February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Justus Durant JR Bayside 22.39 10 +0.0
2 Rios Prude SO Palm Bay 22.93 8 +0.0
3 Marcus Hopkins JR Cocoa 23.00 6 +0.0
4 Jacen Waters SR Rockledge 23.36 5 +0.0
5 Michael Parkes SO Bayside 23.37 4 0.5
6 David Barfield SR Celebration 23.38 3 +0.0
7 Oscar Newman SR Celebration 23.60 2 +0.0
8 Larry Lee SO Astronaut 23.62 1 +0.0
9 Lyndell Turner JR Heritage 23.72 - +0.0
9 Marcus Higgins JR Heritage 23.72 - +0.0
11 Damian Payne JR Satellite 23.76 - 0.5
12 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 23.81 - +0.0
13 Alvin Adderly SR Rockledge 23.84 - +0.0
14 Mark Adams JR Viera 23.94 - 0.3
15 Donnie Cullen SR Bayside 24.08 - +0.0
16 Darrien Grady FR Palm Bay 24.08 - NWI
17 Michael Helton SR Celebration 24.10 - +0.0
18 Trayvion Austin SR Astronaut 24.29 - +0.0
19 Nathaniel McCloud SR Palm Bay 24.43 - 0.5
20 Connor Weimer SO Bayside 24.44 - +0.0
21 Ethan Chicklinski SO Space Coast 24.44 - -0.3
22 Matthew Bowden SR Melbourne 24.53 - -0.3
23 Miles Henkel SR Satellite 24.64 - -0.3
24 Owen Jones JR West Shore 24.64 - 0.5
25 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 24.65 - +0.0
26 Alex Skaggs JR West Shore 24.67 - NWI
27 Cody Causey JR Astronaut 24.73 - +0.0
28 Andrews Arias Rosales SR Celebration 24.76 - NWI
29 Francesco Olivo SR Titusville 24.78 - +0.0
30 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 24.86 - +0.0
31 Jonathan Walker SO Melbourne 24.95 - NWI
32 Jack Kronman SR Florida Prep 25.00 - +0.0
33 Aaron Freeman FR Rockledge 25.01 - NWI
34 Christian Rivera JR Palm Bay 25.05 - 0.5
35 Arthur Waters IV JR Melbourne 25.12 - -0.3
36 Martin Lamarion SO Titusville 25.16 - 0.4
37 Gavyn Payne SO Satellite 25.31 - -0.3
38 Braden Ham JR Viera 25.54 - 0.3
39 Anthon McIntyre SO Viera 25.69 - -0.3
40 Carter Virsik FR Viera 25.92 - +0.0
41 Jessie Perez FR Rockledge 26.15 - -0.3
42 Braeden Langenderfer FR West Shore 26.19 - -0.3
43 Evan Vergare JR Circle Christian 26.24 - NWI
44 Woodrow Smith FR Space Coast 26.25 - -0.3
45 Jacob Dirzius FR Pineapple Cove (Palm Bay) 26.29 - +0.0
46 Aidan Rutledge SO Space Coast 26.30 - -0.3
47 David Jennings JR Florida Prep 26.38 - 0.3
48 Hansel Pearson JR Florida Prep 26.44 - 0.5
49 Damarion Kirkman FR Titusville 26.53 - -0.3
50 Jacob Miller FR Space Coast 26.61 - +0.0
51 Sean Noble JR Edgewood 26.61 - 0.4
52 Hunter Crook SO Satellite 27.00 - -0.3
53 Alan Bailey SO Cocoa 27.02 - +0.0
54 Michael Tarver SO Titusville 27.37 - -0.3
55 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 27.40 - 0.4
56 Cade Bonifacio JR Satellite 27.41 - 0.4
57 Javier Gonzalez 8 Cocoa Beach 27.46 - +0.0
58 Zubin Joseph JR Edgewood 27.52 - 0.4
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 27.64 - 0.4
60 Brendan Gish SR Satellite 27.74 - 0.3
61 Eliyzha Rivera JR Holy Trinity 28.08 - -0.3
62 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 28.09 - +0.0
63 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 28.21 - -0.3
64 Kenny Ji JR West Shore 28.23 - -0.3
65 Luis Serje SO Cocoa Beach 28.91 - +0.0
66 Caleb Rhodes FR Pineapple Cove (Palm Bay) 31.98 - 0.4
  Zach Mahurin JR Odyssey Charter DNF    -
  Myles Harris SR Melbourne DNS    -
  Antonio Williams SR Cocoa DNS    -
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS    -
  Paul Cota SO Circle Christian DNS    -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS    -
  Malik Lewis JR Cocoa DNS    -
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie DNS    -
  Tyshawn Hamilton SR Heritage DNS    -
  Jaeden McMillan 7 Holy Trinity DNS    -
  Marquis Redhead JR Heritage DNS    -
Boys' 200 Meters Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Rios Prude SO Palm Bay 22.93 8
4 Jacen Waters SR Rockledge 23.36 5
7 Oscar Newman SR Celebration 23.60 2
13 Alvin Adderly SR Rockledge 23.84 -
32 Jack Kronman SR Florida Prep 25.00 -
57 Javier Gonzalez 8 Cocoa Beach 27.46 -
65 Luis Serje SO Cocoa Beach 28.91 -
  Antonio Williams SR Cocoa DNS   
Boys' 200 Meters Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Justus Durant JR Bayside 22.39 10
3 Marcus Hopkins JR Cocoa 23.00 6
6 David Barfield SR Celebration 23.38 3
9 Marcus Higgins JR Heritage 23.72 -
12 Cayden Arnold-Rogers SO Cocoa Beach 23.81 -
18 Trayvion Austin SR Astronaut 24.29 -
25 Samsudeen Wadda SO Florida Prep 24.65 -
  Malik Lewis JR Cocoa DNS   
Boys' 200 Meters Section 3
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Michael Parkes SO Bayside 23.37 4
11 Damian Payne JR Satellite 23.76 -
19 Nathaniel McCloud SR Palm Bay 24.43 -
24 Owen Jones JR West Shore 24.64 -
34 Christian Rivera JR Palm Bay 25.05 -
48 Hansel Pearson JR Florida Prep 26.44 -
  Jaeden McMillan 7 Holy Trinity DNS   
  Tyshawn Hamilton SR Heritage DNS   
Boys' 200 Meters Section 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Larry Lee SO Astronaut 23.62 1
9 Lyndell Turner JR Heritage 23.72 -
15 Donnie Cullen SR Bayside 24.08 -
17 Michael Helton SR Celebration 24.10 -
29 Francesco Olivo SR Titusville 24.78 -
30 Michael Jedrocha JR Eau Gallie 24.86 -
62 Alex Tsouchlos 8 Cocoa Beach 28.09 -
  Marquis Redhead JR Heritage DNS   
Boys' 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Darrien Grady FR Palm Bay 24.08 -
26 Alex Skaggs JR West Shore 24.67 -
28 Andrews Arias Rosales SR Celebration 24.76 -
31 Jonathan Walker SO Melbourne 24.95 -
33 Aaron Freeman FR Rockledge 25.01 -
43 Evan Vergare JR Circle Christian 26.24 -
  Marquel Dean FR Eau Gallie DNS   
  Myles Harris SR Melbourne DNS   
Boys' 200 Meters Section 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Connor Weimer SO Bayside 24.44 -
27 Cody Causey JR Astronaut 24.73 -
40 Carter Virsik FR Viera 25.92 -
45 Jacob Dirzius FR Pineapple Cove (Palm Bay) 26.29 -
50 Jacob Miller FR Space Coast 26.61 -
53 Alan Bailey SO Cocoa 27.02 -
  Marcello Gelpi SO Eau Gallie DNS   
  Paul Cota SO Circle Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 7
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ethan Chicklinski SO Space Coast 24.44 -
22 Matthew Bowden SR Melbourne 24.53 -
23 Miles Henkel SR Satellite 24.64 -
37 Gavyn Payne SO Satellite 25.31 -
39 Anthon McIntyre SO Viera 25.69 -
41 Jessie Perez FR Rockledge 26.15 -
42 Braeden Langenderfer FR West Shore 26.19 -
44 Woodrow Smith FR Space Coast 26.25 -
Boys' 200 Meters Section 8
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
36 Martin Lamarion SO Titusville 25.16 -
51 Sean Noble JR Edgewood 26.61 -
55 Christian Bon FR Pineapple Cove (Palm Bay) 27.40 -
56 Cade Bonifacio JR Satellite 27.41 -
58 Zubin Joseph JR Edgewood 27.52 -
59 Will Zegarski JR Eau Gallie 27.64 -
66 Caleb Rhodes FR Pineapple Cove (Palm Bay) 31.98 -
  Jayden Woodson JR Circle Christian DNS   
Boys' 200 Meters Section 9
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
35 Arthur Waters IV JR Melbourne 25.12 -
46 Aidan Rutledge SO Space Coast 26.30 -
49 Damarion Kirkman FR Titusville 26.53 -
52 Hunter Crook SO Satellite 27.00 -
54 Michael Tarver SO Titusville 27.37 -
61 Eliyzha Rivera JR Holy Trinity 28.08 -
63 Harper Noel 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 28.21 -
64 Kenny Ji JR West Shore 28.23 -
Boys' 200 Meters Section 10
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Mark Adams JR Viera 23.94 -
38 Braden Ham JR Viera 25.54 -
47 David Jennings JR Florida Prep 26.38 -
60 Brendan Gish SR Satellite 27.74 -
  Zach Mahurin JR Odyssey Charter DNF