March 6, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saniyah Tillman SR Auburndale 58.86 10
2 Paris Hart SO Kathleen 1:01.99 8
3 Jalayla Wright SR George Jenkins 1:02.96 6
4 Makenzie Thornton FR McKeel 1:03.93 5
5 Claire Hunter FR Tampa Prep 1:04.45 4
6 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 1:06.70 3
7 Juliette Crispin SR Plant City 1:06.80 2
8 Lliah Brown JR Lake Region 1:07.26 1
9 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 1:07.65 -
10 Kenya Jamerson SR Winter Haven 1:07.93 -
11 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 1:08.40 -
12 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 1:08.45 -
13 Jo'Kierrea Kelly SR Kathleen 1:08.89 -
14 Hefina Oliver SO Celebration 1:08.98 -
15 Lacey Durrance FR George Steinbrenner 1:09.50 -
16 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 1:09.92 -
17 Fabiola Cruz SR Haines City 1:10.43 -
18 Jenashia Charles JR Haines City 1:11.04 -
19 Hannah Horne FR Dr. Phillips 1:11.06 -
20 Izariah Frett SR Dr. Phillips 1:11.53 -
21 Ava Moon JR George Steinbrenner 1:11.59 -
22 Xenia Serrano SR George Jenkins 1:11.91 -
23 Ayonna Taylor FR Mount Dora 1:12.31 -
24 Saniya Northern FR Lake Region 1:12.37 -
25 Rebekah Haddad JR Tampa Bay HEAT 1:12.38 -
26 Rebecca Allen SR George Steinbrenner 1:12.42 -
27 Eran Dhillon SO Celebration 1:14.63 -
28 Equality Coleman JR Haines City 1:14.91 -
29 Raegan Craft FR McKeel 1:17.89 -
30 Karen Romero SO Lakeland 1:18.03 -
31 Kyleigh Diyorio 8 McKeel 1:18.24 -
32 Alex Quevedo JR Lakeland 1:19.42 -
33 Cheylie Nielsen JR Lakeland 1:21.41 -
34 Tomasue Borbor JR Winter Haven 1:22.63 -
35 Eleanora Rosel JR Mount Dora 1:23.52 -
36 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 1:31.53 -
37 JaMi'ya Cason FR Winter Haven 1:38.75 -
  Jayda Parrish FR Auburndale DNS   
  Madeline Espina-Luke JR Mulberry DNS   
  Alexis Dawson FR Mount Dora DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Makenzie Thornton FR McKeel 1:03.93 5
17 Fabiola Cruz SR Haines City 1:10.43 -
18 Jenashia Charles JR Haines City 1:11.04 -
19 Hannah Horne FR Dr. Phillips 1:11.06 -
28 Equality Coleman JR Haines City 1:14.91 -
29 Raegan Craft FR McKeel 1:17.89 -
37 JaMi'ya Cason FR Winter Haven 1:38.75 -
  Alexis Dawson FR Mount Dora DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Claire Hunter FR Tampa Prep 1:04.45 4
23 Ayonna Taylor FR Mount Dora 1:12.31 -
24 Saniya Northern FR Lake Region 1:12.37 -
25 Rebekah Haddad JR Tampa Bay HEAT 1:12.38 -
31 Kyleigh Diyorio 8 McKeel 1:18.24 -
34 Tomasue Borbor JR Winter Haven 1:22.63 -
35 Eleanora Rosel JR Mount Dora 1:23.52 -
36 Lara Saxon FR Tampa Bay HEAT 1:31.53 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 1:08.45 -
14 Hefina Oliver SO Celebration 1:08.98 -
15 Lacey Durrance FR George Steinbrenner 1:09.50 -
16 Eliza Poe JR Tampa Bay HEAT 1:09.92 -
21 Ava Moon JR George Steinbrenner 1:11.59 -
26 Rebecca Allen SR George Steinbrenner 1:12.42 -
30 Karen Romero SO Lakeland 1:18.03 -
33 Cheylie Nielsen JR Lakeland 1:21.41 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Kenya Jamerson SR Winter Haven 1:07.93 -
11 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 1:08.40 -
20 Izariah Frett SR Dr. Phillips 1:11.53 -
22 Xenia Serrano SR George Jenkins 1:11.91 -
27 Eran Dhillon SO Celebration 1:14.63 -
32 Alex Quevedo JR Lakeland 1:19.42 -
  Madeline Espina-Luke JR Mulberry DNS   
  Jayda Parrish FR Auburndale DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Saniyah Tillman SR Auburndale 58.86 10
2 Paris Hart SO Kathleen 1:01.99 8
3 Jalayla Wright SR George Jenkins 1:02.96 6
6 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 1:06.70 3
7 Juliette Crispin SR Plant City 1:06.80 2
8 Lliah Brown JR Lake Region 1:07.26 1
9 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 1:07.65 -
13 Jo'Kierrea Kelly SR Kathleen 1:08.89 -