February 26, 2021
|
Satellite - Satellite Beach, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katie Hibbard SR Satellite 2:26.20 10
2 Kaela Williams JR Circle Christian 2:29.15 8
3 Paige Jaszczak JR Titusville 2:30.34 6
4 Riley Jaszczak JR Titusville 2:35.09 5
5 Emily Grandstaff SR Circle Christian 2:35.57 4
6 Sierra Markle FR Satellite 2:35.89 3
7 Kelly Gregory SO Circle Christian 2:38.37 2
8 Madison Henry SR Melbourne Central Catholic 2:39.00 1
9 Malinda Underwood FR Rockledge 2:39.11 -
10 Ava Quattrocchi FR Cocoa 2:39.68 -
11 Olivia Norton 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:40.49 -
12 Julia McNatt SO Holy Trinity 2:42.05 -
13 Mia Carlson SO Circle Christian 2:42.13 -
14 Abigail Fronk SR Melbourne Central Catholic 2:43.07 -
15 Gabriella Macedo SR Celebration 2:43.47 -
16 Mackenzie Miller JR Heritage 2:46.16 -
17 Juliana Wilson JR Satellite 2:46.28 -
18 Ashley Fournier SO Heritage 2:47.44 -
19 Abigail Tomberlin FR Edgewood 2:47.86 -
20 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 2:51.48 -
21 Gabby Gillespie SR Satellite 2:52.17 -
22 Georgia Rydson JR Holy Trinity 2:53.20 -
23 Pharren Aehle SR Viera 2:53.23 -
24 Miya Burton SO Space Coast 2:53.93 -
25 Katy Bielefeld SO Astronaut 2:59.18 -
26 Stacey Clark SR Astronaut 3:01.51 -
27 payton Beaver JR Heritage 3:03.68 -
28 Maya Collyer SR Astronaut 3:04.74 -
29 Brooke Smith FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:08.53 -
30 Taylor Lenau FR Space Coast 3:08.64 -
31 Pamela Maurin FR Viera 3:10.34 -
32 Maria Escalante SR Melbourne 3:11.40 -
33 Natalie Rhodes SO Pineapple Cove (Palm Bay) 3:12.55 -
34 Abigayle Kopacz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:13.09 -
35 Brooke O'steen JR Eau Gallie 3:13.18 -
36 Mia Mellor FR Satellite 3:13.46 -
37 Victoria Hopkins JR Cocoa 3:13.59 -
38 Kenzie Duron JR Melbourne 3:14.32 -
39 Alyssa Harasen JR Bayside 3:15.84 -
40 Zoie Shepherd 7 Cocoa Beach 3:16.08 -
41 Aidaliz Rosadopadilla FR Palm Bay 3:16.18 -
42 Caitlin Chicherio FR Satellite 3:16.88 -
43 Elizabeth Wengel SO Melbourne 3:17.54 -
44 Dyana Paz SR Rockledge 3:20.23 -
45 Tatiana Blanco FR Satellite 3:29.68 -
46 Abigail Derisme FR Bayside 3:32.53 -
47 Courtney Antaloci JR Palm Bay 3:35.36 -
48 Emelley Motran JR Cocoa Beach 3:36.40 -
49 Kiara Pruna SO Cocoa Beach 3:47.28 -
50 Kiera Koeberl FR Melbourne 3:48.67 -
51 Madison Jackson JR Eau Gallie 3:51.33 -
  Natalie Allen FR Eau Gallie DNS   
  Sarah Feilinger JR Bayside DNS   
  Ahmeah Brown Sophomore Unattached DNS   
  Jordan Skipper FR Titusville DNS   
  Rachel Pittman JR Viera DNS   
  Gretchen Lane SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Emma Langely JR Rockledge DNS   
  Rain Banks FR Marathon DNS   
  Hannah Davis FR Marathon DNS   
  Mikkel Ross FR Marathon DNS   
  Kari Baumhover SR Edgewood DNS   
  Kalyn Sands SR Edgewood DNS   
  Pia Beaulieu Senior Unattached DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katie Hibbard SR Satellite 2:26.20 10
3 Paige Jaszczak JR Titusville 2:30.34 6
4 Riley Jaszczak JR Titusville 2:35.09 5
5 Emily Grandstaff SR Circle Christian 2:35.57 4
6 Sierra Markle FR Satellite 2:35.89 3
7 Kelly Gregory SO Circle Christian 2:38.37 2
9 Malinda Underwood FR Rockledge 2:39.11 -
10 Ava Quattrocchi FR Cocoa 2:39.68 -
12 Julia McNatt SO Holy Trinity 2:42.05 -
13 Mia Carlson SO Circle Christian 2:42.13 -
16 Mackenzie Miller JR Heritage 2:46.16 -
18 Ashley Fournier SO Heritage 2:47.44 -
20 Isabella Ebaugh-Santos SR Titusville 2:51.48 -
  Sarah Feilinger JR Bayside DNS   
  Pia Beaulieu Senior Unattached DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Kaela Williams JR Circle Christian 2:29.15 8
8 Madison Henry SR Melbourne Central Catholic 2:39.00 1
11 Olivia Norton 8 Pineapple Cove (Palm Bay) 2:40.49 -
14 Abigail Fronk SR Melbourne Central Catholic 2:43.07 -
15 Gabriella Macedo SR Celebration 2:43.47 -
19 Abigail Tomberlin FR Edgewood 2:47.86 -
22 Georgia Rydson JR Holy Trinity 2:53.20 -
28 Maya Collyer SR Astronaut 3:04.74 -
31 Pamela Maurin FR Viera 3:10.34 -
37 Victoria Hopkins JR Cocoa 3:13.59 -
  Mikkel Ross FR Marathon DNS   
  Rain Banks FR Marathon DNS   
  Kari Baumhover SR Edgewood DNS   
  Kalyn Sands SR Edgewood DNS   
  Rachel Pittman JR Viera DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Juliana Wilson JR Satellite 2:46.28 -
21 Gabby Gillespie SR Satellite 2:52.17 -
23 Pharren Aehle SR Viera 2:53.23 -
24 Miya Burton SO Space Coast 2:53.93 -
26 Stacey Clark SR Astronaut 3:01.51 -
27 payton Beaver JR Heritage 3:03.68 -
29 Brooke Smith FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:08.53 -
33 Natalie Rhodes SO Pineapple Cove (Palm Bay) 3:12.55 -
36 Mia Mellor FR Satellite 3:13.46 -
39 Alyssa Harasen JR Bayside 3:15.84 -
44 Dyana Paz SR Rockledge 3:20.23 -
  Jordan Skipper FR Titusville DNS   
  Emma Langely JR Rockledge DNS   
  Gretchen Lane SR Melbourne Central Catholic DNS   
  Natalie Allen FR Eau Gallie DNS   
Girls' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
25 Katy Bielefeld SO Astronaut 2:59.18 -
30 Taylor Lenau FR Space Coast 3:08.64 -
32 Maria Escalante SR Melbourne 3:11.40 -
34 Abigayle Kopacz FR Pineapple Cove (Palm Bay) 3:13.09 -
35 Brooke O'steen JR Eau Gallie 3:13.18 -
38 Kenzie Duron JR Melbourne 3:14.32 -
40 Zoie Shepherd 7 Cocoa Beach 3:16.08 -
41 Aidaliz Rosadopadilla FR Palm Bay 3:16.18 -
42 Caitlin Chicherio FR Satellite 3:16.88 -
43 Elizabeth Wengel SO Melbourne 3:17.54 -
45 Tatiana Blanco FR Satellite 3:29.68 -
46 Abigail Derisme FR Bayside 3:32.53 -
47 Courtney Antaloci JR Palm Bay 3:35.36 -
48 Emelley Motran JR Cocoa Beach 3:36.40 -
49 Kiara Pruna SO Cocoa Beach 3:47.28 -
50 Kiera Koeberl FR Melbourne 3:48.67 -
51 Madison Jackson JR Eau Gallie 3:51.33 -
  Hannah Davis FR Marathon DNS   
  Ahmeah Brown Sophomore Unattached DNS