March 6, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deborah Marlow SR George Steinbrenner 12.54 10
2 Kiera Taylor JR Haines City 12.97 8
3 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 13.14 6
4 Kayla Love SR George Steinbrenner 13.20 5
5 Helena Huyke JR Celebration 13.41 4
6 Madison Spaulding JR George Jenkins 13.43 3
7 Makayla Holmes FR Plant City 13.44 2
8 Erin Balbontin SO Celebration 13.48 1
9 Paris Hart SO Kathleen 13.48 -
10 Sydney Spaulding JR George Jenkins 13.49 -
11 Kiavian Decosey JR Lakeland 13.50 -
12 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.52 -
13 Saramide Deyant JR Haines City 13.53 -
13 Jaedyn Smith SR Auburndale 13.53 -
15 Timiah Gallishaw FR George Jenkins 13.54 -
16 Jalayah Shaw SO Plant City 13.58 -
17 Donaria Johnson FR Lakeland 13.59 -
18 Izariah Frett SR Dr. Phillips 13.66 -
19 Ashanti King JR Auburndale 13.67 -
20 Jayda Parrish FR Auburndale 13.68 -
21 Meridith Richemond SR Celebration 13.76 -
22 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 13.78 -
23 Jackie Pierre SR Mount Dora 13.88 -
24 Jiavanna Habib JR Tampa Prep 14.03 -
25 Ava Cassell SR Lakeland Christian 14.03 -
26 Makenzie Holmes FR Plant City 14.32 -
27 Anchalee Brown SR Mount Dora 14.58 -
28 Nyla Johnson SR Mount Dora 14.62 -
29 Mikayla Ware FR Mulberry 14.62 -
30 Fredrisha Nielsen SR McKeel 14.65 -
31 Ariana Jones SO Winter Haven 14.90 -
32 Miranda Kornbluth SO Haines City 15.03 -
33 Ashley Jimenez SO Lakeland 15.05 -
34 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 15.24 -
35 Don'Nayjah Holmes SR Mulberry 15.46 -
36 Alexis Williams SO Kathleen 15.48 -
37 Kayra Flores FR Winter Haven 15.99 -
  Maddie Lopez SO Lakeland Christian DQ   
  JoaQuilya Jackson JR Winter Haven DNS   
  Arianna Mosley SO Tampa Prep DNS   
  Janiah Dunlap JR Lake Region DNS   
  Kyra Patterson FR George Steinbrenner DNS   
  Traci Wasp SO Mulberry DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Mikayla Ware FR Mulberry 14.62 -
30 Fredrisha Nielsen SR McKeel 14.65 -
32 Miranda Kornbluth SO Haines City 15.03 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Paris Hart SO Kathleen 13.48 -
13 Saramide Deyant JR Haines City 13.53 -
33 Ashley Jimenez SO Lakeland 15.05 -
34 Nadeysha Rodriguez SO Kathleen 15.24 -
35 Don'Nayjah Holmes SR Mulberry 15.46 -
36 Alexis Williams SO Kathleen 15.48 -
37 Kayra Flores FR Winter Haven 15.99 -
  Janiah Dunlap JR Lake Region DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Gabrielle Capella FR Tampa Prep 13.78 -
24 Jiavanna Habib JR Tampa Prep 14.03 -
25 Ava Cassell SR Lakeland Christian 14.03 -
26 Makenzie Holmes FR Plant City 14.32 -
27 Anchalee Brown SR Mount Dora 14.58 -
28 Nyla Johnson SR Mount Dora 14.62 -
31 Ariana Jones SO Winter Haven 14.90 -
  Traci Wasp SO Mulberry DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Madison Spaulding JR George Jenkins 13.43 3
8 Erin Balbontin SO Celebration 13.48 1
15 Timiah Gallishaw FR George Jenkins 13.54 -
18 Izariah Frett SR Dr. Phillips 13.66 -
21 Meridith Richemond SR Celebration 13.76 -
23 Jackie Pierre SR Mount Dora 13.88 -
  Maddie Lopez SO Lakeland Christian DQ   
  Arianna Mosley SO Tampa Prep DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Ruth Johnson FR Dr. Phillips 13.14 6
4 Kayla Love SR George Steinbrenner 13.20 5
5 Helena Huyke JR Celebration 13.41 4
7 Makayla Holmes FR Plant City 13.44 2
16 Jalayah Shaw SO Plant City 13.58 -
17 Donaria Johnson FR Lakeland 13.59 -
20 Jayda Parrish FR Auburndale 13.68 -
  JoaQuilya Jackson JR Winter Haven DNS   
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deborah Marlow SR George Steinbrenner 12.54 10
2 Kiera Taylor JR Haines City 12.97 8
10 Sydney Spaulding JR George Jenkins 13.49 -
11 Kiavian Decosey JR Lakeland 13.50 -
12 Lourdes Safford JR Dr. Phillips 13.52 -
13 Jaedyn Smith SR Auburndale 13.53 -
19 Ashanti King JR Auburndale 13.67 -
  Kyra Patterson FR George Steinbrenner DNS