February 26, 2021
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Jacob Panzarella JR First Baptist (Naples) 9.68 10.87 8.59 9.90 7.94 10 0.8
2 Malik Curtis   Bishop Verot 9.87 11.08 13.85 10.42 9.31 8 0.8
3 Tyler Boyer SO Sarasota 13.78 11.11 11.56 9.56 13.56 6 4.1
4 Jerry Cooper JR South Fort Myers 12.87 11.29 10.73 9.60 8.36 5 1.5
5 Nathan Castor JR South Fort Myers 11.54 11.31 10.64 14.14 12.90 4 0.8
6 Matt Bohl SO Cypress Lake 12.87 11.39 12.19 10.37 12.87 3 2.3
7 Damian Coleman SR First Baptist (Naples) 14.13 11.39 11.51 13.44 12.31 2 0.8
8 Trevontay Watts SO Cypress Lake 14.19 11.44 9.84 14.88 8.93 1 2.3
9 Karl Castor SR Fort Myers 10.20 11.46 11.81 13.41 12.84 - 4.1
10 J'Andre Huffman SR South Fort Myers 13.79 11.49 11.84 8.85 8.39 - 1.2
11 Phareel Price FR Fort Myers 14.43 11.54 8.20 13.51 11.89 - 4.1
12 Kesean Ivy SO Riverdale 9.76 11.61 11.15 14.75 14.05 - 4.1
13 Damien Miranda SO Cape Coral 9.01 11.70 12.87 8.54 11.12 - 1.4
14 Ranod Smith SO Fort Myers 13.88 11.76 10.24 10.12 13.53 - 0.8
15 Jaylon Gallegos SR LaBelle 9.32 11.79 8.85 14.98 14.51 - 1.4
16 Romeo McKnight JR Riverdale 14.06 11.81 9.92 11.93 12.64 - 1.2
17 Andre Jocelyn SO South Fort Myers 8.29 11.84 14.57 8.77 11.61 - 2.5
18 La'ern Bonelli SO Fort Myers 10.42 11.84 13.74 13.98 10.30 - 4.1
19 Carson Wallace SR Southwest Florida Christian 8.77 11.85 10.08 12.33 11.62 - 4.1
20 Donald Jeanlouis JR Cape Coral 14.62 11.88 14.85 12.12 12.83 - 1.5
21 Cole Proper JR Southwest Florida Christian 12.86 11.90 14.52 9.88 13.81 - 2.5
22 Ryan Valdez SO Hardee 13.81 11.90 8.69 10.71 14.64 - 1.2
23 Wilney Francois SO Hardee 14.51 11.99 10.91 11.27 8.52 - 1.2
24 Tyler Coleman JR First Baptist (Naples) 11.20 12.04 10.72 10.36 13.01 - 1.2
25 Guillermo Hernandez   Bishop Verot 11.80 12.16 9.00 14.35 14.11 - 3.5
26 Andrew Fabela JR First Baptist (Naples) 13.78 12.19 12.80 10.12 15.12 - 0.8
27 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 10.46 12.30 9.72 10.46 14.03 - 3.5
28 Gavin Price FR Bonita Springs 14.79 12.32 11.95 15.28 12.82 - 2.5
29 Yousef Fouissi SO Cape Coral 10.00 12.34 15.43 12.71 10.25 - 2.3
30 Leon Thomas JR Cape Coral 14.62 12.49 9.50 13.99 10.62 - 3.5
31 Michael Damiani JR Canterbury (FM) 16.17 12.53 13.04 13.54 11.41 - 2.5
32 Terry Jester FR Sarasota 15.73 12.58 14.85 9.69 15.35 - 1.5
33 Calvin Altimeaux SO Bonita Springs 15.91 12.62 15.27 13.51 16.41 - 3.5
34 Dominic Maxwell FR Bishop Verot 14.92 12.64 11.63 15.55 11.76 - 3.5
35 Brian Altuve- Viloria FR Bonita Springs 16.64 13.00 14.04 14.30 16.25 - 3.5
36 Dominic Torres 8 Southwest Florida Christian 16.40 13.01 11.45 16.66 10.41 - 2.3
37 Parker Keen FR Bonita Springs 14.57 13.12 9.71 11.55 16.01 - 2.5
38 Jose Dimas-Balderas SO LaBelle 16.47 13.50 9.59 9.99 11.34 - 1.4
39 Chet Sproles JR Canterbury (FM) 14.22 13.54 14.09 10.84 10.43 - 2.3
40 Hunter Thomas SO Canterbury (FM) 10.51 13.82 11.75 15.48 17.00 - 1.4
41 Alexander Camarca SO Canterbury (FM) 17.82 14.60 16.36 12.12 18.25 - 2.5
  Cedric Jenkins SO Cypress Lake DNF DNF DNF DNF DNF    -
  Kendrick Moore SO Cypress Lake DNS DNS DNS DNS DNS    -
  Christopher Graves   Bishop Verot DNS DNS DNS DNS DNS    -
Boys' 100 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Panzarella JR First Baptist (Naples) 12.83 12.94 12.07 10.87 12.50 13.48 9.03 10
2 Malik Curtis   Bishop Verot 7.76 12.86 11.31 11.08 11.31 8.20 7.76 8
5 Nathan Castor JR South Fort Myers 9.96 12.78 8.60 11.31 10.52 8.15 10.18 4
7 Damian Coleman SR First Baptist (Naples) 11.85 11.51 13.33 11.39 8.20 11.96 13.67 2
14 Ranod Smith SO Fort Myers 14.59 9.41 14.94 11.76 12.94 11.53 10.47 -
26 Andrew Fabela JR First Baptist (Naples) 15.00 15.49 9.02 12.19 14.51 13.78 11.95 -
Boys' 100 Meters Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 J'Andre Huffman SR South Fort Myers 11.49 8.16 10.69 14.83 11.49 -
16 Romeo McKnight JR Riverdale 11.81 14.53 13.47 9.57 12.52 -
22 Ryan Valdez SO Hardee 11.90 9.17 9.76 10.60 13.33 -
23 Wilney Francois SO Hardee 11.99 10.08 13.19 8.40 12.47 -
24 Tyler Coleman JR First Baptist (Naples) 12.04 12.41 12.65 14.21 13.61 -
  Christopher Graves   Bishop Verot DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 3
W: 4.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Tyler Boyer SO Sarasota 11.11 10.67 10.00 10.67 6
9 Karl Castor SR Fort Myers 11.46 8.37 13.76 9.40 -
11 Phareel Price FR Fort Myers 11.54 9.12 14.54 13.39 -
12 Kesean Ivy SO Riverdale 11.61 14.17 12.08 14.40 -
18 La'ern Bonelli SO Fort Myers 11.84 11.37 13.86 9.71 -
19 Carson Wallace SR Southwest Florida Christian 11.85 9.37 10.08 14.46 -
Boys' 100 Meters Section 4
W: 3.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
25 Guillermo Hernandez   Bishop Verot 8.52 9.85 12.16 9.85 -
27 Jerin Joji JR Southwest Florida Christian 13.90 12.92 12.30 10.34 -
30 Leon Thomas JR Cape Coral 11.87 9.75 12.49 15.74 -
33 Calvin Altimeaux SO Bonita Springs 10.48 14.77 12.62 10.98 -
34 Dominic Maxwell FR Bishop Verot 10.50 12.64 12.64 14.67 -
35 Brian Altuve- Viloria FR Bonita Springs 13.65 9.36 13.00 16.90 -
Boys' 100 Meters Section 5
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Andre Jocelyn SO South Fort Myers 14.57 11.84 10.90 11.49 14.33 12.44 -
21 Cole Proper JR Southwest Florida Christian 13.69 11.90 9.17 13.57 14.17 11.31 -
28 Gavin Price FR Bonita Springs 15.03 12.32 10.60 13.31 14.54 9.49 -
31 Michael Damiani JR Canterbury (FM) 14.16 12.53 15.79 10.15 15.79 14.29 -
37 Parker Keen FR Bonita Springs 12.60 13.12 16.54 14.83 9.84 13.91 -
41 Alexander Camarca SO Canterbury (FM) 15.77 14.60 12.41 10.52 12.85 15.48 -
Boys' 100 Meters Section 6
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Matt Bohl SO Cypress Lake 7.98 11.39 8.66 13.44 9.57 3
8 Trevontay Watts SO Cypress Lake 8.13 11.44 14.19 8.58 8.81 1
29 Yousef Fouissi SO Cape Coral 12.22 12.34 9.51 14.32 11.36 -
36 Dominic Torres 8 Southwest Florida Christian 9.11 13.01 11.19 12.36 15.49 -
39 Chet Sproles JR Canterbury (FM) 16.12 13.54 11.78 13.68 13.14 -
  Kendrick Moore SO Cypress Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 100 Meters Section 7
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Damien Miranda SO Cape Coral 11.70 -
15 Jaylon Gallegos SR LaBelle 11.79 -
38 Jose Dimas-Balderas SO LaBelle 13.50 -
40 Hunter Thomas SO Canterbury (FM) 13.82 -
  Cedric Jenkins SO Cypress Lake DNF   
Boys' 100 Meters Section 8
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Jerry Cooper JR South Fort Myers 10.50 11.29 5
20 Donald Jeanlouis JR Cape Coral 12.36 11.88 -
32 Terry Jester FR Sarasota 9.56 12.58 -