March 6, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:18.10 10
2 Alicia Ruiz SR George Jenkins 2:23.01 8
3 Catalina Edwards SO Celebration 2:25.67 6
4 Noelle Vu FR Mount Dora 2:26.25 5
5 Reyna Simpson SO George Steinbrenner 2:26.80 4
6 Brooke Mason SR Lakeland 2:32.72 3
7 Anika Donohue FR Lake Region 2:35.04 2
8 Jasmine Little JR Dr. Phillips 2:36.05 1
9 Megan Miller JR McKeel 2:36.45 -
10 Haiden Moffatt JR George Steinbrenner 2:36.98 -
11 Caitlin Foley JR Mount Dora 2:38.76 -
12 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:39.97 -
13 Aisjah Hunter SR Lake Region 2:41.75 -
14 Kiana Kropp JR Plant City 2:43.73 -
15 Katherine Adams FR Lakeland 2:44.09 -
16 Grace Boatright SO George Jenkins 2:45.04 -
17 Willow Speiser SR Celebration 2:46.06 -
18 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:46.55 -
19 Alia Peets SR George Jenkins 2:48.82 -
20 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 2:48.85 -
21 Hannah Head FR Dr. Phillips 2:49.68 -
22 Sadie Davis FR Mount Dora 2:51.74 -
23 Gabriella Macedo SR Celebration 2:52.09 -
24 Arianna Shaun FR Tampa Bay HEAT 2:54.73 -
25 Belle Medina 8 Lakeland Christian 2:55.71 -
26 Bella Blind JR Winter Haven 2:57.53 -
27 Dreana Simpson FR Winter Haven 2:57.65 -
28 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:58.81 -
29 Zaria Coleman SO Plant City 3:00.54 -
30 Claire Hunter FR Tampa Prep 3:01.36 -
31 Destiny Headley JR Plant City 3:02.85 -
32 Miller Emma 8 McKeel 3:08.31 -
33 Sydney Craft 8 McKeel 3:13.92 -
34 Evelyn Quiroz SO Lake Region 3:15.37 -
35 Emalee McCain SO Mulberry 3:16.18 -
36 Alex Quevedo JR Lakeland 3:16.65 -
37 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 3:22.44 -
38 Aaliyah Salas JR Haines City 3:26.65 -
39 Adriana Herrera FR Mulberry 3:28.29 -
40 Alaisha Vasquez JR Haines City 3:28.65 -
41 Dalayna Goodwin FR Winter Haven 3:29.44 -
42 Kelayna Beard SO Haines City 3:32.47 -
43 Savannah Hagan SO Mulberry 3:38.63 -
44 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 3:51.44 -
45 Lily DiMotta FR Lakeland Christian 3:59.33 -
  Jasmine Harvell SO Auburndale DNS   
  Gretchen Caswell SO Lakeland Christian DNS   
  Jo'Kierrea Kelly SR Kathleen DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Anika Donohue FR Lake Region 2:35.04 2
20 Alivia Frazier 6 Tampa Prep 2:48.85 -
30 Claire Hunter FR Tampa Prep 3:01.36 -
32 Miller Emma 8 McKeel 3:08.31 -
33 Sydney Craft 8 McKeel 3:13.92 -
34 Evelyn Quiroz SO Lake Region 3:15.37 -
35 Emalee McCain SO Mulberry 3:16.18 -
37 LaRhiyyah Shepherd FR Auburndale 3:22.44 -
38 Aaliyah Salas JR Haines City 3:26.65 -
39 Adriana Herrera FR Mulberry 3:28.29 -
40 Alaisha Vasquez JR Haines City 3:28.65 -
41 Dalayna Goodwin FR Winter Haven 3:29.44 -
42 Kelayna Beard SO Haines City 3:32.47 -
43 Savannah Hagan SO Mulberry 3:38.63 -
44 Gianna Brewster SO Tampa Bay HEAT 3:51.44 -
45 Lily DiMotta FR Lakeland Christian 3:59.33 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Kiana Kropp JR Plant City 2:43.73 -
15 Katherine Adams FR Lakeland 2:44.09 -
17 Willow Speiser SR Celebration 2:46.06 -
21 Hannah Head FR Dr. Phillips 2:49.68 -
22 Sadie Davis FR Mount Dora 2:51.74 -
23 Gabriella Macedo SR Celebration 2:52.09 -
24 Arianna Shaun FR Tampa Bay HEAT 2:54.73 -
25 Belle Medina 8 Lakeland Christian 2:55.71 -
26 Bella Blind JR Winter Haven 2:57.53 -
27 Dreana Simpson FR Winter Haven 2:57.65 -
28 Meaghan Knowles SO Auburndale 2:58.81 -
29 Zaria Coleman SO Plant City 3:00.54 -
31 Destiny Headley JR Plant City 3:02.85 -
36 Alex Quevedo JR Lakeland 3:16.65 -
  Jo'Kierrea Kelly SR Kathleen DNS   
  Jasmine Harvell SO Auburndale DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacquelyn Abanses SR George Steinbrenner 2:18.10 10
2 Alicia Ruiz SR George Jenkins 2:23.01 8
3 Catalina Edwards SO Celebration 2:25.67 6
4 Noelle Vu FR Mount Dora 2:26.25 5
5 Reyna Simpson SO George Steinbrenner 2:26.80 4
6 Brooke Mason SR Lakeland 2:32.72 3
8 Jasmine Little JR Dr. Phillips 2:36.05 1
9 Megan Miller JR McKeel 2:36.45 -
10 Haiden Moffatt JR George Steinbrenner 2:36.98 -
11 Caitlin Foley JR Mount Dora 2:38.76 -
12 Teaghan Connolly SR Dr. Phillips 2:39.97 -
13 Aisjah Hunter SR Lake Region 2:41.75 -
16 Grace Boatright SO George Jenkins 2:45.04 -
18 Camille Samuel SR Tampa Prep 2:46.55 -
19 Alia Peets SR George Jenkins 2:48.82 -
  Gretchen Caswell SO Lakeland Christian DNS