February 20, 2021
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cole Piotrowski SR IMG Academy 1:53.23
2 Ladarius Tellis SR Lake Wales 1:53.26
3 Adam Magoulas JR Belen Jesuit Prep 1:58.82
4 Isaac Carney JR IMG Academy 1:59.83
5 Paul Kolsun SR Fort Myers 2:00.77
6 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 2:03.13
7 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 2:04.26
8 Alex Weekes SR IMG Academy 2:04.32
9 Jared Pocklington SR Fort Myers 2:08.20
10 Evan Crisp JR Sarasota 2:08.61
11 Jakin Wilson SR Lakewood Ranch 2:08.66
12 Michael Eiken SR Celebration 2:09.48
13 Quin Roberts SO Fort Myers 2:11.64
14 Chandler Mault SR Port Charlotte 2:11.96
15 Alston Mendello SR Barron Collier 2:12.18
16 Max Eiken JR Celebration 2:13.25
17 Brad Malick-Beltran FR Barron Collier 2:14.21
18 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 2:14.96
19 Alec Miller SO Sarasota 2:15.26
20 Justin Quispe SO Celebration 2:15.61
21 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 2:15.88
22 Chase Howes SO Barron Collier 2:17.91
23 Dylan Underwood JR Lakewood Ranch 2:20.19
24 Ryan Elfring SO Forest 2:20.60
25 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 2:22.64
26 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 2:23.12
27 Ryan Regan JR IMG Academy 2:23.27
28 Colby Bennett SO Port Charlotte 2:24.36
29 Brendan Flavin SO Port Charlotte 2:24.84
30 Brandon Diaz-Diaz SO Lely 2:24.88
31 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:25.00
32 Jimar Barrett SR Forest 2:26.78
33 Giovanny Villasenor JR Lely 2:28.49
34 Adrian Toledo SO IMG Academy 2:29.54
35 Caden Mohrland SO Tampa Bay HEAT 2:31.42
36 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 2:33.09
37 Ryan Collins FR Tampa Bay HEAT 2:35.92
38 Quincy Telfort SR Lely 2:36.73
39 Calaeb Bradshaw SO Forest 2:47.40
40 Luke Osborne FR Tampa Bay HEAT 2:53.09
41 Aiden Bailey SO Tampa Bay HEAT 3:00.08
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Justin Quispe SO Celebration 2:15.61
22 Chase Howes SO Barron Collier 2:17.91
24 Ryan Elfring SO Forest 2:20.60
28 Colby Bennett SO Port Charlotte 2:24.36
29 Brendan Flavin SO Port Charlotte 2:24.84
30 Brandon Diaz-Diaz SO Lely 2:24.88
32 Jimar Barrett SR Forest 2:26.78
33 Giovanny Villasenor JR Lely 2:28.49
34 Adrian Toledo SO IMG Academy 2:29.54
35 Caden Mohrland SO Tampa Bay HEAT 2:31.42
36 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 2:33.09
37 Ryan Collins FR Tampa Bay HEAT 2:35.92
38 Quincy Telfort SR Lely 2:36.73
39 Calaeb Bradshaw SO Forest 2:47.40
40 Luke Osborne FR Tampa Bay HEAT 2:53.09
41 Aiden Bailey SO Tampa Bay HEAT 3:00.08
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jakin Wilson SR Lakewood Ranch 2:08.66
12 Michael Eiken SR Celebration 2:09.48
13 Quin Roberts SO Fort Myers 2:11.64
14 Chandler Mault SR Port Charlotte 2:11.96
15 Alston Mendello SR Barron Collier 2:12.18
16 Max Eiken JR Celebration 2:13.25
18 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 2:14.96
19 Alec Miller SO Sarasota 2:15.26
21 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 2:15.88
23 Dylan Underwood JR Lakewood Ranch 2:20.19
25 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 2:22.64
26 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 2:23.12
31 Ty Johnson SR Holy Trinity 2:25.00
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cole Piotrowski SR IMG Academy 1:53.23
2 Ladarius Tellis SR Lake Wales 1:53.26
3 Adam Magoulas JR Belen Jesuit Prep 1:58.82
4 Isaac Carney JR IMG Academy 1:59.83
5 Paul Kolsun SR Fort Myers 2:00.77
6 Michael Sanchez SR Belen Jesuit Prep 2:03.13
7 Roberto Leon SO Belen Jesuit Prep 2:04.26
8 Alex Weekes SR IMG Academy 2:04.32
9 Jared Pocklington SR Fort Myers 2:08.20
10 Evan Crisp JR Sarasota 2:08.61
17 Brad Malick-Beltran FR Barron Collier 2:14.21
27 Ryan Regan JR IMG Academy 2:23.27