March 6, 2021
|
George Jenkins - Lakeland, FL
ICON KEY: FHSAA 1A FHSAA 2A FHSAA 3A FHSAA 4A

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cooper James SO Celebration 5:46.17 5:48.97 5:26.63 4:22.42 3:29.38 3:32.17 4:39.17 10
2 Jared Falchook JR Celebration 4:20.07 6:03.54 3:35.33 6:03.54 3:54.90 4:03.29 4:39.64 8
3 Isaac Morrison SO McKeel 5:02.20 5:13.39 5:49.77 4:39.81 5:13.39 5:52.56 4:39.81 6
4 Sebastian Edwards SR Celebration 6:04.20 5:47.39 5:08.17 4:37.35 5:24.98 3:30.12 4:40.15 5
5 Michael Collins SR Lake Region 5:16.14 4:50.73 3:51.46 4:33.80 4:19.68 4:50.73 4:42.26 4
6 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 4:36.74 4:11.32 4:50.86 3:34.61 3:28.97 4:02.85 4:42.38 3
7 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 4:54.20 5:30.97 5:30.97 4:03.28 3:51.97 5:05.51 4:42.88 2
8 Payson Keown SO Haines City 4:05.04 3:36.55 4:07.89 4:02.19 4:16.44 3:33.70 4:44.93 1
9 Daniel Manzella JR Dr. Phillips 4:08.65 5:34.39 3:40.07 4:17.22 3:34.35 5:54.40 4:45.80 -
10 Ilyas Semlali SR Dr. Phillips 3:27.84 4:49.81 3:45.41 5:54.21 5:51.28 5:30.79 4:52.73 -
11 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 5:45.76 5:25.25 5:45.76 4:06.13 3:42.69 3:39.76 4:53.01 -
12 Barret Poe SO Tampa Bay HEAT 4:10.16 3:34.84 3:49.56 3:26.01 5:03.13 5:26.68 4:54.30 -
13 Wyatt Bedke JR Tampa Prep 4:51.69 6:17.13 3:49.82 3:52.76 4:42.85 4:31.06 4:54.63 -
14 Arnaldo Vera SR Haines City 3:52.50 6:25.46 3:52.50 5:08.98 4:16.98 5:48.75 5:05.92 -
15 Gio Burke JR McKeel 5:08.76 5:36.55 6:01.25 5:33.46 6:29.04 4:25.54 5:08.76 -
16 Landon Johnson SR McKeel 3:57.90 5:24.40 4:41.15 6:04.57 4:53.51 3:36.27 5:08.95 -
17 Connor White SR Tampa Prep 3:42.58 4:25.86 5:24.59 5:33.86 5:18.41 5:55.50 5:09.13 -
18 Byron Hayes JR George Jenkins 4:01.63 6:33.42 6:02.45 5:09.78 5:22.18 5:15.98 5:09.78 -
19 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 5:12.02 4:31.46 5:58.83 6:26.91 5:08.90 4:22.10 5:12.02 -
20 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 6:05.80 6:12.11 4:31.20 5:18.50 6:08.95 6:46.79 5:15.34 -
21 Dylan Rivera SR Mount Dora 6:42.93 4:09.43 3:47.05 4:19.03 6:39.73 5:35.77 5:19.78 -
22 Israel Mirtil SO Lake Region 6:43.78 6:27.76 4:19.58 4:22.78 4:19.58 6:56.60 5:20.46 -
23 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 5:52.86 4:48.11 5:17.25 4:38.40 6:31.71 4:18.98 5:23.72 -
24 Austin Myers JR Lakeland 6:37.02 4:26.85 6:24.00 5:05.90 6:37.02 5:54.71 5:25.42 -
25 Scott Bowie SR George Jenkins 4:27.32 4:40.36 4:30.58 5:03.17 4:27.32 4:11.02 5:25.99 -
26 Brucelee Tao JR Auburndale 3:59.14 5:21.04 7:02.60 4:25.35 4:12.25 4:35.18 5:27.59 -
27 Manuel Miranda FR Winter Haven 5:53.86 5:40.64 5:30.71 5:10.87 6:07.09 6:17.01 5:30.71 -
28 Spenser Pham SR Dr. Phillips 6:55.15 6:45.19 4:32.34 4:52.27 6:25.26 5:58.69 5:32.12 -
29 Avery Coons JR Plant City 4:59.13 7:08.75 5:29.04 6:52.13 7:05.42 4:59.13 5:32.36 -
30 Joshua Ramirez FR Plant City 4:58.05 6:05.02 4:58.05 7:01.95 4:51.35 6:18.42 5:34.88 -
31 Ben Wilson JR Lakeland 6:46.21 4:18.50 5:42.43 5:52.50 4:31.93 6:12.64 5:35.71 -
32 Spencer Louis SO Haines City 5:59.80 6:26.70 5:29.54 5:32.90 6:30.07 6:36.79 5:36.26 -
33 Cristian Guillen FR Plant City 3:59.47 5:37.28 6:04.27 5:54.15 5:23.79 4:26.46 5:37.28 -
34 Caleb Bell SO Mount Dora 6:23.27 7:17.53 3:57.42 5:25.61 5:49.35 5:29.00 5:39.17 -
35 Ethan DeAngelis SO Lakeland 6:43.18 5:20.39 6:57.58 5:56.38 7:11.98 4:22.79 5:59.98 -
36 Wolf Blaise JR Winter Haven 6:10.21 7:47.44 7:32.48 6:32.65 6:32.65 4:40.47 6:13.95 -
37 Eli Kurtz SO George Jenkins 6:00.14 7:11.41 4:45.11 4:26.35 8:03.93 4:26.35 6:15.14 -
38 Tristen Shaun JR Tampa Bay HEAT 7:40.07 7:28.75 5:01.68 7:09.90 7:21.21 8:02.69 6:17.10 -
39 Henry Chadwell SO Tampa Bay HEAT 7:40.73 6:52.65 7:28.71 8:08.77 7:56.75 8:08.77 6:40.63 -
  Giancarlo Restrepo SR Tampa Prep NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Connor White SR Tampa Prep 6:20.23 5:09.13 4:59.86 4:01.13 -
18 Byron Hayes JR George Jenkins 4:54.29 5:09.78 6:21.03 5:50.06 -
19 Zackary Cho-Sam FR Mount Dora 4:53.30 5:12.02 5:08.90 5:55.71 -
20 Christian Vasquez-Juarez SO Winter Haven 3:50.20 5:15.34 4:31.20 5:15.34 -
22 Israel Mirtil SO Lake Region 6:56.60 5:20.46 5:07.65 3:44.33 -
23 Jeremiah Stabler SO Lakeland Christian 4:22.22 5:23.72 5:17.25 6:38.18 -
24 Austin Myers JR Lakeland 4:56.14 5:25.42 4:59.39 5:05.90 -
25 Scott Bowie SR George Jenkins 4:53.40 5:25.99 6:47.49 6:27.93 -
26 Brucelee Tao JR Auburndale 7:02.60 5:27.59 6:36.39 6:56.04 -
27 Manuel Miranda FR Winter Haven 6:33.55 5:30.71 6:36.86 5:37.33 -
28 Spenser Pham SR Dr. Phillips 7:05.12 5:32.12 5:18.84 5:38.77 -
30 Joshua Ramirez FR Plant City 6:28.46 5:34.88 4:21.21 7:15.35 -
31 Ben Wilson JR Lakeland 4:18.50 5:35.71 6:42.86 4:52.07 -
32 Spencer Louis SO Haines City 3:58.75 5:36.26 7:17.14 5:16.09 -
33 Cristian Guillen FR Plant City 4:16.34 5:37.28 6:34.62 6:24.50 -
34 Caleb Bell SO Mount Dora 4:04.21 5:39.17 5:49.35 5:42.57 -
35 Ethan DeAngelis SO Lakeland 5:27.59 5:59.98 6:03.58 6:10.78 -
36 Wolf Blaise JR Winter Haven 5:14.12 6:13.95 7:28.74 5:29.08 -
37 Eli Kurtz SO George Jenkins 8:03.93 6:15.14 5:00.12 8:03.93 -
38 Tristen Shaun JR Tampa Bay HEAT 4:27.75 6:17.10 5:54.48 5:58.25 -
39 Henry Chadwell SO Tampa Bay HEAT 8:24.80 6:40.63 6:08.58 5:24.51 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cooper James SO Celebration 3:43.34 4:39.17 4:33.59 6:02.93 5:29.42 10
2 Jared Falchook JR Celebration 5:02.02 4:39.64 4:56.42 4:45.24 3:24.14 8
3 Isaac Morrison SO McKeel 5:02.20 4:39.81 4:59.40 4:34.22 5:58.16 6
4 Sebastian Edwards SR Celebration 5:10.97 4:40.15 6:01.40 5:52.99 5:24.98 5
5 Michael Collins SR Lake Region 4:19.68 4:42.26 3:40.17 5:18.96 3:26.05 4
6 Zachary Harrigan SR George Steinbrenner 4:59.33 4:42.38 4:31.09 5:38.86 4:48.03 3
7 Jaden Simpson JR George Steinbrenner 5:11.17 4:42.88 3:37.82 3:54.79 4:37.23 2
8 Payson Keown SO Haines City 6:01.87 4:44.93 5:24.82 4:27.84 5:41.92 1
9 Daniel Manzella JR Dr. Phillips 3:40.07 4:45.80 5:02.95 4:40.09 5:00.09 -
10 Ilyas Semlali SR Dr. Phillips 6:20.55 4:52.73 6:11.77 5:30.79 6:05.92 -
11 Sohan Khanvilkar SR George Steinbrenner 5:54.55 4:53.01 5:04.73 5:25.25 4:58.87 -
12 Barret Poe SO Tampa Bay HEAT 6:22.59 4:54.30 5:53.16 5:35.51 5:00.19 -
13 Wyatt Bedke JR Tampa Prep 3:49.82 4:54.63 5:18.20 5:03.47 4:16.33 -
14 Arnaldo Vera SR Haines City 6:13.23 5:05.92 5:08.98 6:28.52 6:10.17 -
15 Gio Burke JR McKeel 5:39.64 5:08.76 4:07.01 4:19.36 6:04.34 -
16 Landon Johnson SR McKeel 3:39.36 5:08.95 6:35.46 6:10.74 4:00.99 -
21 Dylan Rivera SR Mount Dora 5:45.37 5:19.78 4:54.20 4:54.20 4:28.62 -
29 Avery Coons JR Plant City 6:45.48 5:32.36 5:22.39 4:42.51 6:28.87 -
  Giancarlo Restrepo SR Tampa Prep NT NT NT NT NT