March 20, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 4:28.03 10
2 Wade LaRue JR Newsome 4:38.83 8
3 Nathan Yates Junior Geneva Classical Academy 4:39.40 6
4 Michael Collins SR Lake Region 4:49.45 5
5 Ryan Summers SR Newsome 4:53.36 4
6 Daury Garcia SR George Jenkins 4:53.95 3
7 Oliver Warner SO Robinson 4:56.07 2
8 Connor Cook SO McKeel 5:03.94 1
9 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 5:05.81 -
10 Lexander Santiago FR Newsome 5:10.11 -
11 Israel Mirtil SO Lake Region 5:10.88 -
12 Andrew Chambers SR George Jenkins 5:17.50 -
13 Manuel Miranda FR Winter Haven 5:18.00 -
14 Tomas Montero SR Robinson 5:24.19 -
15 Brucelee Tao JR Auburndale 5:28.34 -
16 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 5:30.52 -
17 Kyle Beasley 8 Lakeland Christian 5:31.84 -
18 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 5:34.62 -
19 Jax Medina 8 Lakeland Christian 5:35.99 -
20 Karter Capps JR Robinson 5:40.39 -
21 Jackson Moxley JR McKeel 5:45.63 -
22 Nate Chenowith FR Victory Christian (LL) 5:58.53 -
23 Ethan Cornelius FR George Jenkins 6:09.89 -
  Omario Wright JR Auburndale DNS   
  Emmanuel Aybar FR Winter Haven DNS   
  Jackson Jonsson FR McKeel DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Connor Cook SO McKeel 5:03.94 1
10 Lexander Santiago FR Newsome 5:10.11 -
13 Manuel Miranda FR Winter Haven 5:18.00 -
14 Tomas Montero SR Robinson 5:24.19 -
16 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 5:30.52 -
17 Kyle Beasley 8 Lakeland Christian 5:31.84 -
19 Jax Medina 8 Lakeland Christian 5:35.99 -
20 Karter Capps JR Robinson 5:40.39 -
21 Jackson Moxley JR McKeel 5:45.63 -
22 Nate Chenowith FR Victory Christian (LL) 5:58.53 -
23 Ethan Cornelius FR George Jenkins 6:09.89 -
  Emmanuel Aybar FR Winter Haven DNS   
  Omario Wright JR Auburndale DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jack Brooks Senior Geneva Classical Academy 4:28.03 10
2 Wade LaRue JR Newsome 4:38.83 8
3 Nathan Yates Junior Geneva Classical Academy 4:39.40 6
4 Michael Collins SR Lake Region 4:49.45 5
5 Ryan Summers SR Newsome 4:53.36 4
6 Daury Garcia SR George Jenkins 4:53.95 3
7 Oliver Warner SO Robinson 4:56.07 2
9 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 5:05.81 -
11 Israel Mirtil SO Lake Region 5:10.88 -
12 Andrew Chambers SR George Jenkins 5:17.50 -
15 Brucelee Tao JR Auburndale 5:28.34 -
18 Miles Sharrett Senior Geneva Classical Academy 5:34.62 -
  Jackson Jonsson FR McKeel DNS