March 27, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste SR Montverde Academy 46.63 10
2 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 46.84 8
3 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 49.27 6
4 Donovan Horne JR Apopka 49.55 5
5 Marcus Higgins JR Heritage 49.85 4
6 Lucas Varnedore JR Timber Creek 50.17 3
7 Ethan Varnedore JR Timber Creek 50.17 2
8 Keyshawn Johnson SR Kathleen 50.21 1
9 Chase Robbins SR Celebration 50.31 -
10 Jonah Lyford SR Lake Minneola 50.61 -
11 jacari kennedy SR Jones 50.68 -
12 Noel Andino SR Colonial 50.76 -
13 Christopher Donaldson SO Auburndale 50.90 -
14 John Arnone SR Newsome 51.43 -
15 Preston Foreman SR Viera 51.89 -
16 Caleb Joshway JR Auburndale 52.04 -
17 Ja'Keem Jackson SO Osceola (Kissimmee) 52.30 -
18 Lincoln Baptiste SO Montverde Academy 52.54 -
19 Alijah Nelson JR Newsome 52.82 -
20 Omarion Jones SR Evans 52.84 -
21 Maurice Hill JR Windermere 52.86 -
22 Jordan Vil SR Olympia 52.99 -
23 Jacen Waters SR Rockledge 53.09 -
24 Hector Perez SO Gateway (Kissimmee) 53.10 -
25 Jaydyn Govia JR Evans 53.12 -
26 Sage Limon JR Windermere 53.43 -
27 Jamari Gaines SR Evans 53.46 -
28 Jalen Thompson SR Dr. Phillips 53.48 -
29 William Howard JR Jones 53.71 -
30 Essmal Reed SR Kathleen 53.75 -
31 Marquis Redhead JR Heritage 53.89 -
32 Shakur Alexander SR Tohopekaliga 53.92 -
33 Colton Berquist SR West Orange 53.98 -
34 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.08 -
35 Shalamar Levarity JR East Ridge 54.15 -
36 Alstair Clarke SO Lake Minneola 54.29 -
37 Felipe Abreu SO Gateway (Kissimmee) 54.30 -
38 Francisco Delgado-Mendez SO Windermere 54.33 -
39 Alvin Adderly SR Rockledge 54.49 -
40 Henrique Caine SR Lake Nona 54.78 -
41 Aviance Williams JR Jones 54.92 -
42 Adam Muncey SO Heritage 55.03 -
43 Carson Bellet JR West Orange 55.14 -
44 Lawens Joachim JR Winter Park 55.20 -
45 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 55.23 -
46 Elijah Joyce SR Timber Creek 55.51 -
47 Eli Suvak SO Colonial 55.63 -
48 Bryce Sanchez SO Harmony 55.64 -
49 Jayden Ayala FR Dr. Phillips 55.76 -
50 Tyreque Pringle JR Colonial 56.09 -
51 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 56.14 -
52 Oscar Camarena SR Tohopekaliga 56.18 -
53 Conner Flaherty FR Harmony 56.89 -
54 Djerlensky Nicolas JR West Orange 56.93 -
55 Luke Carter JR Viera 57.08 -
56 Nehemiah Williams FR Olympia 57.19 -
57 Kenneth Valdez SR Gateway (Kissimmee) 57.28 -
58 Eydan Torres SR Lake Nona 57.31 -
59 Xavier Rios SR New Dimensions 57.37 -
60 Corbin Bush JR Newsome 57.52 -
61 Leonard Polcaro FR Montverde Academy 57.88 -
62 Arthur Waters IV JR Melbourne 57.91 -
63 Matthew Methven FR Olympia 58.38 -
64 Francis Dias SR Strawberry Crest 59.28 -
65 Najji Darcelin JR Apopka 59.30 -
66 Lorenzyo Sanches JR Celebration 59.39 -
67 Ishmael Turknett FR Melbourne 59.53 -
68 Devonish Maragh SR New Dimensions 1:00.68 -
69 Joao Leao SO Melbourne 1:00.81 -
70 Kevin Canady SO Strawberry Crest 1:00.97 -
71 Dagger Schindler FR Viera 1:01.35 -
72 Lowendy Smith JR Apopka 1:01.67 -
73 Cameron Forbes SR Kathleen 1:04.50 -
74 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:06.09 -
75 Edward St. Remy JR New Dimensions 1:07.82 -
76 Christopher Boudreaux SO Winter Park 1:10.03 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Jamari Gaines SR Evans 53.46 -
28 Jalen Thompson SR Dr. Phillips 53.48 -
33 Colton Berquist SR West Orange 53.98 -
54 Djerlensky Nicolas JR West Orange 56.93 -
67 Ishmael Turknett FR Melbourne 59.53 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Lucas Varnedore JR Timber Creek 50.17 3
20 Omarion Jones SR Evans 52.84 -
63 Matthew Methven FR Olympia 58.38 -
68 Devonish Maragh SR New Dimensions 1:00.68 -
72 Lowendy Smith JR Apopka 1:01.67 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 jacari kennedy SR Jones 50.68 -
17 Ja'Keem Jackson SO Osceola (Kissimmee) 52.30 -
23 Jacen Waters SR Rockledge 53.09 -
32 Shakur Alexander SR Tohopekaliga 53.92 -
56 Nehemiah Williams FR Olympia 57.19 -
73 Cameron Forbes SR Kathleen 1:04.50 -
76 Christopher Boudreaux SO Winter Park 1:10.03 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
64 Francis Dias SR Strawberry Crest 59.28 -
66 Lorenzyo Sanches JR Celebration 59.39 -
70 Kevin Canady SO Strawberry Crest 1:00.97 -
71 Dagger Schindler FR Viera 1:01.35 -
74 Kolson Selent 7 Winter Haven Christian School 1:06.09 -
75 Edward St. Remy JR New Dimensions 1:07.82 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Henrique Caine SR Lake Nona 54.78 -
50 Tyreque Pringle JR Colonial 56.09 -
52 Oscar Camarena SR Tohopekaliga 56.18 -
55 Luke Carter JR Viera 57.08 -
60 Corbin Bush JR Newsome 57.52 -
61 Leonard Polcaro FR Montverde Academy 57.88 -
62 Arthur Waters IV JR Melbourne 57.91 -
69 Joao Leao SO Melbourne 1:00.81 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Alstair Clarke SO Lake Minneola 54.29 -
37 Felipe Abreu SO Gateway (Kissimmee) 54.30 -
46 Elijah Joyce SR Timber Creek 55.51 -
47 Eli Suvak SO Colonial 55.63 -
57 Kenneth Valdez SR Gateway (Kissimmee) 57.28 -
58 Eydan Torres SR Lake Nona 57.31 -
59 Xavier Rios SR New Dimensions 57.37 -
65 Najji Darcelin JR Apopka 59.30 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Jordan Vil SR Olympia 52.99 -
30 Essmal Reed SR Kathleen 53.75 -
34 Brendan Vegas JR Lake Minneola 54.08 -
41 Aviance Williams JR Jones 54.92 -
44 Lawens Joachim JR Winter Park 55.20 -
49 Jayden Ayala FR Dr. Phillips 55.76 -
51 Jayson Ramirez SR City of Life Christian 56.14 -
53 Conner Flaherty FR Harmony 56.89 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Preston Foreman SR Viera 51.89 -
19 Alijah Nelson JR Newsome 52.82 -
31 Marquis Redhead JR Heritage 53.89 -
38 Francisco Delgado-Mendez SO Windermere 54.33 -
42 Adam Muncey SO Heritage 55.03 -
43 Carson Bellet JR West Orange 55.14 -
45 Corradrio Trimble SO Osceola (Kissimmee) 55.23 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Lincoln Baptiste SO Montverde Academy 52.54 -
21 Maurice Hill JR Windermere 52.86 -
24 Hector Perez SO Gateway (Kissimmee) 53.10 -
26 Sage Limon JR Windermere 53.43 -
29 William Howard JR Jones 53.71 -
35 Shalamar Levarity JR East Ridge 54.15 -
39 Alvin Adderly SR Rockledge 54.49 -
48 Bryce Sanchez SO Harmony 55.64 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Marcus Higgins JR Heritage 49.85 4
10 Jonah Lyford SR Lake Minneola 50.61 -
12 Noel Andino SR Colonial 50.76 -
13 Christopher Donaldson SO Auburndale 50.90 -
14 John Arnone SR Newsome 51.43 -
16 Caleb Joshway JR Auburndale 52.04 -
25 Jaydyn Govia JR Evans 53.12 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Weston Baptiste SR Montverde Academy 46.63 10
2 Markevus Jackson SR Osceola (Kissimmee) 46.84 8
3 Neikerson Buckmaster JR Rockledge 49.27 6
4 Donovan Horne JR Apopka 49.55 5
7 Ethan Varnedore JR Timber Creek 50.17 2
8 Keyshawn Johnson SR Kathleen 50.21 1
9 Chase Robbins SR Celebration 50.31 -