February 12, 2020
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 10.6h 10
2 Theodore Lockley JR Mainland 10.8h 8
3 Abraham Fuentes JR DeLand 10.9h 6
4 Lemondre Joe JR Mainland 11.1h 4.5
4 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 11.1h 4.5
6 Jakyvin Williams SR Mainland 11.2h 2.5
6 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.2h 2.5
8 Chris Lewis JR Seabreeze 11.3h 0.5
8 Timar Rogers JR DeLand 11.3h 0.5
10 Jose Vargas SR University (OC) 11.4h -
10 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.4h -
10 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.4h -
10 Andrew Lattimore SO DeLand 11.4h -
10 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 11.4h -
10 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.4h -
10 Travius Davis SO Spruce Creek 11.4h -
17 Travion Dixon JR DeLand 11.5h -
17 Terry Edwards JR DeLand 11.5h -
17 Trevor Young SR Atlantic (PO) 11.5h -
20 Calvino Crichton JR University (OC) 11.6h -
20 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 11.6h -
22 Calrico Crichton SO University (OC) 11.7h -
22 Tyler Smith JR Seabreeze 11.7h -
22 Kalyb Evans SO Mainland 11.7h -
22 Andrew Mayes JR DeLand 11.7h -
22 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.7h -
27 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 11.8h -
27 Samuel McKenzie SR Mainland 11.8h -
27 Saleem Garner JR Mainland 11.8h -
27 Robert Durden SO Mainland 11.8h -
27 Alex Smith JR Atlantic (PO) 11.8h -
27 Sabian Evans SO Spruce Creek 11.8h -
33 Charles Reid JR Mainland 11.9h -
33 Gregory Mango JR Mainland 11.9h -
33 Devin Franklin SO Mainland 11.9h -
33 Anthony Atanda SO Deltona 11.9h -
33 Nathan Roberts FR DeLand 11.9h -
33 Jordan Toby SR Atlantic (PO) 11.9h -
33 Logan Molitor JR Spruce Creek 11.9h -
40 Cole Leasure JR University (OC) 12.0h -
40 Dorian Cortez JR DeLand 12.0h -
40 Mark Omran SR DeLand 12.0h -
40 Jackson Schier FR DeLand 12.0h -
40 Elijah Melendez SR DeLand 12.0h -
45 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.1h -
45 Gabriel Sandberg SR Deltona 12.1h -
45 Joseph Pullen SO DeLand 12.1h -
45 David Priddy-Quinliven SO DeLand 12.1h -
45 Kareem Lane SO DeLand 12.1h -
45 Jahnez Williamson JR DeLand 12.1h -
51 Nyles Cassimere SO Deltona 12.2h -
51 Kamar Marsh SR DeLand 12.2h -
51 Jaden Brown SO DeLand 12.2h -
51 Deon'ta Thomas SR DeLand 12.2h -
51 Corey Epps SO Atlantic (PO) 12.2h -
51 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 12.2h -
51 David Onwunali FR Spruce Creek 12.2h -
51 Gavin Hindson SO Spruce Creek 12.2h -
59 Sebastian Tirado JR University (OC) 12.3h -
59 Logan Camara FR Mainland 12.3h -
59 Bije Honeyghan SR DeLand 12.3h -
59 Jacobo Quinones JR DeLand 12.3h -
59 Ej Gordon SO DeLand 12.3h -
64 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 12.4h -
64 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.4h -
64 Isaac Oliver FR Seabreeze 12.4h -
64 Semaj White SR Mainland 12.4h -
64 Alexis Caro JR DeLand 12.4h -
64 Romain Salmon SR DeLand 12.4h -
64 Erick Gilbert FR DeLand 12.4h -
64 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.4h -
72 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 12.5h -
72 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.5h -
72 Dylan Allison JR Seabreeze 12.5h -
72 Jonathon Williams FR Mainland 12.5h -
72 D Dukes FR DeLand 12.5h -
72 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 12.5h -
72 Chris Taggart SO Spruce Creek 12.5h -
79 Marcus Greene SR Mainland 12.6h -
79 Anthony Chirco FR Mainland 12.6h -
79 Caleb Pyatt FR DeLand 12.6h -
79 Dallas Lovelace SR Atlantic (PO) 12.6h -
83 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 12.7h -
83 Austin Rodriquez FR Mainland 12.7h -
83 Anterrion Lee JR Mainland 12.7h -
83 Kenny Farmer SO Deltona 12.7h -
83 Christopher Jean-Baptiste SR Deltona 12.7h -
83 Cameron Miller SR DeLand 12.7h -
89 Jahmari Wilson JR Mainland 12.8h -
89 Noah Davis SO DeLand 12.8h -
89 Elington Felty FR Spruce Creek 12.8h -
89 Connor Barrie FR Spruce Creek 12.8h -
93 Grant Scrabis FR Seabreeze 12.9h -
93 Jeremy Jones FR Mainland 12.9h -
93 Quincy Chisholm SR DeLand 12.9h -
96 Mario Latorre SR Seabreeze 13.0h -
96 Tyrell Edwards JR Mainland 13.0h -
98 Emmanual Renteria SO University (OC) 13.1h -
98 Terrance Broome SO Mainland 13.1h -
98 Evan Reed FR DeLand 13.1h -
98 Ben Soard FR Spruce Creek 13.1h -
98 Damarko Evans FR Spruce Creek 13.1h -
98 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 13.1h -
104 Blake Justice SO Seabreeze 13.2h -
104 Noah Watkins SO Deltona 13.2h -
104 Lorenzo Richardson SR DeLand 13.2h -
107 Ethan Cabral SO Seabreeze 13.3h -
107 John Pandelos SO Spruce Creek 13.3h -
109 Rashad Stokes SO Mainland 13.5h -
109 Anthony Mederis FR DeLand 13.50 -
111 Hunter First JR University (OC) 13.7h -
111 Lawrence Page JR Seabreeze 13.7h -
111 Keenan Smith FR DeLand 13.7h -
114 Jordan Wallace FR Seabreeze 13.8h -
115 Gabriel Mendez SR Deltona 14.0h -
115 Zachariah Banton-Dofflemeyer JR DeLand 14.0h -
117 Alexander Bustos SO University (OC) 14.1h -
117 Oscar Arroyo SO New Smyrna Beach 14.1h -
117 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 14.1h -
120 Braedon Braun SO Spruce Creek 14.2h -
120 Christopher Cherian JR Spruce Creek 14.2h -
122 Dominic Freeman SO New Smyrna Beach 14.5h -
122 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 14.5h -
124 Kim Heller SR Seabreeze 14.6h -
125 Nilag Bhavsar SO Spruce Creek 14.9h -
126 Julian Olivera SO DeLand 15.3h -
126 Nirag Bhavsar SO Spruce Creek 15.3h -
128 Tylee Ford JR Mainland 25.8h -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 10.6h 10
2 Theodore Lockley JR Mainland 10.8h 8
3 Abraham Fuentes JR DeLand 10.9h 6
10 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 11.4h -
128 Tylee Ford JR Mainland 25.8h -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lemondre Joe JR Mainland 11.1h 4.5
6 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.2h 2.5
8 Timar Rogers JR DeLand 11.3h 0.5
10 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.4h -
17 Travion Dixon JR DeLand 11.5h -
20 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 11.6h -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Travius Davis SO Spruce Creek 11.4h -
27 Samuel McKenzie SR Mainland 11.8h -
33 Logan Molitor JR Spruce Creek 11.9h -
40 Elijah Melendez SR DeLand 12.0h -
51 Nyles Cassimere SO Deltona 12.2h -
79 Marcus Greene SR Mainland 12.6h -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Trevor Young SR Atlantic (PO) 11.5h -
22 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.7h -
40 Jackson Schier FR DeLand 12.0h -
51 Jaden Brown SO DeLand 12.2h -
104 Noah Watkins SO Deltona 13.2h -
117 Alexander Bustos SO University (OC) 14.1h -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Dorian Cortez JR DeLand 12.0h -
51 Kamar Marsh SR DeLand 12.2h -
72 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 12.5h -
83 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 12.7h -
89 Noah Davis SO DeLand 12.8h -
98 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 13.1h -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jose Vargas SR University (OC) 11.4h -
33 Anthony Atanda SO Deltona 11.9h -
45 David Priddy-Quinliven SO DeLand 12.1h -
83 Austin Rodriquez FR Mainland 12.7h -
98 Emmanual Renteria SO University (OC) 13.1h -
126 Julian Olivera SO DeLand 15.3h -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Andrew Mayes JR DeLand 11.7h -
40 Cole Leasure JR University (OC) 12.0h -
51 Deon'ta Thomas SR DeLand 12.2h -
59 Sebastian Tirado JR University (OC) 12.3h -
64 Romain Salmon SR DeLand 12.4h -
111 Keenan Smith FR DeLand 13.7h -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 11.8h -
45 Gabriel Sandberg SR Deltona 12.1h -
64 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.4h -
111 Hunter First JR University (OC) 13.7h -
115 Gabriel Mendez SR Deltona 14.0h -
122 Dominic Freeman SO New Smyrna Beach 14.5h -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.4h -
22 Kalyb Evans SO Mainland 11.7h -
33 Devin Franklin SO Mainland 11.9h -
45 Jahnez Williamson JR DeLand 12.1h -
59 Jacobo Quinones JR DeLand 12.3h -
109 Rashad Stokes SO Mainland 13.5h -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Robert Durden SO Mainland 11.8h -
59 Ej Gordon SO DeLand 12.3h -
64 Erick Gilbert FR DeLand 12.4h -
79 Anthony Chirco FR Mainland 12.6h -
89 Jahmari Wilson JR Mainland 12.8h -
115 Zachariah Banton-Dofflemeyer JR DeLand 14.0h -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Saleem Garner JR Mainland 11.8h -
33 Gregory Mango JR Mainland 11.9h -
40 Mark Omran SR DeLand 12.0h -
45 Joseph Pullen SO DeLand 12.1h -
59 Logan Camara FR Mainland 12.3h -
83 Cameron Miller SR DeLand 12.7h -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jakyvin Williams SR Mainland 11.2h 2.5
10 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.4h -
22 Tyler Smith JR Seabreeze 11.7h -
33 Nathan Roberts FR DeLand 11.9h -
64 Alexis Caro JR DeLand 12.4h -
83 Christopher Jean-Baptiste SR Deltona 12.7h -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chris Lewis JR Seabreeze 11.3h 0.5
33 Jordan Toby SR Atlantic (PO) 11.9h -
45 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.1h -
64 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 12.4h -
72 D Dukes FR DeLand 12.5h -
109 Anthony Mederis FR DeLand 13.50 -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Calvino Crichton JR University (OC) 11.6h -
72 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 12.5h -
98 Evan Reed FR DeLand 13.1h -
104 Lorenzo Richardson SR DeLand 13.2h -
117 Oscar Arroyo SO New Smyrna Beach 14.1h -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 David Onwunali FR Spruce Creek 12.2h -
64 Isaac Oliver FR Seabreeze 12.4h -
72 Dylan Allison JR Seabreeze 12.5h -
83 Kenny Farmer SO Deltona 12.7h -
93 Grant Scrabis FR Seabreeze 12.9h -
114 Jordan Wallace FR Seabreeze 13.8h -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Andrew Lattimore SO DeLand 11.4h -
33 Charles Reid JR Mainland 11.9h -
45 Kareem Lane SO DeLand 12.1h -
72 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.5h -
89 Elington Felty FR Spruce Creek 12.8h -
98 Damarko Evans FR Spruce Creek 13.1h -
Boys' 100 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Terry Edwards JR DeLand 11.5h -
27 Alex Smith JR Atlantic (PO) 11.8h -
51 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 12.2h -
64 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.4h -
79 Dallas Lovelace SR Atlantic (PO) 12.6h -
98 Ben Soard FR Spruce Creek 13.1h -
Boys' 100 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 11.1h 4.5
51 Corey Epps SO Atlantic (PO) 12.2h -
79 Caleb Pyatt FR DeLand 12.6h -
89 Connor Barrie FR Spruce Creek 12.8h -
107 John Pandelos SO Spruce Creek 13.3h -
126 Nirag Bhavsar SO Spruce Creek 15.3h -
Boys' 100 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Sabian Evans SO Spruce Creek 11.8h -
59 Bije Honeyghan SR DeLand 12.3h -
72 Jonathon Williams FR Mainland 12.5h -
93 Quincy Chisholm SR DeLand 12.9h -
98 Terrance Broome SO Mainland 13.1h -
120 Braedon Braun SO Spruce Creek 14.2h -
Boys' 100 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 Gavin Hindson SO Spruce Creek 12.2h -
72 Chris Taggart SO Spruce Creek 12.5h -
83 Anterrion Lee JR Mainland 12.7h -
93 Jeremy Jones FR Mainland 12.9h -
96 Tyrell Edwards JR Mainland 13.0h -
117 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 14.1h -
Boys' 100 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Calrico Crichton SO University (OC) 11.7h -
64 Semaj White SR Mainland 12.4h -
104 Blake Justice SO Seabreeze 13.2h -
120 Christopher Cherian JR Spruce Creek 14.2h -
124 Kim Heller SR Seabreeze 14.6h -
125 Nilag Bhavsar SO Spruce Creek 14.9h -
Boys' 100 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
96 Mario Latorre SR Seabreeze 13.0h -
107 Ethan Cabral SO Seabreeze 13.3h -
111 Lawrence Page JR Seabreeze 13.7h -
122 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 14.5h -