantic Coast 2:13.77 -
36 Raphael Piccola FR West Port 2:17.21 -
37 Mitchell Sefton FR Wolfson 2:17.22 -
38 Dietrich Woods JR Fernandina Beach 2:18.26 -
39 Payton London SR First Coast 2:19.35 -
40 Derick Holland FR Palatka 2:19.95 -
41 Christian Pando JR Stanton 2:20.67 -
42 Jaden Griggs JR Raines 2:23.32 -
43 Frank Sinton FR Seabreeze 2:24.14 -
45 Stephen Rosten SR Ribault 2:31.13 -
46 Johnathan Ligeikis SO Fernandina Beach 2:43.55 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jordan Washington SO Gadsden County 2:06.88 -
18 Jayden Farmer SR Florida High 2:10.50 -
19 Alexander Kihei SR Columbia 2:10.62 -
20 Trace Spires JR Santa Fe 2:11.40 -
21 Jalen Taylor SO Paxon 2:11.42 -
22 Hunter Smith JR Matanzas 2:11.42 -
25 Gavin Nelson SO Mandarin 2:11.70 -
27 Chad Axon JR Ribault 2:13.28 -
28 Cole Chancey SR Columbia 2:13.43 -
31 William Poe FR Zephyrhills 2:14.31 -
32 Connor Glass SO American Heritage 2:14.53 -
33 Zachery Russell SO Atlantic (PO) 2:16.75 -
35 Bryan Gourgue SR Terry Parker 2:17.15 -
44 Noe Benitez JR Orange Park 2:25.76 -
  Emari Napper SR Ribault DNF -
  Jahmetrius Hale SO University Christian DNF -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brandon Knieja SR Tate 1:59.82 10
2 Daniel Jean-Charles SO Miami Northwestern 2:02.22 8
3 Jeremiah Toussaint SO Hialeah-Miami Lakes 2:02.73 6
5 Mekhii Morris-Heron JR First Coast 2:04.03 4
7 Josh Mitchell Senior Richmond Hill 2:04.53 2
8 Khary Wright SR Lincoln 2:04.81 1
9 Chris Russell SR Stanton 2:05.05 -
10 Jacob Labonte JR Seabreeze 2:05.85 -
11 Nazir Ward SO Miami Northwestern 2:06.06 -
13 Chance Haggray Senior Richmond Hill 2:07.06 -
14 Roberto Gomez SR Zephyrhills 2:07.09 -
15 Danny Sakowski SO Fleming Island 2:08.25 -
16 Darnell Rooplal SR Atlantic (PO) 2:08.64 -
17 Joshua Sea JR Atlantic Coast 2:10.31 -
23 kyle verdi JR West Port 2:11.45 -
24 Campbell Hart SR Lincoln 2:11.64 -
34 Amarie Moore SR Godby 2:16.93 -