March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 1:52.34 2:15.34 1:48.28 10
2 Kamari Dawn SR Rockledge 2:14.59 2:18.75 2:52.05 8
3 Jazlyn Dailey JR Winter Park 2:26.22 2:19.25 2:45.71 6
4 Gabrielle Johnson SR Winter Park 2:23.31 2:21.89 2:14.80 5
5 Carly Holadia JR Timber Creek 3:04.75 2:24.33 2:32.99 4
6 Catalina Edwards SO Celebration 3:06.94 2:24.91 2:00.28 3
7 Alisha Boyer SO Evans 2:18.12 2:25.38 2:38.47 2
8 Olivia Eugene FR Apopka 2:47.62 2:25.75 2:31.58 1
9 Megan Wells JR Newsome 1:58.24 2:25.97 1:43.64 -
10 Katie Ranck SR Windermere 2:24.40 2:30.41 2:33.42 -
11 Izabell Reichard FR Harmony 2:20.07 2:30.61 2:21.58 -
12 Amenda Saint-Louis SR Evans 2:44.25 2:30.68 2:23.15 -
13 Brianna Hiers SR Montverde Academy 2:48.96 2:32.21 3:14.83 -
14 Ayla Fisher FR West Orange 2:37.36 2:32.77 1:59.16 -
15 Queen Boyer SO Evans 3:03.83 2:33.19 1:51.83 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 1:50.00 2:34.92 2:00.84 -
17 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:06.29 2:35.91 2:25.00 -
18 Julia Svartstrom SR Viera 2:05.14 2:36.42 3:17.09 -
19 Sarah Gross SO Winter Park 2:52.79 2:37.08 2:51.22 -
20 Maddie Heald FR Olympia 2:23.05 2:37.19 2:54.48 -
21 Ella Klyce FR West Orange 2:27.31 2:40.11 3:18.54 -
22 Mackenzie Miller JR Heritage 2:10.04 2:40.54 2:02.01 -
23 Ava Aseere SO Lake Minneola 3:18.64 2:41.49 2:26.96 -
24 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 2:50.79 2:42.65 2:05.24 -
25 Emma Morris FR Lake Nona 2:20.15 2:42.96 2:26.67 -
26 Kaitlyn Ritter SR Harmony 3:30.04 2:44.09 3:28.40 -
27 Shanai Banks JR Rockledge 3:19.19 2:44.62 3:09.32 -
28 Hannah Arago FR Osceola (Kissimmee) 3:06.09 2:44.68 3:15.97 -
29 Trinity Trett SO Viera 2:11.92 2:44.89 2:05.32 -
30 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 3:13.25 2:45.17 2:56.74 -
31 Valerie Hoyos JR Lake Nona 2:35.33 2:45.24 3:14.99 -
32 Natalie Nesmith SO Montverde Academy 2:17.29 2:45.40 3:20.14 -
33 Avery Rouhoff SR Viera 2:54.06 2:45.77 2:07.65 -
34 Hannah Head FR Dr. Phillips 1:56.78 2:46.82 2:58.50 -
35 Faith Palmer FR Strawberry Crest 2:06.89 2:46.96 3:20.36 -
36 Peyton Prior JR Timber Creek 2:47.46 2:47.46 2:37.42 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 2:19.24 2:47.76 3:36.41 -
38 nicole shorter JR Jones 2:52.94 2:47.90 3:08.05 -
39 Daria Joshway SO Auburndale 2:49.87 2:48.18 2:31.37 -
40 Thamia Romani FR Lake Minneola 3:02.21 2:48.71 3:34.27 -
41 Jasmine Harvell SO Auburndale 3:13.94 2:50.12 2:09.30 -
42 Meaghan Knowles SO Auburndale 3:15.00 2:51.05 3:13.29 -
43 Lina Maldonado FR East Ridge 2:03.05 2:55.78 3:13.36 -
44 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 2:12.93 2:57.24 3:34.46 -
45 Kenzie Duron JR Melbourne 3:29.18 3:01.89 2:27.33 -
46 Jareliz Medina SO Tohopekaliga 2:13.69 3:03.13 2:17.35 -
47 Valerie Sical 7 City of Life Christian 2:16.57 3:04.55 3:45.16 -
48 Ana Caldwell SO Lake Minneola 2:23.32 3:06.12 3:48.93 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 3:54.97 3:07.97 3:04.21 -
50 Bailey Palmer JR Strawberry Crest 2:33.62 3:12.02 3:25.47 -
51 Brittni Faber FR East Ridge 2:29.31 3:13.91 3:08.10 -
52 payton Beaver JR Heritage 3:41.13 3:13.97 3:10.09 -
53 Gabby Luna 7 City of Life Christian 2:48.24 3:17.93 3:00.12 -
54 Amber Luther JR Lake Nona 3:42.58 3:24.20 4:00.96 -
55 Adriana Duarte SO New Dimensions 3:25.89 3:32.25 3:49.23 -
56 Karlie Saint-Lot FR East Ridge 3:47.22 3:34.35 4:32.23 -
57 Elvanie Civil SO New Dimensions 3:56.56 4:17.13 5:18.85 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Ayla Fisher FR West Orange 2:08.33 2:31.25 3:01.80 2:32.77 1:56.11 2:15.97 -
18 Julia Svartstrom SR Viera 1:49.50 2:03.58 2:47.37 2:36.42 2:08.27 1:58.88 -
24 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 2:44.28 3:28.20 3:02.17 2:42.65 2:42.65 2:44.28 -
36 Peyton Prior JR Timber Creek 3:29.33 2:17.32 2:52.49 2:47.46 3:12.58 2:44.11 -
38 nicole shorter JR Jones 2:00.89 3:34.92 3:34.92 2:47.90 3:09.73 2:42.87 -
43 Lina Maldonado FR East Ridge 2:11.84 3:15.12 3:20.39 2:55.78 3:20.39 3:16.88 -
46 Jareliz Medina SO Tohopekaliga 2:44.82 3:21.45 2:46.65 3:03.13 3:41.59 3:08.63 -
50 Bailey Palmer JR Strawberry Crest 2:56.66 2:52.82 2:41.30 3:12.02 3:17.78 2:29.78 -
54 Amber Luther JR Lake Nona 3:07.87 2:45.41 4:19.34 3:24.20 3:07.87 4:03.00 -
56 Karlie Saint-Lot FR East Ridge 4:15.08 4:30.09 3:40.78 3:34.35 2:40.77 4:30.09 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Amenda Saint-Louis SR Evans 2:30.68 2:56.30 2:30.68 2:24.66 -
19 Sarah Gross SO Winter Park 2:26.09 3:13.21 2:37.08 3:22.64 -
21 Ella Klyce FR West Orange 1:55.28 2:28.91 2:40.11 2:01.69 -
31 Valerie Hoyos JR Lake Nona 2:15.50 2:46.90 2:45.24 2:10.54 -
35 Faith Palmer FR Strawberry Crest 2:41.96 2:31.94 2:46.96 2:18.58 -
45 Kenzie Duron JR Melbourne 3:09.17 2:52.80 3:01.89 2:18.24 -
48 Ana Caldwell SO Lake Minneola 2:54.96 3:11.71 3:06.12 3:07.99 -
49 Kristina Chavez JR Strawberry Crest 2:47.30 2:47.30 3:07.97 3:13.61 -
51 Brittni Faber FR East Ridge 3:15.85 2:19.62 3:13.91 3:02.28 -
55 Adriana Duarte SO New Dimensions 2:30.70 3:36.50 3:32.25 3:34.38 -
57 Elvanie Civil SO New Dimensions 3:10.28 3:41.14 4:17.13 4:22.28 -
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Trinity Trett SO Viera 3:17.87 3:04.68 3:27.77 2:13.56 2:44.89 2:46.54 2:46.54 -
33 Avery Rouhoff SR Viera 2:35.83 2:32.51 3:17.27 2:47.43 2:45.77 2:09.30 2:39.14 -
37 Ashley Fournier SO Heritage 2:54.47 3:07.90 3:07.90 2:51.12 2:47.76 3:38.09 2:56.15 -
39 Daria Joshway SO Auburndale 2:16.23 2:58.27 3:36.96 2:49.87 2:48.18 2:43.14 3:25.18 -
40 Thamia Romani FR Lake Minneola 2:33.53 2:38.59 2:26.78 3:32.58 2:48.71 3:02.21 2:40.28 -
41 Jasmine Harvell SO Auburndale 2:53.53 3:03.73 1:59.09 2:46.72 2:50.12 2:48.42 3:20.75 -
42 Meaghan Knowles SO Auburndale 3:16.71 3:25.26 2:39.08 3:20.13 2:51.05 3:38.95 2:21.98 -
44 Kelliana Mack SO Osceola (Kissimmee) 3:27.37 3:34.46 3:20.29 3:22.06 2:57.24 3:41.55 2:21.80 -
47 Valerie Sical 7 City of Life Christian 3:13.78 2:51.64 3:34.08 3:24.85 3:04.55 2:59.02 3:06.40 -
52 payton Beaver JR Heritage 2:42.94 3:52.77 2:23.54 3:15.91 3:13.97 2:37.12 2:46.82 -
53 Gabby Luna 7 City of Life Christian 2:36.37 3:15.95 3:27.83 3:41.69 3:17.93 4:11.38 2:46.27 -
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Brianna Hiers SR Montverde Academy 2:07.86 3:07.22 2:32.21 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 2:48.87 3:05.91 2:34.92 -
17 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:25.00 2:23.44 2:35.91 -
20 Maddie Heald FR Olympia 2:01.04 3:07.06 2:37.19 -
22 Mackenzie Miller JR Heritage 3:09.44 2:40.54 2:40.54 -
23 Ava Aseere SO Lake Minneola 1:56.28 1:53.05 2:41.49 -
25 Emma Morris FR Lake Nona 3:07.41 3:28.59 2:42.96 -
26 Kaitlyn Ritter SR Harmony 2:14.56 3:00.50 2:44.09 -
27 Shanai Banks JR Rockledge 2:41.33 2:34.75 2:44.62 -
28 Hannah Arago FR Osceola (Kissimmee) 3:09.39 2:23.28 2:44.68 -
32 Natalie Nesmith SO Montverde Academy 2:47.06 2:55.33 2:45.40 -
34 Hannah Head FR Dr. Phillips 2:55.17 3:16.85 2:46.82 -
Girls' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Keleigh Scallon SR Newsome 2:09.93 2:22.11 2:54.59 1:55.04 1:34.74 2:15.34 10
2 Kamari Dawn SR Rockledge 1:45.45 2:34.02 2:02.10 2:21.53 2:50.67 2:18.75 8
3 Jazlyn Dailey JR Winter Park 2:47.10 2:26.22 1:59.76 2:09.51 2:42.93 2:19.25 6
4 Gabrielle Johnson SR Winter Park 1:40.75 2:55.95 1:53.52 2:46.02 2:09.12 2:21.89 5
5 Carly Holadia JR Timber Creek 2:56.09 3:06.19 2:07.01 2:25.78 2:53.20 2:24.33 4
6 Catalina Edwards SO Celebration 1:55.93 3:06.94 2:07.52 2:55.35 2:52.45 2:24.91 3
7 Alisha Boyer SO Evans 2:10.85 2:41.38 2:51.55 2:18.12 2:23.93 2:25.38 2
8 Olivia Eugene FR Apopka 2:33.04 1:49.32 2:24.30 2:49.07 2:44.70 2:25.75 1
9 Megan Wells JR Newsome 2:01.16 2:20.14 2:11.38 2:31.81 2:23.05 2:25.97 -
10 Katie Ranck SR Windermere 2:57.49 3:12.53 2:36.43 1:54.32 2:13.87 2:30.41 -
11 Izabell Reichard FR Harmony 2:59.23 3:05.25 2:38.14 1:46.94 3:15.80 2:30.61 -
15 Queen Boyer SO Evans 3:02.30 3:13.02 2:02.56 2:36.26 2:05.62 2:33.19 -
30 Zarrah Barbaza JR Montverde Academy 1:57.27 2:25.35 2:36.92 2:51.78 3:03.34 2:45.17 -