March 27, 2021
|
St. Petersburg HS - St. Petersburg, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 2A FHSAA 3A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:46.70 10
2 David Denkler JR Largo 4:47.37 8
3 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 4:51.72 6
4 Jonathan Yacobi SR Largo 4:51.80 5
5 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:54.74 4
6 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:56.75 3
7 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 4:57.11 2
8 Logan Chase FR Seminole 5:01.27 1
9 Noble O'connor SO Lakewood 5:09.12 -
10 Cresensio Santana SR Palmetto 5:09.61 -
11 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:09.64 -
12 Hunter Olsen SR Seminole 5:10.98 -
13 Keenan Laperriere SO Seminole 5:11.23 -
14 Alexander Staveley SR Largo 5:12.88 -
15 Cole Summers SO Lakewood 5:17.30 -
16 Ethan Laue SO Seminole 5:18.90 -
17 Jonathan Klepper SR Palmetto 5:21.03 -
18 Brayden Andringa FR St. Petersburg 5:21.06 -
19 Julius Bloznalis SR Clearwater 5:22.06 -
20 Jayson Farrell SR Clearwater 5:23.70 -
21 Austin Weaver JR Gibbs 5:25.76 -
22 Alex Carlos FR Palmetto 5:30.83 -
23 Lawrence Budo FR Boca Ciega 5:35.78 -
24 Zane Shapiro JR Lakewood 5:41.40 -
25 Jaiden Roman JR Pinellas Park 5:50.16 -
26 Al Fahad SR Boca Ciega 6:03.11 -
27 Brooke Waring SO Boca Ciega 6:29.84 -
28 Nathan Easterman JR Dixie Hollins 6:39.53 -
29 Jack Plouf FR Lakewood 6:40.46 -
30 Isreal Harris SO Gibbs 6:47.83 -
31 Kaleb Figard SO Pinellas Park 7:04.71 -
  Avery Reynolds FR St. Petersburg DNF   
  Nolan Vigue FR Boca Ciega DNS   
  Jayden Schueler JR Clearwater DNS   
  Timothy Keleske JR Clearwater DNS   
  Jacob Patag JR Largo DNS   
  London Kluytman SO Gibbs DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Jack Kasson JR Osceola (Seminole) 5:09.64 -
15 Cole Summers SO Lakewood 5:17.30 -
18 Brayden Andringa FR St. Petersburg 5:21.06 -
21 Austin Weaver JR Gibbs 5:25.76 -
22 Alex Carlos FR Palmetto 5:30.83 -
23 Lawrence Budo FR Boca Ciega 5:35.78 -
24 Zane Shapiro JR Lakewood 5:41.40 -
25 Jaiden Roman JR Pinellas Park 5:50.16 -
26 Al Fahad SR Boca Ciega 6:03.11 -
27 Brooke Waring SO Boca Ciega 6:29.84 -
28 Nathan Easterman JR Dixie Hollins 6:39.53 -
29 Jack Plouf FR Lakewood 6:40.46 -
30 Isreal Harris SO Gibbs 6:47.83 -
31 Kaleb Figard SO Pinellas Park 7:04.71 -
  Jayden Schueler JR Clearwater DNS   
  Timothy Keleske JR Clearwater DNS   
  Nolan Vigue FR Boca Ciega DNS   
  Jacob Patag JR Largo DNS   
  London Kluytman SO Gibbs DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Frank Tenore JR St. Petersburg 4:46.70 10
2 David Denkler JR Largo 4:47.37 8
3 Ian McManus JR Osceola (Seminole) 4:51.72 6
4 Jonathan Yacobi SR Largo 4:51.80 5
5 Nickolas Forbes FR St. Petersburg 4:54.74 4
6 Patrick Cappelli JR Osceola (Seminole) 4:56.75 3
7 Wes D'Angio SO Osceola (Seminole) 4:57.11 2
8 Logan Chase FR Seminole 5:01.27 1
9 Noble O'connor SO Lakewood 5:09.12 -
10 Cresensio Santana SR Palmetto 5:09.61 -
12 Hunter Olsen SR Seminole 5:10.98 -
13 Keenan Laperriere SO Seminole 5:11.23 -
14 Alexander Staveley SR Largo 5:12.88 -
16 Ethan Laue SO Seminole 5:18.90 -
17 Jonathan Klepper SR Palmetto 5:21.03 -
19 Julius Bloznalis SR Clearwater 5:22.06 -
20 Jayson Farrell SR Clearwater 5:23.70 -
  Avery Reynolds FR St. Petersburg DNF