March 6, 2021
|
Lake Mary - Lake Mary, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mya Bodrato SR Lake Mary 5:27.60 10
2 Brynn Magner SO Harmony 5:30.19 8
3 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:32.33 6
4 Vivian Byrnes JR Timber Creek 5:48.78 5
5 Sofia Lantz JR Lake Mary 5:51.99 4
6 Alanis Soler JR Colonial 5:53.84 3
7 Keelyn Barrier SO Timber Creek 5:55.21 2
8 Kaitlyn Ritter SR Harmony 6:03.26 1
9 Kennedy Arterburn SR Winter Springs 6:05.56 -
10 Autumn Kloth JR Lake Wales 6:05.76 -
11 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:06.15 -
12 Sarah Turner JR Winter Springs 6:06.95 -
13 Rebekah Wiles SO Harmony 6:08.11 -
14 Isabella Skidmore JR Hagerty 6:10.86 -
15 Kathe Wilken-Yoder SR Hagerty 6:16.21 -
16 Kayla Hall JR Seminole (Sanford) 6:18.96 -
17 Aubrey Heiss SR DeLand 6:19.36 -
18 Charissa Thompson JR Hagerty 6:20.49 -
19 Madi Mandell SO DeLand 6:26.61 -
20 Maddy Rhodes FR Lyman 6:29.73 -
21 Fredericka Wright SR Colonial 6:34.13 -
22 Emily Pounds SR Lake Mary 7:02.25 -
23 Pippa Maughan FR Geneva School 7:25.88 -
24 Jacqueline Maze SR Lyman 7:34.00 -
  Rocio Gonzalez-Lopez JR Lake Wales DNS   
  Abby Clark JR Lake Brantley DNS   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley DNS   
  Briana Seiple SO DeLand DNS   
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Brianna Bocker JR University (OC) DNS   
  Mia White SO West Port DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Mya Bodrato SR Lake Mary 5:27.60 10
2 Brynn Magner SO Harmony 5:30.19 8
3 Hannah Kacer SO Timber Creek 5:32.33 6
4 Vivian Byrnes JR Timber Creek 5:48.78 5
5 Sofia Lantz JR Lake Mary 5:51.99 4
6 Alanis Soler JR Colonial 5:53.84 3
7 Keelyn Barrier SO Timber Creek 5:55.21 2
8 Kaitlyn Ritter SR Harmony 6:03.26 1
9 Kennedy Arterburn SR Winter Springs 6:05.56 -
10 Autumn Kloth JR Lake Wales 6:05.76 -
11 Isabelle Thalmann SO Ocoee 6:06.15 -
12 Sarah Turner JR Winter Springs 6:06.95 -
13 Rebekah Wiles SO Harmony 6:08.11 -
  Ella Raesly FR Geneva School DNS   
  Mia White SO West Port DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Isabella Skidmore JR Hagerty 6:10.86 -
15 Kathe Wilken-Yoder SR Hagerty 6:16.21 -
16 Kayla Hall JR Seminole (Sanford) 6:18.96 -
17 Aubrey Heiss SR DeLand 6:19.36 -
18 Charissa Thompson JR Hagerty 6:20.49 -
19 Madi Mandell SO DeLand 6:26.61 -
20 Maddy Rhodes FR Lyman 6:29.73 -
21 Fredericka Wright SR Colonial 6:34.13 -
22 Emily Pounds SR Lake Mary 7:02.25 -
23 Pippa Maughan FR Geneva School 7:25.88 -
24 Jacqueline Maze SR Lyman 7:34.00 -
  Rocio Gonzalez-Lopez JR Lake Wales DNS   
  Abby Clark JR Lake Brantley DNS   
  Yelena Tighiovart SR Lake Brantley DNS   
  Briana Seiple SO DeLand DNS   
  Brianna Bocker JR University (OC) DNS