February 12, 2020
|
DeLand - DeLand, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 10.60 10
2 Theodore Lockley JR Mainland 10.80 8
3 Abraham Fuentes JR DeLand 10.90 6
4 Lemondre Joe JR Mainland 11.10 4.5
4 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 11.10 4.5
6 Jakyvin Williams SR Mainland 11.20 2.5
6 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.20 2.5
8 Chris Lewis JR Seabreeze 11.30 0.5
8 Timar Rogers JR DeLand 11.30 0.5
10 Jose Vargas SR University (OC) 11.40 -
10 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.40 -
10 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.40 -
10 Andrew Lattimore SO DeLand 11.40 -
10 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 11.40 -
10 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.40 -
10 Travius Davis SO Spruce Creek 11.40 -
17 Travion Dixon JR DeLand 11.50 -
17 Terry Edwards JR DeLand 11.50 -
17 Trevor Young SR Atlantic (PO) 11.50 -
20 Calvino Crichton JR University (OC) 11.60 -
20 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 11.60 -
22 Calrico Crichton SO University (OC) 11.70 -
22 Tyler Smith JR Seabreeze 11.70 -
22 Kalyb Evans SO Mainland 11.70 -
22 Andrew Mayes JR DeLand 11.70 -
22 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.70 -
27 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 11.80 -
27 Samuel McKenzie SR Mainland 11.80 -
27 Saleem Garner JR Mainland 11.80 -
27 Robert Durden SO Mainland 11.80 -
27 Alex Smith JR Atlantic (PO) 11.80 -
27 Sabian Evans SO Spruce Creek 11.80 -
33 Charles Reid JR Mainland 11.90 -
33 Gregory Mango JR Mainland 11.90 -
33 Devin Franklin SO Mainland 11.90 -
33 Anthony Atanda SO Deltona 11.90 -
33 Nathan Roberts FR DeLand 11.90 -
33 Jordan Toby SR Atlantic (PO) 11.90 -
33 Logan Molitor JR Spruce Creek 11.90 -
40 Cole Leasure JR University (OC) 12.00 -
40 Dorian Cortez JR DeLand 12.00 -
40 Mark Omran SR DeLand 12.00 -
40 Jackson Schier FR DeLand 12.00 -
40 Elijah Melendez SR DeLand 12.00 -
45 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.10 -
45 Gabriel Sandberg SR Deltona 12.10 -
45 Joseph Pullen SO DeLand 12.10 -
45 David Priddy-Quinliven SO DeLand 12.10 -
45 Kareem Lane SO DeLand 12.10 -
45 Jahnez Williamson JR DeLand 12.10 -
51 Nyles Cassimere SO Deltona 12.20 -
51 Kamar Marsh SR DeLand 12.20 -
51 Jaden Brown SO DeLand 12.20 -
51 Deon'ta Thomas SR DeLand 12.20 -
51 Corey Epps SO Atlantic (PO) 12.20 -
51 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 12.20 -
51 David Onwunali FR Spruce Creek 12.20 -
51 Gavin Hindson SO Spruce Creek 12.20 -
59 Sebastian Tirado JR University (OC) 12.30 -
59 Logan Camara FR Mainland 12.30 -
59 Bije Honeyghan SR DeLand 12.30 -
59 Jacobo Quinones JR DeLand 12.30 -
59 Ej Gordon SO DeLand 12.30 -
64 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 12.40 -
64 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.40 -
64 Isaac Oliver FR Seabreeze 12.40 -
64 Semaj White SR Mainland 12.40 -
64 Alexis Caro JR DeLand 12.40 -
64 Romain Salmon SR DeLand 12.40 -
64 Erick Gilbert FR DeLand 12.40 -
64 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.40 -
72 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 12.50 -
72 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.50 -
72 Dylan Allison JR Seabreeze 12.50 -
72 Jonathon Williams FR Mainland 12.50 -
72 D Dukes FR DeLand 12.50 -
72 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 12.50 -
72 Chris Taggart SO Spruce Creek 12.50 -
79 Marcus Greene SR Mainland 12.60 -
79 Anthony Chirco FR Mainland 12.60 -
79 Caleb Pyatt FR DeLand 12.60 -
79 Dallas Lovelace SR Atlantic (PO) 12.60 -
83 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 12.70 -
83 Austin Rodriquez FR Mainland 12.70 -
83 Anterrion Lee JR Mainland 12.70 -
83 Kenny Farmer SO Deltona 12.70 -
83 Christopher Jean-Baptiste SR Deltona 12.70 -
83 Cameron Miller SR DeLand 12.70 -
89 Jahmari Wilson JR Mainland 12.80 -
89 Noah Davis SO DeLand 12.80 -
89 Elington Felty FR Spruce Creek 12.80 -
89 Connor Barrie FR Spruce Creek 12.80 -
93 Grant Scrabis FR Seabreeze 12.90 -
93 Jeremy Jones FR Mainland 12.90 -
93 Quincy Chisholm SR DeLand 12.90 -
96 Mario Latorre SR Seabreeze 13.00 -
96 Tyrell Edwards JR Mainland 13.00 -
98 Emmanual Renteria SO University (OC) 13.10 -
98 Terrance Broome SO Mainland 13.10 -
98 Evan Reed FR DeLand 13.10 -
98 Ben Soard FR Spruce Creek 13.10 -
98 Damarko Evans FR Spruce Creek 13.10 -
98 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 13.10 -
104 Blake Justice SO Seabreeze 13.20 -
104 Noah Watkins SO Deltona 13.20 -
104 Lorenzo Richardson SR DeLand 13.20 -
107 Ethan Cabral SO Seabreeze 13.30 -
107 John Pandelos SO Spruce Creek 13.30 -
109 Rashad Stokes SO Mainland 13.50 -
109 Anthony Mederis FR DeLand 13.50 -
111 Hunter First JR University (OC) 13.70 -
111 Lawrence Page JR Seabreeze 13.70 -
111 Keenan Smith FR DeLand 13.70 -
114 Jordan Wallace FR Seabreeze 13.80 -
115 Gabriel Mendez SR Deltona 14.00 -
115 Zachariah Banton-Dofflemeyer JR DeLand 14.00 -
117 Alexander Bustos SO University (OC) 14.10 -
117 Oscar Arroyo SO New Smyrna Beach 14.10 -
117 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 14.10 -
120 Braedon Braun SO Spruce Creek 14.20 -
120 Christopher Cherian JR Spruce Creek 14.20 -
122 Dominic Freeman SO New Smyrna Beach 14.50 -
122 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 14.50 -
124 Kim Heller SR Seabreeze 14.60 -
125 Nilag Bhavsar SO Spruce Creek 14.90 -
126 Julian Olivera SO DeLand 15.30 -
126 Nirag Bhavsar SO Spruce Creek 15.30 -
128 Tylee Ford JR Mainland 25.80 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kevar Williams SO DeLand 10.60 10
2 Theodore Lockley JR Mainland 10.80 8
3 Abraham Fuentes JR DeLand 10.90 6
10 Maximus Campbell SR Atlantic (PO) 11.40 -
128 Tylee Ford JR Mainland 25.80 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Lemondre Joe JR Mainland 11.10 4.5
6 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.20 2.5
8 Timar Rogers JR DeLand 11.30 0.5
10 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.40 -
17 Travion Dixon JR DeLand 11.50 -
20 Cyncere Wilson JR Spruce Creek 11.60 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Travius Davis SO Spruce Creek 11.40 -
27 Samuel McKenzie SR Mainland 11.80 -
33 Logan Molitor JR Spruce Creek 11.90 -
40 Elijah Melendez SR DeLand 12.00 -
51 Nyles Cassimere SO Deltona 12.20 -
79 Marcus Greene SR Mainland 12.60 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Trevor Young SR Atlantic (PO) 11.50 -
22 Brendan Kelly JR Spruce Creek 11.70 -
40 Jackson Schier FR DeLand 12.00 -
51 Jaden Brown SO DeLand 12.20 -
104 Noah Watkins SO Deltona 13.20 -
117 Alexander Bustos SO University (OC) 14.10 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Dorian Cortez JR DeLand 12.00 -
51 Kamar Marsh SR DeLand 12.20 -
72 Raymond Maldonado SR Spruce Creek 12.50 -
83 Sebastian Bracamonte SO University (OC) 12.70 -
89 Noah Davis SO DeLand 12.80 -
98 Karim Zaghloul JR Spruce Creek 13.10 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jose Vargas SR University (OC) 11.40 -
33 Anthony Atanda SO Deltona 11.90 -
45 David Priddy-Quinliven SO DeLand 12.10 -
83 Austin Rodriquez FR Mainland 12.70 -
98 Emmanual Renteria SO University (OC) 13.10 -
126 Julian Olivera SO DeLand 15.30 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Andrew Mayes JR DeLand 11.70 -
40 Cole Leasure JR University (OC) 12.00 -
51 Deon'ta Thomas SR DeLand 12.20 -
59 Sebastian Tirado JR University (OC) 12.30 -
64 Romain Salmon SR DeLand 12.40 -
111 Keenan Smith FR DeLand 13.70 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Brock Nanni SO New Smyrna Beach 11.80 -
45 Gabriel Sandberg SR Deltona 12.10 -
64 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.40 -
111 Hunter First JR University (OC) 13.70 -
115 Gabriel Mendez SR Deltona 14.00 -
122 Dominic Freeman SO New Smyrna Beach 14.50 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 11.40 -
22 Kalyb Evans SO Mainland 11.70 -
33 Devin Franklin SO Mainland 11.90 -
45 Jahnez Williamson JR DeLand 12.10 -
59 Jacobo Quinones JR DeLand 12.30 -
109 Rashad Stokes SO Mainland 13.50 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Robert Durden SO Mainland 11.80 -
59 Ej Gordon SO DeLand 12.30 -
64 Erick Gilbert FR DeLand 12.40 -
79 Anthony Chirco FR Mainland 12.60 -
89 Jahmari Wilson JR Mainland 12.80 -
115 Zachariah Banton-Dofflemeyer JR DeLand 14.00 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Saleem Garner JR Mainland 11.80 -
33 Gregory Mango JR Mainland 11.90 -
40 Mark Omran SR DeLand 12.00 -
45 Joseph Pullen SO DeLand 12.10 -
59 Logan Camara FR Mainland 12.30 -
83 Cameron Miller SR DeLand 12.70 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Jakyvin Williams SR Mainland 11.20 2.5
10 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.40 -
22 Tyler Smith JR Seabreeze 11.70 -
33 Nathan Roberts FR DeLand 11.90 -
64 Alexis Caro JR DeLand 12.40 -
83 Christopher Jean-Baptiste SR Deltona 12.70 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Chris Lewis JR Seabreeze 11.30 0.5
33 Jordan Toby SR Atlantic (PO) 11.90 -
45 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.10 -
64 Ryan Alderman SO New Smyrna Beach 12.40 -
72 D Dukes FR DeLand 12.50 -
109 Anthony Mederis FR DeLand 13.50 -
Boys' 100 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Calvino Crichton JR University (OC) 11.60 -
72 Jermey Mitchel SR New Smyrna Beach 12.50 -
98 Evan Reed FR DeLand 13.10 -
104 Lorenzo Richardson SR DeLand 13.20 -
117 Oscar Arroyo SO New Smyrna Beach 14.10 -
Boys' 100 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 David Onwunali FR Spruce Creek 12.20 -
64 Isaac Oliver FR Seabreeze 12.40 -
72 Dylan Allison JR Seabreeze 12.50 -
83 Kenny Farmer SO Deltona 12.70 -
93 Grant Scrabis FR Seabreeze 12.90 -
114 Jordan Wallace FR Seabreeze 13.80 -
Boys' 100 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Andrew Lattimore SO DeLand 11.40 -
33 Charles Reid JR Mainland 11.90 -
45 Kareem Lane SO DeLand 12.10 -
72 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.50 -
89 Elington Felty FR Spruce Creek 12.80 -
98 Damarko Evans FR Spruce Creek 13.10 -
Boys' 100 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Terry Edwards JR DeLand 11.50 -
27 Alex Smith JR Atlantic (PO) 11.80 -
51 Phoenix Stafford SR Spruce Creek 12.20 -
64 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.40 -
79 Dallas Lovelace SR Atlantic (PO) 12.60 -
98 Ben Soard FR Spruce Creek 13.10 -
Boys' 100 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Amarion Washington SO Atlantic (PO) 11.10 4.5
51 Corey Epps SO Atlantic (PO) 12.20 -
79 Caleb Pyatt FR DeLand 12.60 -
89 Connor Barrie FR Spruce Creek 12.80 -
107 John Pandelos SO Spruce Creek 13.30 -
126 Nirag Bhavsar SO Spruce Creek 15.30 -
Boys' 100 Meters Section 19
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Sabian Evans SO Spruce Creek 11.80 -
59 Bije Honeyghan SR DeLand 12.30 -
72 Jonathon Williams FR Mainland 12.50 -
93 Quincy Chisholm SR DeLand 12.90 -
98 Terrance Broome SO Mainland 13.10 -
120 Braedon Braun SO Spruce Creek 14.20 -
Boys' 100 Meters Section 20
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
51 Gavin Hindson SO Spruce Creek 12.20 -
72 Chris Taggart SO Spruce Creek 12.50 -
83 Anterrion Lee JR Mainland 12.70 -
93 Jeremy Jones FR Mainland 12.90 -
96 Tyrell Edwards JR Mainland 13.00 -
117 Nicholas Vojtisek SO Spruce Creek 14.10 -
Boys' 100 Meters Section 21
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Calrico Crichton SO University (OC) 11.70 -
64 Semaj White SR Mainland 12.40 -
104 Blake Justice SO Seabreeze 13.20 -
120 Christopher Cherian JR Spruce Creek 14.20 -
124 Kim Heller SR Seabreeze 14.60 -
125 Nilag Bhavsar SO Spruce Creek 14.90 -
Boys' 100 Meters Section 22
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
96 Mario Latorre SR Seabreeze 13.00 -
107 Ethan Cabral SO Seabreeze 13.30 -
111 Lawrence Page JR Seabreeze 13.70 -
122 Leonard Marinaccio JR Seabreeze 14.50 -