February 20, 2021
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Winters SR IMG Academy 4:27.48
2 Orlando Cicilioni SR Sarasota 4:28.22
3 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 4:28.40
4 Liam Holston SR Fort Myers 4:31.15
5 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 4:33.60
6 Ashton Deriso SR Forest 4:35.25
7 Carter Stuhlmacher SO Tampa Bay HEAT 4:36.13
8 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 4:36.36
9 Aiden Villasuso SR Belen Jesuit Prep 4:38.73
10 William Montanye FR Gulf Coast 4:39.07
11 Colsen Palmer JR Fort Myers 4:42.60
12 Joshua Ruiz FR Belen Jesuit Prep 4:42.94
13 Diego De la Hoz SO Belen Jesuit Prep 4:43.07
14 Fabian Betancourt JR Fort Myers 4:43.34
15 Joseph Cotto SR Lake Wales 4:43.49
16 Isaac Perez SO IMG Academy 4:45.22
17 Landon Morales JR Lake Wales 4:46.46
18 Tomas Duque JR Belen Jesuit Prep 4:47.21
19 Michael Hernandez JR Belen Jesuit Prep 4:47.82
20 Quin Roberts SO Fort Myers 4:48.49
21 Brad Malick-Beltran FR Barron Collier 4:50.06
22 Jared Pocklington SR Fort Myers 4:50.81
23 Alec Torricella SO Belen Jesuit Prep 4:54.37
24 Ricardo Mendez JR Belen Jesuit Prep 4:54.99
25 Timmy Schultz SO Fort Myers 4:55.54
26 Jesse Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 4:55.67
27 Emilio Ancaya JR Lake Wales 4:57.24
28 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:58.62
29 Zachary Jones SR Sarasota 4:59.11
30 David Jensen JR Osceola (Seminole) 5:00.27
31 Chase Howes SO Barron Collier 5:02.13
32 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 5:02.35
33 Alex Nicolau SR Barron Collier 5:02.89
34 Justin Quispe SO Celebration 5:04.81
35 Alston Mendello SR Barron Collier 5:06.28
36 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 5:07.01
37 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 5:09.85
38 Ryan Elfring SO Forest 5:10.77
39 Aarnav Sheth FR Gulf Coast 5:10.98
40 Garner Kloth JR Lake Wales 5:12.87
41 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 5:13.67
42 Ryan Regan JR IMG Academy 5:13.87
43 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:13.89
44 Joey Pope FR Gulf Coast 5:13.98
45 Kauhner Mault JR Port Charlotte 5:17.40
46 Brendan Flavin SO Port Charlotte 5:23.89
47 Akshay Ashok SR Sarasota 5:24.27
48 Dylan Underwood JR Lakewood Ranch 5:25.86
49 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:26.11
50 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:26.45
51 Sebastian Velez FR Celebration 5:27.80
52 Karl Myers SR Port Charlotte 5:36.56
53 Ethan Ramsey FR Forest 5:39.74
54 Tomas Duran SO Lely 5:41.64
55 Brayden Przekwas SO Sarasota 5:42.12
56 Jacob Rothenbach FR Sarasota 5:43.11
57 Paulos Kicklighter 7 Tampa Bay HEAT 5:43.43
58 Jimar Barrett SR Forest 5:49.70
59 Nathan Rivera FR Tampa Bay HEAT 5:55.51
60 Quincy Telfort SR Lely 5:56.05
61 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 6:05.51
62 James Brewster SR Tampa Bay HEAT 6:10.66
63 Landon Chumbley SO Port Charlotte 6:28.19
64 Walker Damron 7 Tampa Bay HEAT 6:28.90
65 Luke Osborne FR Tampa Bay HEAT 6:28.93
66 Tristen Shaun JR Tampa Bay HEAT 6:32.28
67 Aiden Bailey SO Tampa Bay HEAT 6:34.20
68 Isaac Magallanes FR Port Charlotte 6:37.25
69 Henry Chadwell SO Tampa Bay HEAT 6:37.36
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Brendan Flavin SO Port Charlotte 5:23.89
49 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:26.11
50 Chase LaGrande JR Osceola (Seminole) 5:26.45
51 Sebastian Velez FR Celebration 5:27.80
52 Karl Myers SR Port Charlotte 5:36.56
53 Ethan Ramsey FR Forest 5:39.74
54 Tomas Duran SO Lely 5:41.64
55 Brayden Przekwas SO Sarasota 5:42.12
56 Jacob Rothenbach FR Sarasota 5:43.11
57 Paulos Kicklighter 7 Tampa Bay HEAT 5:43.43
58 Jimar Barrett SR Forest 5:49.70
59 Nathan Rivera FR Tampa Bay HEAT 5:55.51
60 Quincy Telfort SR Lely 5:56.05
62 James Brewster SR Tampa Bay HEAT 6:10.66
63 Landon Chumbley SO Port Charlotte 6:28.19
64 Walker Damron 7 Tampa Bay HEAT 6:28.90
65 Luke Osborne FR Tampa Bay HEAT 6:28.93
66 Tristen Shaun JR Tampa Bay HEAT 6:32.28
67 Aiden Bailey SO Tampa Bay HEAT 6:34.20
68 Isaac Magallanes FR Port Charlotte 6:37.25
69 Henry Chadwell SO Tampa Bay HEAT 6:37.36
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Jared Pocklington SR Fort Myers 4:50.81
26 Jesse Rodriguez SR Belen Jesuit Prep 4:55.67
27 Emilio Ancaya JR Lake Wales 4:57.24
28 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:58.62
29 Zachary Jones SR Sarasota 4:59.11
30 David Jensen JR Osceola (Seminole) 5:00.27
31 Chase Howes SO Barron Collier 5:02.13
32 Cameron Gonzalez SO Lake Wales 5:02.35
33 Alex Nicolau SR Barron Collier 5:02.89
34 Justin Quispe SO Celebration 5:04.81
35 Alston Mendello SR Barron Collier 5:06.28
36 Aaron Rubaii JR Osceola (Seminole) 5:07.01
37 Owen Catlett SR Lakewood Ranch 5:09.85
38 Ryan Elfring SO Forest 5:10.77
39 Aarnav Sheth FR Gulf Coast 5:10.98
40 Garner Kloth JR Lake Wales 5:12.87
41 Thomas Wynne SR Osceola (Seminole) 5:13.67
42 Ryan Regan JR IMG Academy 5:13.87
43 Eric Cisliek JR Osceola (Seminole) 5:13.89
44 Joey Pope FR Gulf Coast 5:13.98
47 Akshay Ashok SR Sarasota 5:24.27
48 Dylan Underwood JR Lakewood Ranch 5:25.86
61 Tyson Chumbley JR Port Charlotte 6:05.51
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Diego De la Hoz SO Belen Jesuit Prep 4:43.07
14 Fabian Betancourt JR Fort Myers 4:43.34
16 Isaac Perez SO IMG Academy 4:45.22
19 Michael Hernandez JR Belen Jesuit Prep 4:47.82
20 Quin Roberts SO Fort Myers 4:48.49
21 Brad Malick-Beltran FR Barron Collier 4:50.06
23 Alec Torricella SO Belen Jesuit Prep 4:54.37
24 Ricardo Mendez JR Belen Jesuit Prep 4:54.99
25 Timmy Schultz SO Fort Myers 4:55.54
45 Kauhner Mault JR Port Charlotte 5:17.40
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Noah Winters SR IMG Academy 4:27.48
2 Orlando Cicilioni SR Sarasota 4:28.22
3 Austin San Juan SR Belen Jesuit Prep 4:28.40
4 Liam Holston SR Fort Myers 4:31.15
5 Julian Rodriguez JR Belen Jesuit Prep 4:33.60
6 Ashton Deriso SR Forest 4:35.25
7 Carter Stuhlmacher SO Tampa Bay HEAT 4:36.13
8 Tyler Wadsworth JR Port Charlotte 4:36.36
9 Aiden Villasuso SR Belen Jesuit Prep 4:38.73
10 William Montanye FR Gulf Coast 4:39.07
11 Colsen Palmer JR Fort Myers 4:42.60
12 Joshua Ruiz FR Belen Jesuit Prep 4:42.94
15 Joseph Cotto SR Lake Wales 4:43.49
17 Landon Morales JR Lake Wales 4:46.46
18 Tomas Duque JR Belen Jesuit Prep 4:47.21