February 26, 2021
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Marvens Merisier SR Fort Myers 54.92 51.32 54.40 44.65 10
2 Jaheim Clarke SO Riverdale 40.59 54.12 40.05 1:06.03 8
3 Jackson Mielke FR Fort Myers 48.58 55.20 1:03.48 45.27 6
4 Quincy Casimir SR Gulf Coast 41.70 55.60 1:07.84 44.48 5
5 Matt Bohl SO Cypress Lake 59.52 56.15 1:11.31 43.24 4
6 Sakari Green SR South Fort Myers 52.17 56.70 48.20 51.60 3
7 Jonatas Barros SO South Fort Myers 1:00.79 56.81 59.65 55.11 2
8 Ebenson Cesar SO Riverdale 1:09.03 57.05 59.91 41.08 1
9 Jacob Schwartz JR Canterbury (FM) 52.72 57.30 55.58 1:05.90 -
10 Zachary Avery   Bishop Verot 41.55 57.70 1:04.63 1:00.59 -
11 Ethan Lane SO Bonita Springs 1:11.80 57.90 46.90 1:06.59 -
12 Xavier Piazza JR Cape Coral 58.57 59.16 52.66 1:05.08 -
13 Alec Miller SO Sarasota 43.52 59.61 1:06.17 42.33 -
14 Kevin Nelson SO First Baptist (Naples) 46.09 1:00.64 57.61 49.73 -
15 Elliot Anderson FR Southwest Florida Christian 1:03.00 1:01.76 58.68 47.56 -
16 Gregory Holzhauer SO Bishop Verot 1:15.69 1:02.04 57.70 1:14.45 -
17 Zachary Jones SR Sarasota 54.76 1:02.22 56.00 44.18 -
18 Derrick Baker 6 First Baptist (Naples) 50.66 1:02.54 1:21.31 50.66 -
19 Grayson Akin FR LaBelle 1:12.43 1:03.53 48.29 50.83 -
20 Jose Dimas-Balderas SO LaBelle 54.02 1:03.55 1:04.83 55.29 -
21 Eric Felix JR Hardee 45.51 1:04.10 54.49 1:18.85 -
22 Michael Dow SO Southwest Florida Christian 1:22.79 1:04.68 56.92 1:01.45 -
23 Jack Janaway SO Cape Coral 1:01.59 1:07.68 1:01.59 1:03.62 -
24 Timothy Hogan FR Canterbury (FM) 55.92 1:18.75 1:41.59 1:37.65 -
  Cedric Jenkins SO Cypress Lake DNS DNS DNS DNS   
  Brian Altuve- Viloria FR Bonita Springs DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Marvens Merisier SR Fort Myers 58.00 46.19 1:01.07 51.32 10
2 Jaheim Clarke SO Riverdale 38.43 50.34 47.63 54.12 8
5 Matt Bohl SO Cypress Lake 1:01.21 53.91 53.35 56.15 4
14 Kevin Nelson SO First Baptist (Naples) 1:15.20 1:10.95 51.55 1:00.64 -
16 Gregory Holzhauer SO Bishop Verot 49.64 56.46 1:17.55 1:02.04 -
  Cedric Jenkins SO Cypress Lake DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Jackson Mielke FR Fort Myers 55.20 6
4 Quincy Casimir SR Gulf Coast 55.60 5
6 Sakari Green SR South Fort Myers 56.70 3
9 Jacob Schwartz JR Canterbury (FM) 57.30 -
10 Zachary Avery   Bishop Verot 57.70 -
11 Ethan Lane SO Bonita Springs 57.90 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ebenson Cesar SO Riverdale 53.63 58.77 1:06.18 57.05 45.07 57.62 1
12 Xavier Piazza JR Cape Coral 1:09.81 1:13.95 43.19 59.16 49.11 57.98 -
15 Elliot Anderson FR Southwest Florida Christian 1:17.82 59.91 1:11.03 1:01.76 51.26 53.74 -
18 Derrick Baker 6 First Baptist (Naples) 1:03.17 46.91 1:09.42 1:02.54 51.29 46.28 -
21 Eric Felix JR Hardee 1:18.85 56.41 54.49 1:04.10 1:00.90 56.41 -
22 Michael Dow SO Southwest Florida Christian 1:17.62 1:18.91 1:00.80 1:04.68 1:18.27 55.63 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Alec Miller SO Sarasota 53.06 43.52 57.83 48.29 1:00.81 59.61 -
17 Zachary Jones SR Sarasota 1:20.89 46.05 46.05 56.62 1:02.22 1:02.22 -
20 Jose Dimas-Balderas SO LaBelle 1:18.81 1:14.36 52.75 1:10.54 1:21.35 1:03.55 -
24 Timothy Hogan FR Canterbury (FM) 1:35.29 1:19.54 1:30.57 1:38.44 1:37.65 1:18.75 -
  Brian Altuve- Viloria FR Bonita Springs DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Jonatas Barros SO South Fort Myers 39.77 1:05.90 56.81 2
19 Grayson Akin FR LaBelle 1:07.98 1:06.08 1:03.53 -
23 Jack Janaway SO Cape Coral 1:06.33 56.18 1:07.68 -