February 20, 2021
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 DeMaris Soto SO Apopka 49.01 10
2 Jaida Williams-Goins FR Rockledge 49.86 8
3 Amari Sims SR Windermere 50.77 6
4 Hailey Fowler JR Apopka 51.09 5
5 Yessmary Rodriguez SR Colonial 51.11 4
6 Sydney Larramore JR Ocoee 52.05 3
7 Tiana Devoe SR Rockledge 52.25 2
8 Zamiyah Chapple FR Rockledge 53.31 1
9 Maya Abraham SO Olympia 54.38 -
10 Anyah Stevenson FR Ocoee 54.55 -
11 Nia Overby SO Colonial 54.85 -
12 Tamiyah Wiggins SR Sebastian River 54.95 -
13 Julianna Kern SR Apopka 55.63 -
14 Kelly Brito SO Villages 56.51 -
15 Shaneria Shelly FR Sebastian River 56.53 -
16 Valerie Hoyos JR Lake Nona 57.37 -
17 Olivia Platon SO Lake Nona 57.56 -
18 Kimberly Ivey SO East River 57.92 -
19 Emaleth Wyckoff SO East River 58.31 -
20 Yalimar Vasquez   Frostproof 58.48 -
21 Haywood Kyra FR Lake Nona 59.28 -
22 Shayanne Quiles JR West Orange 1:01.96 -
23 Genesis Gunabe-Morgan FR East River 1:02.63 -
24 Ma`kala Davis SO Ocoee 1:06.50 -
25 Amma Bonsu FR Olympia 1:06.55 -
26 Emma Steffen FR Sebastian River 1:07.89 -
27 Jayla Jones SO West Orange 1:07.99 -
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Shaneria Shelly FR Sebastian River 56.53 -
18 Kimberly Ivey SO East River 57.92 -
19 Emaleth Wyckoff SO East River 58.31 -
21 Haywood Kyra FR Lake Nona 59.28 -
23 Genesis Gunabe-Morgan FR East River 1:02.63 -
25 Amma Bonsu FR Olympia 1:06.55 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Maya Abraham SO Olympia 54.38 -
11 Nia Overby SO Colonial 54.85 -
16 Valerie Hoyos JR Lake Nona 57.37 -
20 Yalimar Vasquez   Frostproof 58.48 -
22 Shayanne Quiles JR West Orange 1:01.96 -
26 Emma Steffen FR Sebastian River 1:07.89 -
27 Jayla Jones SO West Orange 1:07.99 -
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Amari Sims SR Windermere 50.77 6
6 Sydney Larramore JR Ocoee 52.05 3
10 Anyah Stevenson FR Ocoee 54.55 -
12 Tamiyah Wiggins SR Sebastian River 54.95 -
14 Kelly Brito SO Villages 56.51 -
17 Olivia Platon SO Lake Nona 57.56 -
24 Ma`kala Davis SO Ocoee 1:06.50 -
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 DeMaris Soto SO Apopka 49.01 10
2 Jaida Williams-Goins FR Rockledge 49.86 8
4 Hailey Fowler JR Apopka 51.09 5
5 Yessmary Rodriguez SR Colonial 51.11 4
7 Tiana Devoe SR Rockledge 52.25 2
8 Zamiyah Chapple FR Rockledge 53.31 1
13 Julianna Kern SR Apopka 55.63 -