February 22, 2020
|
Bishop Snyder - Jacksonville, FL

Girls' 200 Meters Finals

W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.49 10
2 Terren Peterson   Mandarin 26.22 8
3 Kayla Cleveland FR University Christian 27.05 6
4 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 27.28 5
5 Alaina Hansen SO Creekside 27.73 4
6 Lily Amsden JR Fleming Island 27.91 3
7 Ajmone Myers Junior Mandarin 28.05 2
  Alexandra Cleveland SR University Christian DNF -

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.46 2.5
2 Terren Peterson   Mandarin 25.98 1.8
3 Alexandra Cleveland SR University Christian 26.54 2.0
4 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 26.61 2.4
5 Kayla Cleveland FR University Christian 26.74 2.1
6 Ajmone Myers Junior Mandarin 27.08 1.9
7 Alaina Hansen SO Creekside 27.34 2.4
8 Lily Amsden JR Fleming Island 27.72 2.2
9 Dyllan Hanna   Bartram Trail 27.74 2.3
10 Kate Jorgensen SR Ponte Vedra 27.81 2.3
11 Jhamiah Scott JR Raines 27.92 2.4
12 Paris McKinnon FR Mandarin 28.02 2.5
13 Mary Asbury 8 Bolles 28.12 1.9
14 Ny'ene Williams FR Orange Park 28.18 1.8
15 Ava DePersio SO Ponte Vedra 28.21 2.1
16 Landrey Shultz SR Bishop Kenny 28.53 1.8
17 Aldrid Almengor SR Bishop Snyder 28.53 2.3
18 Juliette Barbush JR Nease 28.69 2.3
19 Anaje Austin SR Bishop Kenny 28.70 1.7
20 Carrisa Iszard SR Episcopal 28.74 2.2
21 Geanna Gwinn JR Oakleaf 28.81 2.0
22 Claire Brodeur FR Ponte Vedra 28.88 2.0
23 Zion Allen FR Raines 28.96 1.9
24 Kennedy Yelvington SR Nease 29.01 2.2
25 Lauren Barthel SO Creekside 29.02 1.7
26 Alexis Madera   Beaches Chapel 29.06 1.7
27 Nathalie Philogene SO Oakleaf 29.11 2.1
28 Madison Ditsema FR P. K. Yonge 29.20 1.8
29 A'shanti Williams SR Orange Park 29.20 2.4
30 Maddie Morris SO Episcopal 29.22 2.3
31 Emma Sexton JR Fleming Island 29.51 2.0
32 Brooke Brady 1 Beaches Chapel 29.51 2.5
33 Isabella White SO Nease 29.55 2.2
34 Illiana Matos FR Creekside 29.60 2.4
35 Mariah Bergeon SO Yulee 29.63 2.5
36 Josi Thompson 8 Episcopal 29.68 2.4
37 Miya Lewis FR Trinity Christian (Jax) 29.71 2.4
38 Ava Meadows SO Orange Park 30.31 2.3
39 Aliya Agnew FR University Christian 30.41 2.2
40 Taylor Ellis   P. K. Yonge 30.51 2.5
41 Sloane Collier SR Bishop Snyder 30.70 2.1
42 Kailynn Posey JR Bishop Snyder 30.75 1.9
43 Adriana Clarke FR Yulee 31.01 2.0
44 Almazi Humes SR Middleburg 31.22 1.7
45 Kristin McDaniel SR Yulee 31.29 2.2
46 Riley Jackson 8 Beaches Chapel 31.72 2.1
47 Journi Galmore 7 Trinity Christian (Jax) 31.72 2.1
48 Katherine Harris FR Christs Church Academy 31.88 2.5
49 Ellie Garces 8 Christs Church Academy 31.96 1.9
50 Kiarra Richardson FR Middleburg 32.61 1.8
51 Jenna Batten JR Middleburg 33.48 2.2
52 Taylor Nestel SR Fernandina Beach 33.58 1.8
53 Hanna Garner SO Fernandina Beach 33.62 1.8
54 Ny’Auri Mosley 8 P. K. Yonge 33.84 1.7
55 Maggie Mcmullan SO St. Joseph 34.71 2.0
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Alexandra Cleveland SR University Christian 26.54
21 Geanna Gwinn JR Oakleaf 28.81
22 Claire Brodeur FR Ponte Vedra 28.88
31 Emma Sexton JR Fleming Island 29.51
43 Adriana Clarke FR Yulee 31.01
55 Maggie Mcmullan SO St. Joseph 34.71
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Terren Peterson   Mandarin 25.98
14 Ny'ene Williams FR Orange Park 28.18
16 Landrey Shultz SR Bishop Kenny 28.53
28 Madison Ditsema FR P. K. Yonge 29.20
50 Kiarra Richardson FR Middleburg 32.61
52 Taylor Nestel SR Fernandina Beach 33.58
53 Hanna Garner SO Fernandina Beach 33.62
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Ajmone Myers Junior Mandarin 27.08
13 Mary Asbury 8 Bolles 28.12
23 Zion Allen FR Raines 28.96
42 Kailynn Posey JR Bishop Snyder 30.75
49 Ellie Garces 8 Christs Church Academy 31.96
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kayla Cleveland FR University Christian 26.74
15 Ava DePersio SO Ponte Vedra 28.21
27 Nathalie Philogene SO Oakleaf 29.11
41 Sloane Collier SR Bishop Snyder 30.70
46 Riley Jackson 8 Beaches Chapel 31.72
47 Journi Galmore 7 Trinity Christian (Jax) 31.72
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Anaje Austin SR Bishop Kenny 28.70
25 Lauren Barthel SO Creekside 29.02
26 Alexis Madera   Beaches Chapel 29.06
44 Almazi Humes SR Middleburg 31.22
54 Ny’Auri Mosley 8 P. K. Yonge 33.84
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Lily Amsden JR Fleming Island 27.72
20 Carrisa Iszard SR Episcopal 28.74
24 Kennedy Yelvington SR Nease 29.01
33 Isabella White SO Nease 29.55
39 Aliya Agnew FR University Christian 30.41
45 Kristin McDaniel SR Yulee 31.29
51 Jenna Batten JR Middleburg 33.48
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ka'Myya Haywood FR Bishop Kenny 26.61
7 Alaina Hansen SO Creekside 27.34
11 Jhamiah Scott JR Raines 27.92
29 A'shanti Williams SR Orange Park 29.20
34 Illiana Matos FR Creekside 29.60
36 Josi Thompson 8 Episcopal 29.68
37 Miya Lewis FR Trinity Christian (Jax) 29.71
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Dyllan Hanna   Bartram Trail 27.74
10 Kate Jorgensen SR Ponte Vedra 27.81
17 Aldrid Almengor SR Bishop Snyder 28.53
18 Juliette Barbush JR Nease 28.69
30 Maddie Morris SO Episcopal 29.22
38 Ava Meadows SO Orange Park 30.31
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Germanie Bozeman SR Trinity Christian (Jax) 25.46
12 Paris McKinnon FR Mandarin 28.02
32 Brooke Brady 1 Beaches Chapel 29.51
35 Mariah Bergeon SO Yulee 29.63
40 Taylor Ellis   P. K. Yonge 30.51
48 Katherine Harris FR Christs Church Academy 31.88