February 26, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Cydney Wright SR Mainland 17.69 19.68 24.91 23.17 10
2 Kahdia Jones SR Atlantic (PO) 24.12 19.61 26.50 28.09 8
3 Jasmine Brown JR St. Francis 22.06 22.32 26.57 18.87 6
4 Jiya Hastings SR DeLand 18.97 34.42 27.10 28.46 5
5 Anaya Wills JR Spruce Creek 31.85 27.69 27.69 30.74 4
6 Lily Amsden SR Fleming Island 29.10 30.49 27.71 23.28 3
7 Klaudia Taylor JR Forest 27.32 30.66 27.87 20.35 2
8 Kaniya Booker SO Buchholz 22.06 19.55 27.92 24.02 1
9 Alessandra Martin JR Fleming Island 24.30 33.62 28.25 29.95 -
10 Alondra Nunes JR Matanzas 22.15 23.85 28.39 34.36 -
11 Tykerra Edwards SO Spruce Creek 29.30 31.57 28.44 21.05 -
12 Kania Dean SO Forest 33.56 24.18 28.44 32.43 -
13 Elektra Engblom JR Matanzas 29.36 23.09 28.50 24.23 -
14 Meagan Caton JR St. Francis 31.13 22.57 28.56 30.28 -
15 Ma'Shuyn Jeffers SO Flagler Palm Coast 37.46 28.81 28.81 26.51 -
16 Fabiola LaPlante FR Flagler Palm Coast 23.70 26.59 28.90 33.24 -
17 Aniya Means JR Spruce Creek 21.40 29.49 28.91 27.76 -
18 Stella Murphy SO Nease 37.83 35.51 29.10 21.25 -
19 Skyla Stephens JR St. Augustine 25.06 24.19 29.14 34.39 -
20 Yashaiya Yisrael SO Atlantic (PO) 24.22 26.27 29.18 27.73 -
21 Julia Vultaggio FR Fernandina Beach 32.82 33.41 29.30 27.84 -
22 Katherine Seavers JR Father Lopez 30.87 27.35 29.40 29.99 -
23 Hannah Johnson FR St. Augustine 30.04 26.21 29.45 28.28 -
24 Ashton Grant FR Atlantic (PO) 30.30 29.41 29.70 38.32 -
25 Jada Livingston FR Atlantic (PO) 21.70 27.05 29.72 26.45 -
26 Gabriella Figureroa SR Buchholz 21.47 22.37 29.82 38.77 -
27 Catherine (Raleigh) Diebenow FR Ponte Vedra 26.00 21.52 29.88 37.65 -
28 Madeline Sims SO Flagler Palm Coast 30.73 30.12 30.12 32.83 -
29 Marlene Ortiz FR Flagler Palm Coast 28.73 35.69 30.24 31.45 -
30 Amelia Cutshaw SO Fernandina Beach 24.50 28.13 30.24 29.64 -
31 Taylor Spann FR Flagler Palm Coast 24.23 36.34 30.28 23.02 -
32 Katherine Corbett FR Father Lopez 25.78 32.14 30.32 35.78 -
33 Sasha Ortiz SR Fleming Island 27.30 35.79 30.33 26.69 -
34 Alexis Arnold SR Jefferson County 39.28 33.80 30.45 21.32 -
35 Ava Grimaldi SO New Smyrna Beach 22.27 28.67 30.50 24.71 -
36 Tristen Styles SO Forest 36.03 37.25 30.53 31.45 -
37 Alexis Tesori FR St. Augustine 28.43 24.77 30.57 33.02 -
38 Julia Weiser FR Fernandina Beach 33.03 31.20 30.58 37.31 -
39 Walternisha Turner SR Forest 22.64 25.39 30.59 21.42 -
40 McKaina Coley SO Buchholz 32.75 27.81 30.89 23.79 -
41 Logan Averdick FR St. Augustine 30.95 35.91 30.95 29.72 -
42 Nadia White JR Fernandina Beach 23.55 24.79 30.98 27.58 -
43 Marta Zherukha JR Spruce Creek 33.72 23.42 31.22 37.47 -
44 Wynter Whitehead FR Nease 39.99 34.37 31.24 23.12 -
45 Briona Johnston SR Flagler Palm Coast 24.35 34.15 31.62 33.84 -
46 Khadeejah As-Salafee SO Buchholz 37.64 36.06 31.63 34.48 -
47 Shelby Witschey SR University (OC) 39.59 28.82 31.67 25.66 -
48 Alyssa Braun FR Deltona 33.30 27.59 31.71 28.23 -
49 Carlissa Shuler SR Jefferson County 24.78 27.00 31.76 22.55 -
50 Ava Houston SO Flagler Palm Coast 36.61 31.20 31.83 22.29 -
51 Savannah Nash FR Deltona 22.61 34.07 31.84 40.76 -
52 Kylie Sugden FR Matanzas 36.12 40.27 31.96 29.73 -
53 Dashmarie Jackson FR Deltona 35.87 39.07 32.02 24.34 -
54 Rachae Gibson FR Father Lopez 34.93 33.33 32.04 25.96 -
55 Sofia Bernal SR Father Lopez 24.87 37.46 32.29 35.20 -
56 Isabella Power JR New Smyrna Beach 33.26 28.74 32.29 31.33 -
57 Victoria Welch SO St. Francis 30.55 41.93 32.50 24.38 -
58 Sandra-Miriam Harris SO Deltona 27.21 25.90 32.78 41.63 -
59 Phoenix Woods JR DeLand 28.20 24.27 32.79 41.65 -
60 Katelyn Hall 7 Jefferson County 30.19 41.80 33.17 34.17 -
61 Kai Morris JR Jefferson County 40.01 41.68 33.34 33.01 -
62 Anyelica Hernandez SO University (OC) 36.06 23.59 33.70 31.01 -
63 Peyton Leeds SO St. Francis 27.74 31.80 33.83 43.98 -
64 Soleana St. Louis-Bland SO Flagler Palm Coast 36.27 24.07 33.89 32.20 -
65 Stephany Rodriguez FR Flagler Palm Coast 34.24 23.73 33.90 32.21 -
Girls' 200 Meters Section 1
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Stella Murphy SO Nease 29.10 34.05 -
30 Amelia Cutshaw SO Fernandina Beach 30.24 31.45 -
31 Taylor Spann FR Flagler Palm Coast 30.28 36.34 -
34 Alexis Arnold SR Jefferson County 30.45 25.58 -
38 Julia Weiser FR Fernandina Beach 30.58 33.64 -
51 Savannah Nash FR Deltona 31.84 40.12 -
62 Anyelica Hernandez SO University (OC) 33.70 28.31 -
Girls' 200 Meters Section 2
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Julia Vultaggio FR Fernandina Beach 23.15 36.34 34.58 29.30 26.37 -
23 Hannah Johnson FR St. Augustine 20.62 35.05 27.69 29.45 30.93 -
32 Katherine Corbett FR Father Lopez 23.05 36.08 21.83 30.32 39.12 -
41 Logan Averdick FR St. Augustine 32.19 28.17 23.22 30.95 25.38 -
54 Rachae Gibson FR Father Lopez 23.39 30.76 40.05 32.04 32.36 -
63 Peyton Leeds SO St. Francis 38.23 31.47 43.98 33.83 37.22 -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Alexis Tesori FR St. Augustine 30.57 -
44 Wynter Whitehead FR Nease 31.24 -
47 Shelby Witschey SR University (OC) 31.67 -
53 Dashmarie Jackson FR Deltona 32.02 -
58 Sandra-Miriam Harris SO Deltona 32.78 -
60 Katelyn Hall 7 Jefferson County 33.17 -
61 Kai Morris JR Jefferson County 33.34 -
65 Stephany Rodriguez FR Flagler Palm Coast 33.90 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Ashton Grant FR Atlantic (PO) 29.70 -
28 Madeline Sims SO Flagler Palm Coast 30.12 -
35 Ava Grimaldi SO New Smyrna Beach 30.50 -
48 Alyssa Braun FR Deltona 31.71 -
56 Isabella Power JR New Smyrna Beach 32.29 -
59 Phoenix Woods JR DeLand 32.79 -
Girls' 200 Meters Section 5
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
36 Tristen Styles SO Forest 30.53 25.65 -
40 McKaina Coley SO Buchholz 30.89 33.37 -
42 Nadia White JR Fernandina Beach 30.98 24.79 -
43 Marta Zherukha JR Spruce Creek 31.22 38.40 -
45 Briona Johnston SR Flagler Palm Coast 31.62 41.11 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Yashaiya Yisrael SO Atlantic (PO) 26.56 27.73 28.89 36.48 35.60 29.18 -
25 Jada Livingston FR Atlantic (PO) 25.27 34.18 37.45 34.78 27.94 29.72 -
29 Marlene Ortiz FR Flagler Palm Coast 30.24 22.99 21.47 26.92 26.31 30.24 -
50 Ava Houston SO Flagler Palm Coast 29.92 26.74 35.97 30.24 41.06 31.83 -
52 Kylie Sugden FR Matanzas 40.91 30.69 26.21 24.93 30.37 31.96 -
55 Sofia Bernal SR Father Lopez 23.58 29.71 33.91 23.58 29.07 32.29 -
57 Victoria Welch SO St. Francis 26.65 26.98 28.28 27.95 31.20 32.50 -
Girls' 200 Meters Section 7
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Alondra Nunes JR Matanzas 27.26 28.39 -
11 Tykerra Edwards SO Spruce Creek 31.29 28.44 -
16 Fabiola LaPlante FR Flagler Palm Coast 30.93 28.90 -
19 Skyla Stephens JR St. Augustine 37.89 29.14 -
33 Sasha Ortiz SR Fleming Island 27.91 30.33 -
39 Walternisha Turner SR Forest 32.12 30.59 -
46 Khadeejah As-Salafee SO Buchholz 39.54 31.63 -
64 Soleana St. Louis-Bland SO Flagler Palm Coast 29.15 33.89 -
Girls' 200 Meters Section 8
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
14 Meagan Caton JR St. Francis 28.56 24.28 25.42 -
15 Ma'Shuyn Jeffers SO Flagler Palm Coast 28.81 26.51 21.61 -
17 Aniya Means JR Spruce Creek 28.91 25.16 32.38 -
22 Katherine Seavers JR Father Lopez 29.40 27.05 34.11 -
26 Gabriella Figureroa SR Buchholz 29.82 30.42 37.28 -
49 Carlissa Shuler SR Jefferson County 31.76 32.08 30.18 -
Girls' 200 Meters Section 9
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
5 Anaya Wills JR Spruce Creek 36.00 27.69 4
8 Kaniya Booker SO Buchholz 32.39 27.92 1
9 Alessandra Martin JR Fleming Island 29.10 28.25 -
12 Kania Dean SO Forest 27.59 28.44 -
13 Elektra Engblom JR Matanzas 35.63 28.50 -
27 Catherine (Raleigh) Diebenow FR Ponte Vedra 27.19 29.88 -
Girls' 200 Meters Section 10
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Cydney Wright SR Mainland 24.91 22.67 10
2 Kahdia Jones SR Atlantic (PO) 26.50 26.50 8
3 Jasmine Brown JR St. Francis 26.57 22.32 6
4 Jiya Hastings SR DeLand 27.10 30.36 5
6 Lily Amsden SR Fleming Island 27.71 24.94 3
7 Klaudia Taylor JR Forest 27.87 25.92 2