March 13, 2021
|
DeLand - DeLand, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Seminole (Sanford) Keyara Hillery, Oluwadara Soremi, Sidney Allen, Jaylin Washington 2:13.73 1:45.07 1:45.07 2:11.61 1:52.50 1:46.13 2:03.11
2 Forest Tyheerah Rushing, Walternisha Turner, Klaudia Taylor, Gracie Zacarias 1:27.11 1:52.15 2:17.19 2:13.93 1:55.42 1:48.88 1:56.51
3 Lake Mary Kylie Iva, Monica Brooks, Timaya Wynn, Paris Reed 1:16.27 1:32.61 1:30.43 1:59.85 1:47.86 1:48.95 1:45.69
4 Spruce Creek Aniya Means, Norachi Ejie, Elise Butler, Tykerra Edwards 1:56.34 1:31.97 1:20.89 2:16.29 1:27.54 1:50.80 1:30.86
5 Menendez Amanda Goodwin, Adriana Lopez, Dasani Newsome, Drew Walker 1:31.44 2:21.85 1:49.03 2:17.16 1:22.06 1:57.23 2:05.44
6 Matanzas Taylor Washington, Alondra Nunes, Christina Kaufmaun, Sierra Howard 2:08.90 2:11.26 1:45.25 1:49.98 1:55.89 1:58.25 2:13.63
7 DeLand Jessica Apakama, Shamia Allen, Jaliyah Moore-Felton, Kaylee Yebba 1:47.11 2:09.72 2:31.15 2:27.58 1:43.54 1:59.01 2:24.01
8 Olympia Chloe Solomon, Sydnee Massey, Aniya Rhoden, Ezzaria Hill 1:40.30 1:23.58 2:10.15 2:06.57 1:58.21 1:59.40 2:16.12
9 Mainland Avari Walker, Camryn Campbell, D'arri Zellner, Aleah Johnson 2:06.41 2:36.79 1:51.82 1:44.53 2:38.01 2:01.54 1:55.47
10 Father Lopez Flynn Bailton, Bella Dorcy, Kylie Moylan , Katherine Corbett 1:44.62 2:05.55 1:38.47 1:45.85 1:53.24 2:03.08 1:38.47
  University (OC) Nyrania Barr-Miller, Kiley Stahlman, Marissa Griffin, Marlo Jones DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Seminole (Sanford) Hillery, Soremi, Allen, Washington 1:46.13 1:17.48 1:25.97
2 Forest Rushing, Turner, Taylor, Zacarias 1:48.88 2:01.95 1:28.20
3 Lake Mary Iva, Brooks, Wynn, Reed 1:48.95 1:24.99 1:51.13
4 Spruce Creek Means, Ejie, Butler, Edwards 1:50.80 1:40.83 1:31.97
6 Matanzas Washington, Nunes, Kaufmaun, Howard 1:58.25 1:28.69 2:10.08
8 Olympia Solomon, Massey, Rhoden, Hill 1:59.40 1:59.40 1:47.46
9 Mainland Walker, Campbell, Zellner, Johnson 2:01.54 1:45.74 1:28.73
10 Father Lopez Bailton, Dorcy, Moylan , Corbett 2:03.08 2:06.78 1:45.85
Girls' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 Menendez Goodwin, Lopez, Newsome, Walker 1:43.17 1:38.48 2:17.16 1:57.23
7 DeLand Apakama, Allen, Moore-Felton, Yebba 1:36.40 2:00.20 2:07.34 1:59.01
  University (OC) Barr-Miller, Stahlman, Griffin, Jones DNS DNS DNS DNS