February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amber Schulz JR Timber Creek 5:14.15 10
2 Emma Noel SR Winter Park 5:17.72 8
3 Julia Lavrador SR Satellite 5:25.43 6
4 Katie Hibbard SR Satellite 5:28.52 5
5 Jazlyn Dailey JR Winter Park 5:32.90 4
6 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:38.99 3
7 Kasey Lane SR New Smyrna Beach 5:42.79 2
8 Maddie Heald FR Olympia 5:43.65 1
9 Katie Ranck SR Windermere 5:44.07 -
10 Ella Klyce FR West Orange 5:44.70 -
11 Ava Aseere SO Lake Minneola 5:46.42 -
12 Amelia Chapman SO West Orange 5:52.06 -
13 Elena Caldwell SR Lake Minneola 5:54.00 -
14 Sierra Markle FR Satellite 5:57.55 -
15 Keelyn Barrier SO Timber Creek 6:00.51 -
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 6:11.18 -
17 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:11.51 -
18 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 6:17.10 -
19 Lauren Minor SO Windermere 6:32.31 -
20 Thamia Romani FR Lake Minneola 6:37.82 -
21 Alexis Hill SO Sebastian River 6:54.31 -
22 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 7:03.75 -
23 Lauren Armstrong JR Lake Nona 7:06.22 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 7:16.75 -
25 Jenna Drake SO Lake Nona 7:17.58 -
26 Lana Kish JR Sebastian River 7:22.12 -
27 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 7:28.01 -
28 Madison Withers SO Villages 7:33.82 -
29 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 7:33.98 -
30 Juliana Oliveira SR Freedom (Orlando) 7:34.82 -
31 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 7:38.82 -
32 Amber Luther JR Lake Nona 7:40.99 -
33 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 7:44.80 -
34 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 7:51.66 -
35 Makenzie Borgen FR New Smyrna Beach 7:52.93 -
36 Alyssa Figueroa JR East River 7:57.69 -
37 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:06.10 -
38 Ganesa Rai SO Freedom (Orlando) 8:07.48 -
39 Alyssa Ramdeen SR East River 8:19.96 -
40 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 8:22.39 -
41 Yairelee Velez Mercado SR New Dimensions 8:22.88 -
42 Angela Georges FR New Dimensions 9:49.08 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Kaelynn Fitos FR Windermere 6:11.18 -
20 Thamia Romani FR Lake Minneola 6:37.82 -
21 Alexis Hill SO Sebastian River 6:54.31 -
26 Lana Kish JR Sebastian River 7:22.12 -
27 Maryn Krause SR Gateway (Kissimmee) 7:28.01 -
30 Juliana Oliveira SR Freedom (Orlando) 7:34.82 -
31 Paulina Botero SO Gateway (Kissimmee) 7:38.82 -
33 Mattie Fountain 5 Winter Haven Christian School 7:44.80 -
35 Makenzie Borgen FR New Smyrna Beach 7:52.93 -
39 Alyssa Ramdeen SR East River 8:19.96 -
41 Yairelee Velez Mercado SR New Dimensions 8:22.88 -
42 Angela Georges FR New Dimensions 9:49.08 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Katie Ranck SR Windermere 5:44.07 -
19 Lauren Minor SO Windermere 6:32.31 -
22 Emilie Copeland Senior Winter Haven Christian School 7:03.75 -
23 Lauren Armstrong JR Lake Nona 7:06.22 -
24 Jessica Baca Aguilar FR Villages 7:16.75 -
25 Jenna Drake SO Lake Nona 7:17.58 -
28 Madison Withers SO Villages 7:33.82 -
29 Angelica Reaume SO Tohopekaliga 7:33.98 -
32 Amber Luther JR Lake Nona 7:40.99 -
34 Cecilia Walls 7 Winter Haven Christian School 7:51.66 -
36 Alyssa Figueroa JR East River 7:57.69 -
37 Eishlee Anny Atanacio SO East River 8:06.10 -
38 Ganesa Rai SO Freedom (Orlando) 8:07.48 -
40 Riley Sauter JR New Smyrna Beach 8:22.39 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amber Schulz JR Timber Creek 5:14.15 10
2 Emma Noel SR Winter Park 5:17.72 8
3 Julia Lavrador SR Satellite 5:25.43 6
4 Katie Hibbard SR Satellite 5:28.52 5
5 Jazlyn Dailey JR Winter Park 5:32.90 4
6 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:38.99 3
7 Kasey Lane SR New Smyrna Beach 5:42.79 2
8 Maddie Heald FR Olympia 5:43.65 1
10 Ella Klyce FR West Orange 5:44.70 -
11 Ava Aseere SO Lake Minneola 5:46.42 -
12 Amelia Chapman SO West Orange 5:52.06 -
13 Elena Caldwell SR Lake Minneola 5:54.00 -
14 Sierra Markle FR Satellite 5:57.55 -
15 Keelyn Barrier SO Timber Creek 6:00.51 -
17 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:11.51 -
18 Brianna Rodriguez SO Tohopekaliga 6:17.10 -