March 6, 2021
|
Community School (Naples) - Naples, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Deandre Knighten Senior Frostproof 34.40 49.14 10
2 Justin Rodgers SR Southwest Florida Christian 47.13 52.36 8
3 Konner Barrett SO Gulf Coast 58.01 53.71 6
4 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 1:10.15 55.23 5
5 Henry Estes SO St. John Neumann 51.67 55.55 4
6 Jadon Humphries JR Evangelical Christian 52.03 55.94 3
7 Jacob Schwartz JR Canterbury (FM) 1:12.23 55.99 2
8 Ryder Peppel FR Gulf Coast 1:12.42 56.14 1
9 Brian Martin JR Gulf Coast 41.01 57.75 -
10 Jacob Canup JR Evangelical Christian 42.79 57.82 -
11 Chase Lupo FR Community School (Naples) 55.56 57.87 -
12 Nehemiah Vilsaint SO Lely 46.48 58.09 -
13 Isaac Callier FR Lely 58.72 58.13 -
14 Kevin Nelson SO First Baptist (Naples) 54.22 58.93 -
15 Reese James Guttery SO Evangelical Christian 41.45 59.21 -
16 Benedict Niewald SR Donahue Academy 1:01.37 59.58 -
17 Nathan Delsoin SR Community School (Naples) 1:01.40 59.61 -
18 Ian Smith SO Canterbury (FM) 51.10 1:00.11 -
19 Samuel Sparacio 8 First Baptist (Naples) 1:09.72 1:01.15 -
20 Ryan Dunavant JR Canterbury (FM) 50.43 1:01.49 -
21 Derrick Baker 6 First Baptist (Naples) 1:01.64 1:01.64 -
22 Ryan Sweeney FR Marco Island Academy 1:06.84 1:03.65 -
23 Matthew Shelford SO Village School 54.17 1:03.73 -
24 Ivan Harrison FR Marco Island Academy 53.22 1:04.12 -
25 Brandon Yenshaw JR Community School (Naples) 55.41 1:04.43 -
26 Matthew Scheck FR Donahue Academy 1:25.35 1:06.68 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Isaac Callier FR Lely 1:10.92 1:10.34 59.30 1:15.57 58.13 1:01.62 -
16 Benedict Niewald SR Donahue Academy 53.63 46.48 1:04.95 41.71 59.58 1:03.75 -
20 Ryan Dunavant JR Canterbury (FM) 1:03.95 1:00.26 1:18.10 57.80 1:01.49 43.66 -
23 Matthew Shelford SO Village School 46.53 1:05.01 1:04.37 1:12.02 1:03.73 1:17.12 -
24 Ivan Harrison FR Marco Island Academy 1:17.59 44.89 1:16.31 1:02.84 1:04.12 1:06.69 -
25 Brandon Yenshaw JR Community School (Naples) 53.48 49.62 46.39 1:03.79 1:04.43 1:14.74 -
26 Matthew Scheck FR Donahue Academy 54.01 1:02.02 56.68 1:14.69 1:06.68 1:26.69 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Henry Estes SO St. John Neumann 47.78 1:09.44 55.55 54.44 51.11 4
11 Chase Lupo FR Community School (Naples) 1:01.92 52.09 57.87 46.30 40.51 -
17 Nathan Delsoin SR Community School (Naples) 1:09.15 1:02.59 59.61 1:13.32 1:08.56 -
18 Ian Smith SO Canterbury (FM) 1:08.53 57.11 1:00.11 51.10 48.09 -
21 Derrick Baker 6 First Baptist (Naples) 46.85 57.95 1:01.64 1:07.19 1:17.05 -
22 Ryan Sweeney FR Marco Island Academy 1:01.11 45.20 1:03.65 53.47 1:11.93 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Ryder Peppel FR Gulf Coast 1:05.69 56.14 46.60 1:08.49 1
9 Brian Martin JR Gulf Coast 1:13.35 57.75 50.25 56.60 -
10 Jacob Canup JR Evangelical Christian 45.10 57.82 41.06 49.15 -
14 Kevin Nelson SO First Baptist (Naples) 58.93 58.93 1:00.11 1:01.88 -
15 Reese James Guttery SO Evangelical Christian 1:13.42 59.21 47.37 43.23 -
19 Samuel Sparacio 8 First Baptist (Naples) 42.81 1:01.15 1:04.21 53.82 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Deandre Knighten Senior Frostproof 49.64 35.88 37.35 49.14 58.97 52.09 10
2 Justin Rodgers SR Southwest Florida Christian 43.99 46.60 38.75 52.36 54.46 43.99 8
3 Konner Barrett SO Gulf Coast 1:07.14 57.47 37.60 53.71 49.42 51.57 6
4 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 50.26 58.55 40.87 55.23 53.02 56.89 5
6 Jadon Humphries JR Evangelical Christian 1:01.54 47.55 39.72 55.94 1:02.66 1:02.10 3
7 Jacob Schwartz JR Canterbury (FM) 1:01.03 52.63 59.91 55.99 1:10.55 59.91 2
12 Nehemiah Vilsaint SO Lely 1:12.62 41.83 1:15.52 58.09 45.90 46.48 -