February 12, 2021
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Quandarius Smith SR Buchholz 22.97 -0.8
2 D'Zirath Steward SO Flagler Palm Coast 23.14 -0.1
3 Hayden Newman JR Palatka 23.14 -0.1
4 Ja'Carree Kelly SO Buchholz 23.23 0.1
5 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 23.44 -0.1
6 Q'juan Nelson JR Palatka 23.74 -0.9
7 C'ontrae Clark JR Palatka 23.80 -0.8
8 Marcus Allen SO Flagler Palm Coast 23.94 -0.8
9 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 24.09 -0.3
10 Damien Curtis SR Buchholz 24.14 -0.8
11 Isaac Oliver SO Seabreeze 24.16 -0.3
12 E'Zaiah Shine FR Flagler Palm Coast 24.17 -0.3
13 Schmidt Joseph JR Flagler Palm Coast 24.28 1.2
14 Vijay Weeden JR Flagler Palm Coast 24.30 -0.1
15 John Hearn Jr. SO Buchholz 24.32 0.1
16 Ma'chir Miller JR Buchholz 24.34 0.1
17 Kohl Jones SR Menendez 24.36 -0.3
18 Jadon Hampton JR Flagler Palm Coast 24.38 -0.1
19 Joshua Osborne SO Ponte Vedra 24.40 -0.3
20 Travius Davis JR Spruce Creek 24.41 -0.8
21 Kent Hill JR Flagler Palm Coast 24.56 0.1
22 Traevon Lawrence SR Lake Howell 24.57 0.1
23 Gio Pitts SR Flagler Palm Coast 24.64 0.1
24 Tariku Hammons FR Ponte Vedra 24.64 -0.1
25 Elyjah Gilyard FR Flagler Palm Coast 24.70 -0.3
26 Rodney Hill FR Flagler Palm Coast 24.76 -0.3
27 Sabian Evans JR Spruce Creek 24.83 0.1
28 Alfred Washington SO Flagler Palm Coast 24.87 -0.3
29 David Onwunali SO Spruce Creek 25.04 -0.3
30 Anthony Palermo Ruiz SR Lake Howell 25.05 0.1
31 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 25.08 -0.3
32 Jarrell Jimenez FR Ponte Vedra 25.15 -0.1
33 Jaquvais Mosley SR Lake Howell 25.18 0.1
34 Mareon Walker FR Flagler Palm Coast 25.30 0.1
35 Jefferson Ross SO Lake Howell 25.60 -0.9
36 Jerard Baptista SR Matanzas 25.69 -0.3
37 Anthony Sosa SO Lake Howell 25.81 0.1
38 Damarko Evans SO Spruce Creek 26.07 -0.4
39 Caleb Moy FR Flagler Palm Coast 26.10 -0.3
40 Rishabh Sudesh JR Spruce Creek 26.14 -0.9
41 Makyle Bryant FR Lake Howell 26.17 -0.9
42 Gabriel Costa FR Flagler Palm Coast 26.39 -0.4
43 Aly Louis Charles SR Matanzas 26.50 -0.3
44 Jared Welty SO Spruce Creek 26.98 1.2
45 Michael Stevens SO Flagler Palm Coast 27.05 -0.4
46 Terance Johnson SO Flagler Palm Coast 27.18 -0.4
47 Christian Boudreau FR Seabreeze 27.55 1.2
48 Aiden Try FR Matanzas 27.80 -0.4
49 Jordan Brandon SR New Smyrna Beach 28.14 0.1
50 Login Moheng SR Menendez 28.27 0.1
51 Christopher Pierce FR Menendez 28.51 1.2
52 Sebastian Azevedo SO Flagler Palm Coast 28.88 -0.4
53 Austin Boylan-Bailey SO Flagler Palm Coast 28.96 -0.4
54 Maxwell Lee FR Flagler Palm Coast 28.97 -0.4
55 Dominic Freeman JR New Smyrna Beach 30.55 1.2
56 Andrew Johnson FR Menendez 31.14 0.1
57 Diego Costa FR Flagler Palm Coast 32.31 1.2
58 Gabriel Hughes FR Menendez 34.87 1.2
Boys' 200 Meters Section 1
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Q'juan Nelson JR Palatka 23.74
35 Jefferson Ross SO Lake Howell 25.60
40 Rishabh Sudesh JR Spruce Creek 26.14
41 Makyle Bryant FR Lake Howell 26.17
Boys' 200 Meters Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ja'Carree Kelly SO Buchholz 23.23
15 John Hearn Jr. SO Buchholz 24.32
16 Ma'chir Miller JR Buchholz 24.34
27 Sabian Evans JR Spruce Creek 24.83
37 Anthony Sosa SO Lake Howell 25.81
49 Jordan Brandon SR New Smyrna Beach 28.14
50 Login Moheng SR Menendez 28.27
56 Andrew Johnson FR Menendez 31.14
Boys' 200 Meters Section 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Schmidt Joseph JR Flagler Palm Coast 24.28
44 Jared Welty SO Spruce Creek 26.98
47 Christian Boudreau FR Seabreeze 27.55
51 Christopher Pierce FR Menendez 28.51
55 Dominic Freeman JR New Smyrna Beach 30.55
57 Diego Costa FR Flagler Palm Coast 32.31
58 Gabriel Hughes FR Menendez 34.87
Boys' 200 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Damarko Evans SO Spruce Creek 26.07
42 Gabriel Costa FR Flagler Palm Coast 26.39
45 Michael Stevens SO Flagler Palm Coast 27.05
46 Terance Johnson SO Flagler Palm Coast 27.18
48 Aiden Try FR Matanzas 27.80
52 Sebastian Azevedo SO Flagler Palm Coast 28.88
53 Austin Boylan-Bailey SO Flagler Palm Coast 28.96
54 Maxwell Lee FR Flagler Palm Coast 28.97
Boys' 200 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Rodney Hill FR Flagler Palm Coast 24.76
28 Alfred Washington SO Flagler Palm Coast 24.87
29 David Onwunali SO Spruce Creek 25.04
36 Jerard Baptista SR Matanzas 25.69
39 Caleb Moy FR Flagler Palm Coast 26.10
43 Aly Louis Charles SR Matanzas 26.50
Boys' 200 Meters Section 6
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Sho'Marion Gaines FR Matanzas 24.09
11 Isaac Oliver SO Seabreeze 24.16
12 E'Zaiah Shine FR Flagler Palm Coast 24.17
17 Kohl Jones SR Menendez 24.36
19 Joshua Osborne SO Ponte Vedra 24.40
25 Elyjah Gilyard FR Flagler Palm Coast 24.70
31 Eduardo Luna SO Flagler Palm Coast 25.08
Boys' 200 Meters Section 7
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Kent Hill JR Flagler Palm Coast 24.56
22 Traevon Lawrence SR Lake Howell 24.57
23 Gio Pitts SR Flagler Palm Coast 24.64
30 Anthony Palermo Ruiz SR Lake Howell 25.05
33 Jaquvais Mosley SR Lake Howell 25.18
34 Mareon Walker FR Flagler Palm Coast 25.30
Boys' 200 Meters Section 8
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 D'Zirath Steward SO Flagler Palm Coast 23.14
3 Hayden Newman JR Palatka 23.14
5 Dennis Murray FR Flagler Palm Coast 23.44
14 Vijay Weeden JR Flagler Palm Coast 24.30
18 Jadon Hampton JR Flagler Palm Coast 24.38
24 Tariku Hammons FR Ponte Vedra 24.64
32 Jarrell Jimenez FR Ponte Vedra 25.15
Boys' 200 Meters Section 9
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Quandarius Smith SR Buchholz 22.97
7 C'ontrae Clark JR Palatka 23.80
8 Marcus Allen SO Flagler Palm Coast 23.94
10 Damien Curtis SR Buchholz 24.14
20 Travius Davis JR Spruce Creek 24.41