February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Justus Durant JR Bayside 11.19 10.52 10 -0.1
2 Xavier Holmes SO Cocoa 11.20 7.96 8 0.6
3 Latavious Welch 8 Cocoa 11.21 9.76 6 0.6
4 Jonathan Bailey JR Holy Trinity 11.23 14.04 5 0.6
5 Abreon Torres SR Astronaut 11.33 8.84 4 -0.1
6 Jack Kronman SR Florida Prep 11.38 9.34 3 0.6
7 Bridger Koby JR Merritt Island 11.40 8.10 2 0.6
8 Trevellis Lincoln SO Astronaut 11.43 11.89 1 -0.1
9 Eddie Combs SO Satellite 11.44 10.76 - 0.5
10 Michael Parkes SO Bayside 11.47 13.77 - 0.6
11 David Barfield SR Celebration 11.50 13.34 - -0.1
12 James Black Strain SR Holy Trinity 11.51 14.97 - 0.5
13 Phineas Allen SO Rockledge 11.53 10.38 - 0.5
14 Lyndell Turner JR Heritage 11.56 14.69 - 0.1
15 Logan Barnhill SO Melbourne 11.65 8.16 - 0.9
16 Donnie Cullen SR Bayside 11.69 9.82 - -0.1
17 Dylan Gibson JR Holy Trinity 11.70 8.31 - 0.5
18 Walter Parker JR Titusville 11.72 10.43 - 0.1
19 Michael Helton SR Celebration 11.73 9.86 - 0.1
20 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 11.75 10.93 - 0.6
21 Myles Harris SR Melbourne 11.86 10.80 - 0.4
22 Damian Payne JR Satellite 11.94 15.41 - 0.4
23 Marcus Griffin SO Titusville 11.97 13.17 - 0.4
24 Andrews Arias Rosales SR Celebration 11.98 14.02 - 0.4
25 Calvin Pratt SO Cocoa 11.99 9.96 - 0.1
26 Jaden Edgecombe JR Cocoa 12.01 14.18 - 0.5
27 Jalon Hudgins SR Holy Trinity 12.02 8.78 - 0.5
28 Connor Weimer SO Bayside 12.07 15.70 - 0.9
29 Tyshawn Hamilton SR Heritage 12.09 9.43 - -0.1
30 Miles Henkel SR Satellite 12.09 15.72 - 0.6
31 Vance Hartigan SR Merritt Island 12.09 10.28 - 0.1
32 Jaden Brown FR Rockledge 12.10 10.53 - -0.1
32 Jonathan Walker SO Melbourne 12.10 13.80 - 0.9
34 Luke Pruiett   Satellite 12.12 8.73 - 0.6
35 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 12.16 9.25 - 1.2
36 Francesco Olivo SR Titusville 12.20 10.25 - 0.9
37 Jah'kiing Joseph SO Heritage 12.33 8.64 - 0.9
38 Ori Soto 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 12.37 8.66 - 0.2
39 Christian Moore JR Titusville 12.37 12.62 - 0.4
40 Colin Mutz FR Viera 12.41 15.64 - 0.2
41 Terrance Lattner FR Viera 12.42 8.95 - 0.6
42 Dominic Shields JR Merritt Island 12.43 10.94 - 0.4
43 Damion Quintana JR Astronaut 12.44 15.31 - 0.4
44 Bradon Arevelos SO Viera 12.45 10.34 - 1.2
45 Zach Mahurin JR Odyssey Charter 12.52 9.52 - 0.6
46 Paul Henery JR Astronaut 12.60 15.88 - 0.1
47 Woodrow Smith FR Space Coast 12.76 12.38 - 0.4
48 Jacob Berstler JR Space Coast 12.77 9.45 - 0.9
49 Rikhari Lewis SR Rockledge 12.80 10.88 - 0.6
50 DJ Peek SR Edgewood 12.87 15.83 - 1.2
51 Hunter Crook SO Satellite 12.88 14.30 - 0.6
52 Sean Noble JR Edgewood 12.89 9.93 - 1.2
53 David Jennings JR Florida Prep 12.90 15.48 - 0.2
54 Hansel Pearson JR Florida Prep 12.91 16.53 - 0.6
55 Blake Pulliam FR Viera 12.95 16.32 - 0.6
56 Israel Bawgus SO Space Coast 13.04 9.78 - 1.2
57 Braeden Langenderfer FR West Shore 13.08 16.62 - 0.6
58 Tyler Martin FR Cocoa Beach 13.36 14.03 - 1.2
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 13.37 13.24 - 0.6
60 Travis Sturgan JR Space Coast 13.39 15.80 - 0.6
61 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 13.47 12.80 - 0.5
62 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.61 17.70 - 0.2
63 Caelan Vitulli FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.71 12.89 - 0.2
64 Khalon Cole FR Rockledge 13.78 11.17 - 0.6
65 Gavin Oppelt FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.87 12.76 - 0.2
66 Bryce Cox FR Cocoa Beach 14.08 13.94 - 1.2
67 Trevyn Trent 8 Cocoa Beach 14.94 10.46 - 0.6
  Jermaine Orange FR Palm Bay DNS DNS    -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS DNS    -
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS DNS    -
  Jason Meredith SR Eau Gallie DNS DNS    -
  Kyelon Hamilton SO Heritage DNS DNS    -
  Miles Martin FR Melbourne DNS DNS    -
  Peyton Kromash JR Edgewood DNS DNS    -
  Javon Nelson FR Palm Bay DNS DNS    -
  Daniel Harris SO Palm Bay DNS DNS    -
  Wendell Bethel SR Vero Beach DNS DNS    -
  Achia Jones JR Satellite DNS DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Xavier Holmes SO Cocoa 11.20 8.18 8
3 Latavious Welch 8 Cocoa 11.21 9.31 6
4 Jonathan Bailey JR Holy Trinity 11.23 8.09 5
6 Jack Kronman SR Florida Prep 11.38 11.04 3
7 Bridger Koby JR Merritt Island 11.40 14.82 2
10 Michael Parkes SO Bayside 11.47 11.70 -
20 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 11.75 13.75 -
  Daniel Harris SO Palm Bay DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Eddie Combs SO Satellite 11.44 9.73 9.38 9.96 -
12 James Black Strain SR Holy Trinity 11.51 14.16 9.21 10.13 -
13 Phineas Allen SO Rockledge 11.53 10.61 10.61 13.96 -
17 Dylan Gibson JR Holy Trinity 11.70 14.51 8.31 9.13 -
26 Jaden Edgecombe JR Cocoa 12.01 12.61 13.58 15.38 -
27 Jalon Hudgins SR Holy Trinity 12.02 12.63 14.31 11.06 -
61 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 13.47 17.52 13.20 12.53 -
  Wendell Bethel SR Vero Beach DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Justus Durant JR Bayside 7.84 11.19 12.54 9.52 14.22 13.21 13.10 10
5 Abreon Torres SR Astronaut 12.47 11.33 9.07 9.07 12.35 12.24 8.61 4
8 Trevellis Lincoln SO Astronaut 14.86 11.43 14.86 9.26 12.01 14.41 14.06 1
11 David Barfield SR Celebration 13.34 11.50 10.35 11.73 11.50 8.05 14.95 -
16 Donnie Cullen SR Bayside 10.17 11.69 13.45 11.69 10.41 8.30 13.68 -
29 Tyshawn Hamilton SR Heritage 9.92 12.09 14.03 11.61 14.27 14.75 8.47 -
32 Jaden Brown FR Rockledge 15.61 12.10 15.01 9.93 11.62 14.28 10.53 -
  Jason Meredith SR Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 4
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Lyndell Turner JR Heritage 9.02 14.92 11.56 -
18 Walter Parker JR Titusville 11.37 12.43 11.72 -
19 Michael Helton SR Celebration 9.39 14.67 11.73 -
25 Calvin Pratt SO Cocoa 12.83 8.76 11.99 -
31 Vance Hartigan SR Merritt Island 11.13 15.60 12.09 -
46 Paul Henery JR Astronaut 9.71 13.23 12.60 -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS DNS DNS   
  Jermaine Orange FR Palm Bay DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 5
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
21 Myles Harris SR Melbourne 11.86 8.66 11.63 -
22 Damian Payne JR Satellite 11.94 10.99 12.06 -
23 Marcus Griffin SO Titusville 11.97 11.02 8.62 -
24 Andrews Arias Rosales SR Celebration 11.98 11.27 11.62 -
39 Christian Moore JR Titusville 12.37 12.37 15.96 -
42 Dominic Shields JR Merritt Island 12.43 10.82 14.17 -
43 Damion Quintana JR Astronaut 12.44 12.94 14.31 -
47 Woodrow Smith FR Space Coast 12.76 14.68 13.15 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Logan Barnhill SO Melbourne 10.84 8.51 12.00 14.80 11.65 13.63 14.92 -
28 Connor Weimer SO Bayside 12.68 12.44 10.26 15.33 12.07 9.54 10.14 -
32 Jonathan Walker SO Melbourne 9.56 12.10 10.17 14.04 12.10 8.72 10.05 -
36 Francesco Olivo SR Titusville 14.28 13.67 13.67 10.25 12.20 10.25 15.13 -
37 Jah'kiing Joseph SO Heritage 15.79 11.96 15.79 10.98 12.33 8.88 14.06 -
48 Jacob Berstler JR Space Coast 9.96 10.60 13.92 10.35 12.77 9.84 16.35 -
  Kyelon Hamilton SO Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Peyton Kromash JR Edgewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
35 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 12.16 12.77 -
44 Bradon Arevelos SO Viera 12.45 13.82 -
50 DJ Peek SR Edgewood 12.87 10.56 -
52 Sean Noble JR Edgewood 12.89 16.37 -
56 Israel Bawgus SO Space Coast 13.04 9.26 -
58 Tyler Martin FR Cocoa Beach 13.36 16.84 -
66 Bryce Cox FR Cocoa Beach 14.08 16.48 -
  Achia Jones JR Satellite DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Miles Henkel SR Satellite 12.09 -
34 Luke Pruiett   Satellite 12.12 -
41 Terrance Lattner FR Viera 12.42 -
49 Rikhari Lewis SR Rockledge 12.80 -
51 Hunter Crook SO Satellite 12.88 -
54 Hansel Pearson JR Florida Prep 12.91 -
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 13.37 -
  Javon Nelson FR Palm Bay DNS   
Boys' 100 Meters Section 9
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
38 Ori Soto 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 12.37 10.52 14.72 -
40 Colin Mutz FR Viera 12.41 11.05 9.93 -
53 David Jennings JR Florida Prep 12.90 11.61 11.36 -
62 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.61 16.34 10.35 -
63 Caelan Vitulli FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.71 10.29 10.42 -
65 Gavin Oppelt FR Pineapple Cove (Palm Bay) 13.87 15.68 14.29 -
  Miles Martin FR Melbourne DNS DNS DNS   
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 10
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
45 Zach Mahurin JR Odyssey Charter 10.52 12.52 9.77 14.90 -
55 Blake Pulliam FR Viera 16.32 12.95 14.64 16.45 -
57 Braeden Langenderfer FR West Shore 11.38 13.08 10.08 14.00 -
60 Travis Sturgan JR Space Coast 16.34 13.39 9.64 14.20 -
64 Khalon Cole FR Rockledge 15.58 13.78 13.78 13.10 -
67 Trevyn Trent 8 Cocoa Beach 11.06 14.94 11.06 15.24 -