February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Amber Schulz JR Timber Creek 5:14.15 4:39.60 10
2 Emma Noel SR Winter Park 5:17.72 4:42.77 8
3 Julia Lavrador SR Satellite 5:25.43 4:49.64 6
4 Katie Hibbard SR Satellite 5:28.52 5:28.52 5
5 Jazlyn Dailey JR Winter Park 5:32.90 4:09.68 4
6 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:38.99 5:28.82 3
7 Kasey Lane SR New Smyrna Beach 5:42.79 4:51.38 2
8 Maddie Heald FR Olympia 5:43.65 6:38.64 1
9 Katie Ranck SR Windermere 5:44.07 5:57.84 -
10 Ella Klyce FR West Orange 5:44.70 6:22.62 -
11 Ava Aseere SO Lake Minneola 5:46.42 5:49.89 -
12 Amelia Chapman SO West Orange 5:52.06 7:34.16 -
13 Elena Caldwell SR Lake Minneola 5:54.00 7:04.80 -
14 Sierra Markle FR Satellite 5:57.55 7:44.82 -
15 Keelyn Barrier SO Timber Creek 6:00.51 4:26.78 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 6:11.18 7:36.56 -
17 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:11.51 6:52.38 -
18 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 6:17.10 7:43.84 -
19 Lauren Minor SO Windermere 6:32.31 5:57.01 -
20 Thamia Romani FR Lake Minneola 6:37.82 5:58.04 -
21 Alexis Hill SO Sebastian River 6:54.31 6:46.03 -
22 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 7:03.75 8:11.55 -
23 Lauren Armstrong JR Lake Nona 7:06.22 9:09.83 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 7:16.75 6:15.61 -
25 Jenna Drake SO Lake Nona 7:17.58 9:15.73 -
26 Lana Kish JR Sebastian River 7:22.12 8:41.71 -
27 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 7:28.01 9:02.10 -
28 Madison Withers SO Villages 7:33.82 5:22.22 -
29 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 7:33.98 5:49.57 -
30 Juliana Oliveira SR Freedom (Orlando) 7:34.82 8:24.85 -
31 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 7:38.82 6:11.65 -
32 Amber Luther JR Lake Nona 7:40.99 6:50.29 -
33 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 7:44.80 6:02.55 -
34 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 7:51.66 6:59.78 -
35 Makenzie Borgen FR New Smyrna Beach 7:52.93 10:14.81 -
36 Alyssa Figueroa JR East River 7:57.69 8:40.69 -
37 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:06.10 8:15.83 -
38 Ganesa Rai SO Freedom (Orlando) 8:07.48 9:54.73 -
39 Alyssa Ramdeen SR East River 8:19.96 10:09.96 -
40 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 8:22.39 6:11.77 -
41 Yairelee Velez Mercado SR New Dimensions 8:22.88 6:42.31 -
42 Angela Georges FR New Dimensions 9:49.08 8:03.05 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 6:26.03 7:21.71 4:34.68 6:11.18 7:40.27 7:10.57 -
20 Thamia Romani FR Lake Minneola 4:54.39 7:41.48 6:13.95 6:37.82 4:50.41 6:09.98 -
21 Alexis Hill SO Sebastian River 8:25.46 7:44.03 6:17.03 6:54.31 6:29.46 8:25.46 -
26 Lana Kish JR Sebastian River 8:32.86 9:08.23 7:44.23 7:22.12 6:55.60 7:48.65 -
27 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 5:22.57 6:16.33 8:53.14 7:28.01 6:02.89 8:48.66 -
30 Juliana Oliveira SR Freedom (Orlando) 9:10.34 6:44.79 6:03.86 7:34.82 6:08.41 6:44.79 -
31 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 7:38.82 6:48.35 8:01.77 7:38.82 7:34.24 6:52.94 -
33 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 6:16.49 8:59.17 8:49.88 7:44.80 8:17.34 7:02.97 -
35 Makenzie Borgen FR New Smyrna Beach 7:15.10 7:29.29 7:52.93 7:52.93 6:32.54 9:22.79 -
39 Alyssa Ramdeen SR East River 7:29.97 5:49.98 6:19.97 8:19.96 8:49.96 9:39.96 -
41 Yairelee Velez Mercado SR New Dimensions 8:02.77 6:57.39 10:33.63 8:22.88 7:37.62 8:07.80 -
42 Angela Georges FR New Dimensions 10:53.88 7:15.92 11:35.12 9:49.08 8:38.39 7:04.14 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Katie Ranck SR Windermere 4:07.73 5:44.07 4:31.82 -
19 Lauren Minor SO Windermere 8:22.16 6:32.31 5:06.01 -
22 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 9:02.40 7:03.75 7:41.89 -
23 Lauren Armstrong JR Lake Nona 6:27.86 7:06.22 6:53.44 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 5:49.40 7:16.75 6:41.81 -
25 Jenna Drake SO Lake Nona 8:58.23 7:17.58 5:10.69 -
28 Madison Withers SO Villages 5:35.83 7:33.82 9:40.89 -
29 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 9:18.40 7:33.98 8:23.92 -
32 Amber Luther JR Lake Nona 5:50.36 7:40.99 6:59.50 -
34 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 10:03.73 7:51.66 9:07.13 -
36 Alyssa Figueroa JR East River 8:45.46 7:57.69 8:26.36 -
37 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:01.24 8:06.10 8:20.69 -
38 Ganesa Rai SO Freedom (Orlando) 6:59.24 8:07.48 7:23.61 -
40 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 10:17.94 8:22.39 9:12.63 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Amber Schulz JR Timber Creek 5:14.15 5:07.87 10
2 Emma Noel SR Winter Park 5:17.72 4:39.60 8
3 Julia Lavrador SR Satellite 5:25.43 3:47.81 6
4 Katie Hibbard SR Satellite 5:28.52 6:01.38 5
5 Jazlyn Dailey JR Winter Park 5:32.90 4:26.32 4
6 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:38.99 5:59.33 3
7 Kasey Lane SR New Smyrna Beach 5:42.79 4:54.80 2
8 Maddie Heald FR Olympia 5:43.65 5:19.60 1
10 Ella Klyce FR West Orange 5:44.70 6:39.86 -
11 Ava Aseere SO Lake Minneola 5:46.42 4:05.96 -
12 Amelia Chapman SO West Orange 5:52.06 4:20.53 -
13 Elena Caldwell SR Lake Minneola 5:54.00 6:36.48 -
14 Sierra Markle FR Satellite 5:57.55 5:18.22 -
15 Keelyn Barrier SO Timber Creek 6:00.51 5:46.09 -
17 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:11.51 5:38.08 -
18 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 6:17.10 6:43.50 -