February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Justus Durant JR Bayside 22.39 17.69 10 +0.0
2 Rios Prude SO Palm Bay 22.93 28.21 8 +0.0
3 Marcus Hopkins JR Cocoa 23.00 21.39 6 +0.0
4 Jacen Waters SR Rockledge 23.36 17.99 5 +0.0
5 Michael Parkes SO Bayside 23.37 17.77 4 0.5
6 David Barfield SR Celebration 23.38 24.09 3 +0.0
7 Oscar Newman SR Celebration 23.60 25.73 2 +0.0
8 Larry Lee SO Astronaut 23.62 21.26 1 +0.0
9 Lyndell Turner JR Heritage 23.72 28.23 - +0.0
9 Marcus Higgins JR Heritage 23.72 17.08 - +0.0
11 Damian Payne JR Satellite 23.76 20.20 - 0.5
12 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 23.81 28.58 - +0.0
13 Alvin Adderly SR Rockledge 23.84 24.80 - +0.0
14 Mark Adams JR Viera 23.94 26.10 - 0.3
15 Donnie Cullen SR Bayside 24.08 26.01 - +0.0
16 Darrien Grady FR Palm Bay 24.08 23.12 - NWI
17 Michael Helton SR Celebration 24.10 19.04 - +0.0
18 Trayvion Austin SR Astronaut 24.29 28.67 - +0.0
19 Nathaniel McCloud SR Palm Bay 24.43 20.04 - 0.5
20 Connor Weimer SO Bayside 24.44 31.04 - +0.0
21 Ethan Chicklinski SO Space Coast 24.44 20.04 - -0.3
22 Matthew Bowden SR Melbourne 24.53 26.25 - -0.3
23 Miles Henkel SR Satellite 24.64 25.88 - -0.3
24 Owen Jones JR West Shore 24.64 23.90 - 0.5
25 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 24.65 29.34 - +0.0
26 Alex Skaggs JR West Shore 24.67 25.17 - NWI
27 Cody Causey JR Astronaut 24.73 23.25 - +0.0
28 Andrews Arias Rosales SR Celebration 24.76 28.23 - NWI
29 Francesco Olivo SR Titusville 24.78 18.84 - +0.0
30 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 24.86 26.85 - +0.0
31 Jonathan Walker SO Melbourne 24.95 26.95 - NWI
32 Jack Kronman SR Florida Prep 25.00 20.25 - +0.0
33 Aaron Freeman FR Rockledge 25.01 32.27 - NWI
34 Christian Rivera JR Palm Bay 25.05 31.57 - 0.5
35 Arthur Waters IV JR Melbourne 25.12 19.10 - -0.3
36 Martin Lamarion SO Titusville 25.16 26.93 - 0.4
37 Gavyn Payne SO Satellite 25.31 26.58 - -0.3
38 Braden Ham JR Viera 25.54 33.21 - 0.3
39 Anthon McIntyre SO Viera 25.69 22.87 - -0.3
40 Carter Virsik FR Viera 25.92 23.33 - +0.0
41 Jessie Perez FR Rockledge 26.15 31.38 - -0.3
42 Braeden Langenderfer FR West Shore 26.19 24.62 - -0.3
43 Evan Vergare JR Circle Christian 26.24 22.83 - NWI
44 Woodrow Smith FR Space Coast 26.25 19.43 - -0.3
45 Jacob Dirzius FR Pineapple Cove (Palm Bay) 26.29 23.67 - +0.0
46 Aidan Rutledge SO Space Coast 26.30 25.25 - -0.3
47 David Jennings JR Florida Prep 26.38 31.13 - 0.3
48 Hansel Pearson JR Florida Prep 26.44 24.06 - 0.5
49 Damarion Kirkman FR Titusville 26.53 20.43 - -0.3
50 Jacob Miller FR Space Coast 26.61 19.70 - +0.0
51 Sean Noble JR Edgewood 26.61 21.29 - 0.4
52 Hunter Crook SO Satellite 27.00 27.54 - -0.3
53 Alan Bailey SO Cocoa 27.02 20.00 - +0.0
54 Michael Tarver SO Titusville 27.37 19.44 - -0.3
55 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 27.40 31.24 - 0.4
56 Cade Bonifacio JR Satellite 27.41 35.64 - 0.4
57 Javier Gonzalez 8 Cocoa Beach 27.46 28.56 - +0.0
58 Zubin Joseph JR Edgewood 27.52 31.93 - 0.4
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 27.64 26.54 - 0.4
60 Brendan Gish SR Satellite 27.74 32.46 - 0.3
61 Eliyzha Rivera JR Holy Trinity 28.08 29.77 - -0.3
62 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 28.09 28.09 - +0.0
63 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 28.21 20.32 - -0.3
64 Kenny Ji JR West Shore 28.23 22.87 - -0.3
65 Luis Serje SO Cocoa Beach 28.91 26.60 - +0.0
66 Caleb Rhodes FR Pineapple Cove (Palm Bay) 31.98 31.66 - 0.4
  Zach Mahurin JR Odyssey Charter DNF DNF    -
  Myles Harris SR Melbourne DNS DNS    -
  Marquis Redhead JR Heritage DNS DNS    -
  Tyshawn Hamilton SR Heritage DNS DNS    -
  Jaeden McMillan 7 Holy Trinity DNS DNS    -
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie DNS DNS    -
  Malik Lewis JR Cocoa DNS DNS    -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS DNS    -
  Paul Cota SO Circle Christian DNS DNS    -
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS DNS    -
  Antonio Williams SR Cocoa DNS DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Rios Prude SO Palm Bay 22.93 8
4 Jacen Waters SR Rockledge 23.36 5
7 Oscar Newman SR Celebration 23.60 2
13 Alvin Adderly SR Rockledge 23.84 -
32 Jack Kronman SR Florida Prep 25.00 -
57 Javier Gonzalez 8 Cocoa Beach 27.46 -
65 Luis Serje SO Cocoa Beach 28.91 -
  Antonio Williams SR Cocoa DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Justus Durant JR Bayside 23.07 22.17 21.72 17.69 22.39 10
3 Marcus Hopkins JR Cocoa 22.31 23.00 29.67 16.56 23.00 6
6 David Barfield SR Celebration 20.81 23.15 21.51 16.60 23.38 3
9 Marcus Higgins JR Heritage 26.81 22.30 23.72 26.33 23.72 -
12 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 20.48 26.67 24.53 22.86 23.81 -
18 Trayvion Austin SR Astronaut 17.74 22.59 23.32 30.85 24.29 -
25 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 18.25 28.10 19.97 19.97 24.65 -
  Malik Lewis JR Cocoa DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Michael Parkes SO Bayside 23.37 27.81 4
11 Damian Payne JR Satellite 23.76 23.53 -
19 Nathaniel McCloud SR Palm Bay 24.43 31.27 -
24 Owen Jones JR West Shore 24.64 27.85 -
34 Christian Rivera JR Palm Bay 25.05 21.05 -
48 Hansel Pearson JR Florida Prep 26.44 25.12 -
  Jaeden McMillan 7 Holy Trinity DNS DNS   
  Tyshawn Hamilton SR Heritage DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Larry Lee SO Astronaut 25.51 19.37 23.86 18.90 23.62 27.17 25.51 1
9 Lyndell Turner JR Heritage 29.89 27.76 25.62 28.47 23.72 17.08 24.44 -
15 Donnie Cullen SR Bayside 16.86 22.16 28.90 25.29 24.08 27.94 20.95 -
17 Michael Helton SR Celebration 29.65 30.13 24.35 19.04 24.10 18.56 24.10 -
29 Francesco Olivo SR Titusville 27.76 22.55 26.02 19.58 24.78 26.77 23.30 -
30 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 21.38 30.83 27.85 28.10 24.86 28.10 23.87 -
62 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 27.25 25.85 26.41 23.04 28.09 32.87 30.90 -
  Marquis Redhead JR Heritage DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Darrien Grady FR Palm Bay 31.31 24.08 24.57 18.30 17.34 -
26 Alex Skaggs JR West Shore 17.77 24.67 28.13 21.71 31.09 -
28 Andrews Arias Rosales SR Celebration 25.75 24.76 23.03 20.06 28.23 -
31 Jonathan Walker SO Melbourne 19.71 24.95 19.71 26.70 26.70 -
33 Aaron Freeman FR Rockledge 29.27 25.01 27.77 28.77 18.01 -
43 Evan Vergare JR Circle Christian 24.14 26.24 29.39 25.98 23.62 -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS DNS DNS DNS DNS   
  Myles Harris SR Melbourne DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
20 Connor Weimer SO Bayside 19.07 24.44 17.11 -
27 Cody Causey JR Astronaut 24.73 24.73 24.73 -
40 Carter Virsik FR Viera 26.96 25.92 22.30 -
45 Jacob Dirzius FR Pineapple Cove (Palm Bay) 23.93 26.29 29.71 -
50 Jacob Miller FR Space Coast 27.15 26.61 30.07 -
53 Alan Bailey SO Cocoa 25.67 27.02 32.97 -
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie DNS DNS DNS   
  Paul Cota SO Circle Christian DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Ethan Chicklinski SO Space Coast 24.44 22.24 25.42 26.89 -
22 Matthew Bowden SR Melbourne 24.53 25.02 18.16 22.08 -
23 Miles Henkel SR Satellite 24.64 24.15 26.86 21.93 -
37 Gavyn Payne SO Satellite 25.31 31.39 21.77 27.09 -
39 Anthon McIntyre SO Viera 25.69 24.67 22.35 26.98 -
41 Jessie Perez FR Rockledge 26.15 18.31 19.36 34.00 -
42 Braeden Langenderfer FR West Shore 26.19 27.50 27.24 30.65 -
44 Woodrow Smith FR Space Coast 26.25 32.29 31.50 27.04 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Martin Lamarion SO Titusville 26.93 28.69 19.63 20.38 28.43 25.16 31.45 -
51 Sean Noble JR Edgewood 21.03 33.27 26.61 31.67 26.61 26.61 24.22 -
55 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 29.87 35.62 27.68 21.10 30.97 27.40 29.87 -
56 Cade Bonifacio JR Satellite 35.36 27.69 19.47 23.03 29.33 27.41 29.06 -
58 Zubin Joseph JR Edgewood 19.82 19.82 25.05 25.60 25.60 27.52 29.18 -
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 29.58 29.03 28.47 24.33 22.67 27.64 23.50 -
66 Caleb Rhodes FR Pineapple Cove (Palm Bay) 41.26 26.23 36.14 32.30 31.34 31.98 34.86 -
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
35 Arthur Waters IV JR Melbourne 25.12 25.38 27.64 -
46 Aidan Rutledge SO Space Coast 26.30 18.68 33.41 -
49 Damarion Kirkman FR Titusville 26.53 27.86 28.92 -
52 Hunter Crook SO Satellite 27.00 26.19 21.60 -
54 Michael Tarver SO Titusville 27.37 23.54 19.71 -
61 Eliyzha Rivera JR Holy Trinity 28.08 25.00 22.19 -
63 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 28.21 28.21 28.50 -
64 Kenny Ji JR West Shore 28.23 25.41 22.59 -
Boys' 200 Meters Section 10
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Mark Adams JR Viera 23.94 -
38 Braden Ham JR Viera 25.54 -
47 David Jennings JR Florida Prep 26.38 -
60 Brendan Gish SR Satellite 27.74 -
  Zach Mahurin JR Odyssey Charter DNF