February 10, 2021
|
Apopka HS - Apopka, FL
|
Timing: J7 SPORTS

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jocelyn Townsend JR Wekiva 12.80 10
2 Jarvia Carr JR Ocoee 12.85 8
3 Destiny Caldwell SO Ocoee 12.87 6
4 Ezzaria Hill SR Olympia 12.97 4
5 Hailey Fowler JR Apopka 13.05 2
6 Tiana Roberts JR Apopka 13.34 1
7 Jazmine Wright SO Apopka 13.72 -
8 Chayil Logan SO Lake Brantley 14.58 -
9 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 14.68 -
10 Tamya Grissett JR Lake Brantley 14.70 -
11 Amma Bonsu FR Olympia 14.73 -
12 Jsakeria Artilus FR Wekiva 14.81 -
13 Arlinda Roundtree FR Olympia 15.03 -
14 Jayla Sullivan FR Evans 15.10 -
15 Lamareia Roundtree JR Olympia 15.35 -
16 Leila Brown SO Apopka 15.85 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jocelyn Townsend JR Wekiva 12.80 10
2 Jarvia Carr JR Ocoee 12.85 8
3 Destiny Caldwell SO Ocoee 12.87 6
4 Ezzaria Hill SR Olympia 12.97 4
5 Hailey Fowler JR Apopka 13.05 2
6 Tiana Roberts JR Apopka 13.34 1
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chayil Logan SO Lake Brantley 14.58 -
9 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 14.68 -
10 Tamya Grissett JR Lake Brantley 14.70 -
12 Jsakeria Artilus FR Wekiva 14.81 -
15 Lamareia Roundtree JR Olympia 15.35 -
16 Leila Brown SO Apopka 15.85 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Jazmine Wright SO Apopka 13.72 -
11 Amma Bonsu FR Olympia 14.73 -
13 Arlinda Roundtree FR Olympia 15.03 -
14 Jayla Sullivan FR Evans 15.10 -

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jocelyn Townsend JR Wekiva 26.04 10
2 Nyla McFayden SO Apopka 26.47 8
3 Jarvia Carr JR Ocoee 27.14 6
4 Destiny Caldwell SO Ocoee 27.34 4
5 Mariama Kamara SO Evans 27.47 2
6 Markia McCarthy SO Wekiva 27.94 1
7 Tiana Roberts JR Apopka 28.59 -
8 Ezzaria Hill SR Olympia 28.71 -
9 Caydence Collins FR Wekiva 29.42 -
10 Chayil Logan SO Lake Brantley 29.76 -
11 Sydnee Massey FR Olympia 30.39 -
12 Kylie Hoyt FR Apopka 30.49 -
13 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 30.62 -
14 Chloe Solomon SO Olympia 30.87 -
15 Lamareia Roundtree JR Olympia 31.50 -
16 Jayla Sullivan FR Evans 31.60 -
17 Tamya Grissett JR Lake Brantley 32.13 -
Girls' 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jocelyn Townsend JR Wekiva 26.04 10
2 Nyla McFayden SO Apopka 26.47 8
3 Jarvia Carr JR Ocoee 27.14 6
4 Destiny Caldwell SO Ocoee 27.34 4
5 Mariama Kamara SO Evans 27.47 2
7 Tiana Roberts JR Apopka 28.59 -
8 Ezzaria Hill SR Olympia 28.71 -
Girls' 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Caydence Collins FR Wekiva 29.42 -
10 Chayil Logan SO Lake Brantley 29.76 -
12 Kylie Hoyt FR Apopka 30.49 -
13 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 30.62 -
14 Chloe Solomon SO Olympia 30.87 -
Girls' 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Markia McCarthy SO Wekiva 27.94 1
11 Sydnee Massey FR Olympia 30.39 -
15 Lamareia Roundtree JR Olympia 31.50 -
16 Jayla Sullivan FR Evans 31.60 -
17 Tamya Grissett JR Lake Brantley 32.13 -

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green   Olympia 58.32 10
2 Miracle Johnson JR Ocoee 59.25 8
3 Jarvia Carr JR Ocoee 1:02.47 6
4 Isis Clarke SR Apopka 1:02.81 4
5 Jayelyn Guy JR Ocoee 1:04.82 2
6 Queen Boyer SO Evans 1:06.59 1
7 Maya Abraham SO Olympia 1:09.51 -
8 Jamirea Powell SR Apopka 1:10.78 -
9 Shariel Palmer JR Evans 1:14.57 -
10 Princess Vigilance SR Evans 1:22.28 -
  Ruth Senat JR Olympia NT   
  Aleska Perez SO Olympia NT   
  Za'Miaya Cummings FR Wekiva NT   
  Esperanza France SO Wekiva NT   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyia Green   Olympia 58.32 10
2 Miracle Johnson JR Ocoee 59.25 8
3 Jarvia Carr JR Ocoee 1:02.47 6
4 Isis Clarke SR Apopka 1:02.81 4
6 Queen Boyer SO Evans 1:06.59 1
8 Jamirea Powell SR Apopka 1:10.78 -
10 Princess Vigilance SR Evans 1:22.28 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Jayelyn Guy JR Ocoee 1:04.82 2
7 Maya Abraham SO Olympia 1:09.51 -
9 Shariel Palmer JR Evans 1:14.57 -
  Ruth Senat JR Olympia NT   
  Aleska Perez SO Olympia NT   
  Za'Miaya Cummings FR Wekiva NT   
  Esperanza France SO Wekiva NT   

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jahnile Registre SR Evans 2:19.58 10
2 Alisha Boyer SO Evans 2:23.90 8
3 Olivia Eugene FR Apopka 2:24.24 6
4 Alaina Anglin JR Evans 2:33.88 4
5 Maddie Heald FR Olympia 2:41.14 2
6 Isabelle Thalmann SO Ocoee 2:45.36 1
7 Anna Gordon   Olympia 2:49.50 -
8 Kayla McCarthy FR Lake Brantley 2:51.30 -
9 Maya Ingraham JR Wekiva 2:54.33 -
10 Angelina Joseph SO Lake Brantley 3:07.96 -
11 Daniela Polakiewicz JR Olympia 3:13.00 -
  Aniya Rhoden FR Olympia NT   
  Fiona Caceres SO Olympia NT   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley NT   

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Maddie Heald FR Olympia 6:02.45 10
2 kathryn Hey   Olympia 6:09.51 8
3 Kayla McCarthy FR Lake Brantley 6:10.26 6
4 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:18.70 4
5 Angelina Joseph SO Lake Brantley 7:00.65 2
6 Emma Dahlgren   Olympia 7:05.35 1
  Anna Gordon   Olympia NT   
  Daniela Polakiewicz JR Olympia NT   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley NT   

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ar'briel Scott SO Evans 46.17 10
2 DeMaris Soto SO Apopka 46.64 8
3 Delicia Lawrence JR Evans 47.76 6
4 Lindsey Pierre SR Evans 48.24 4
5 Janiyah Hall JR Apopka 49.42 2
6 Hailey Fowler JR Apopka 50.74 1
7 Amilyah Robinson SR Lake Brantley 53.15 -
8 Ma`kala Davis SO Ocoee 55.46 -
9 Julianna Kern SR Apopka 55.60 -
10 Anyah Stevenson FR Ocoee 1:06.56 -
  Fiona Caceres SO Olympia NT   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ar'briel Scott SO Evans 46.17 10
2 DeMaris Soto SO Apopka 46.64 8
3 Delicia Lawrence JR Evans 47.76 6
5 Janiyah Hall JR Apopka 49.42 2
6 Hailey Fowler JR Apopka 50.74 1
7 Amilyah Robinson SR Lake Brantley 53.15 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lindsey Pierre SR Evans 48.24 4
8 Ma`kala Davis SO Ocoee 55.46 -
9 Julianna Kern SR Apopka 55.60 -
10 Anyah Stevenson FR Ocoee 1:06.56 -
  Fiona Caceres SO Olympia NT   

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Amilyah Robinson SR Lake Brantley 1.65m 5' 5" 10
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    P
  • 1.40
    P
  • 1.45
    O
  • 1.50
    O
  • 1.55
    O
  • 1.60
    O
  • 1.65
    O
  • 1.70
    XXX
2 Angel Williams JR Apopka 1.45m 4' 9" 8
  • 1.25
    O
  • 1.30
    O
  • 1.35
    O
  • 1.40
    O
  • 1.45
    O
  • 1.50
    XXX
3 Jahnile Registre SR Evans 1.40m 4' 7" 6
  • 1.25
    P
  • 1.30
    P
  • 1.35
    O
  • 1.40
    O
  • 1.45
    XXX
4 Jazmine Wright SO Apopka 1.35m 4' 5" 4
  • 1.25
    O
  • 1.30
    XO
  • 1.35
    XO
  • 1.40
    XXX
5 Alerie Parker SR Apopka 1.30m 4' 3.25" 2
  • 1.25
    O
  • 1.30
    O
  • 1.35
    XXX
  Serah Lindo   Olympia NH NH   
  Aleska Perez SO Olympia NH NH   
  Maya Abraham SO Olympia NH NH   
  Arlinda Roundtree FR Olympia NH NH   
  Alisha Boyer SO Evans NH NH   

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Ma`kala Davis SO Ocoee 5.03m 16' 6" 10
  • FOUL  
  • 5.03  
  • 4.90  
2 Princess Vigilance SR Evans 5.00m 16' 5" 8
  • 5.00  
  • 4.80  
  • 4.70  
3 Nyla McFayden SO Apopka 4.40m 14' 5.25" 6
  • 4.40  
  • 4.20  
  • FOUL  
4 Markia McCarthy SO Wekiva 4.40m 14' 5.25" 4
  • 3.80  
  • 3.90  
  • 4.40  
5 Anyah Stevenson FR Ocoee 4.30m 14' 1.25" 2
  • 4.30  
  • 3.30  
  • 4.20  
6 Alerie Parker SR Apopka 4.30m 14' 1.25" 1
  • 4.20  
  • 4.30  
  • PASS  
7 Anna Gordon   Olympia 4.20m 13' 9.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.20  
8 Chayil Logan SO Lake Brantley 3.90m 12' 9.5" -
  • 3.80  
  • 3.90  
  • FOUL  
9 Armoni Hickson FR Olympia 3.90m 12' 9.5" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.90  
10 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 3.70m 12' 1.75" -
  • 3.50  
  • 3.30  
  • 3.70  
  Ruth Senat JR Olympia NM NM   
  Lynn Senat FR Olympia NM NM   
  Jazmine Wright SO Apopka NM NM   
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  Aniya Gantz SO Apopka NM NM   
  Destiny Caldwell SO Ocoee NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Tamya Grissett JR Lake Brantley NM NM   
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Ma`kala Davis SO Ocoee 5.03m 16' 6" 10
2 Princess Vigilance SR Evans 5.00m 16' 5" 8
4 Markia McCarthy SO Wekiva 4.40m 14' 5.25" 4
5 Anyah Stevenson FR Ocoee 4.30m 14' 1.25" 2
8 Chayil Logan SO Lake Brantley 3.90m 12' 9.5" -
10 Kaylyn Lane SO Lake Brantley 3.70m 12' 1.75" -
  Aniya Gantz SO Apopka NM NM   
  Destiny Caldwell SO Ocoee NM NM   
  Tamya Grissett JR Lake Brantley NM NM   
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Nyla McFayden SO Apopka 4.40m 14' 5.25" 6
6 Alerie Parker SR Apopka 4.30m 14' 1.25" 1
7 Anna Gordon   Olympia 4.20m 13' 9.5" -
9 Armoni Hickson FR Olympia 3.90m 12' 9.5" -
  Ruth Senat JR Olympia NM NM   
  Lynn Senat FR Olympia NM NM   
  Jazmine Wright SO Apopka NM NM   

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Jamarea Johnson   Evans 9.37m 30' 9" 10
  • 9.14  
  • 9.37  
  • 9.35  
  • 8.76  
2 Fabiandra Foga JR Apopka 8.28m 27' 2" 8
  • FOUL  
  • 6.40  
  • 8.28  
  • 8.10  
3 Kimani Young SR Evans 7.72m 25' 4" 6
  • 6.43  
  • 7.70  
  • 7.72  
  • 7.60  
4 Fanina Kersaint JR Ocoee 7.65m 25' 1.25" 4
  • 7.44  
  • 7.65  
  • 6.78  
  • 6.81  
5 Heather Pierre SR Ocoee 7.51m 24' 7.75" 2
  • 7.51  
  • 5.97  
  • 6.45  
  • 6.50  
6 Taisha Dugazin SR Ocoee 7.21m 23' 8" 1
  • 6.62  
  • 6.22  
  • 7.17  
  • 7.21  
7 Shekinah Leonce JR Apopka 7.01m 23' 0" -
  • 7.01  
  • 6.76  
  • 6.73  
  • 6.63  
8 A'Niah King JR Evans 6.88m 22' 7" -
  • 6.53  
  • 6.88  
  • 6.58  
  • 6.17  
9 Nubia Rodgers JR Olympia 6.81m 22' 4.25" -
  • 6.12  
  • 6.46  
  • 6.81  
  • FOUL  
10 Lydia Falvey SO Lake Brantley 6.65m 21' 10" -
  • 6.22  
  • 6.65  
  • 5.69  
  • 6.60  
11 Tameka Dossous JR Ocoee 6.60m 21' 8" -
  • 6.60  
  • 6.60  
  • 6.58  
  • 6.60  
12 Evelyn Gomez JR Lake Brantley 6.38m 20' 11.25" -
  • 5.79  
  • 5.69  
  • 6.38  
  • 5.66  
13 Ta'Kyah Merthie JR Apopka 6.02m 19' 9" -
  • 6.02  
  • 5.59  
  • FOUL  
  • 5.99  
14 Lamareia Roundtree JR Olympia 5.33m 17' 6" -
  • FOUL  
  • 5.33  
  • 5.23  
  • 5.21  
15 Ruth Senat JR Olympia 5.05m 16' 7" -
  • 4.60  
  • 5.05  
  • 4.65  
  • FOUL  
16 Lynn Senat FR Olympia 4.46m 14' 7.75" -
  • 4.01  
  • 4.46  
  • 4.04  
  • FOUL  
  Alex Simpson SO Lake Brantley NM NM   
  Sidney McMinn FR Lake Brantley NM NM   
  Serah Lindo   Olympia NM NM   
Girls' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Jamarea Johnson   Evans 9.37m 30' 9" 10
2 Fabiandra Foga JR Apopka 8.28m 27' 2" 8
4 Fanina Kersaint JR Ocoee 7.65m 25' 1.25" 4
5 Heather Pierre SR Ocoee 7.51m 24' 7.75" 2
6 Taisha Dugazin SR Ocoee 7.21m 23' 8" 1
7 Shekinah Leonce JR Apopka 7.01m 23' 0" -
9 Nubia Rodgers JR Olympia 6.81m 22' 4.25" -
10 Lydia Falvey SO Lake Brantley 6.65m 21' 10" -
13 Ta'Kyah Merthie JR Apopka 6.02m 19' 9" -
14 Lamareia Roundtree JR Olympia 5.33m 17' 6" -
Girls' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
3 Kimani Young SR Evans 7.72m 25' 4" 6
8 A'Niah King JR Evans 6.88m 22' 7" -
11 Tameka Dossous JR Ocoee 6.60m 21' 8" -
12 Evelyn Gomez JR Lake Brantley 6.38m 20' 11.25" -
15 Ruth Senat JR Olympia 5.05m 16' 7" -
16 Lynn Senat FR Olympia 4.46m 14' 7.75" -
  Serah Lindo   Olympia NM NM   
  Alex Simpson SO Lake Brantley NM NM   
  Sidney McMinn FR Lake Brantley NM NM