March 5, 2020
|
Seminole - Seminole, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donquan Ware SR Boca Ciega 52.65 10
2 Garrett Rodriguez FR Countryside 54.17 8
3 Justin Fabela JR Hernando 54.24 6
4 Connor Walser JR Palm Harbor University 54.24 5
5 Malik Newsome SR Seminole 54.31 4
6 Jaden Griffin SO Countryside 54.38 3
7 Devon Rudd FR Largo 55.07 2
8 David Stanley FR Countryside 55.31 1
9 Nate Pouliot JR Pinellas Park 55.91 -
10 Malachi McCloud FR Boca Ciega 56.87 -
11 Eugene Watford Senior Largo 57.02 -
12 Joseph Poyser JR Wildwood 57.13 -
13 Ty Lim JR Largo 57.17 -
14 Lucas Cresswell JR Osceola (Seminole) 57.53 -
15 Paul Mariani SR Pinellas Park 58.08 -
16 Dominic Bowers JR Hernando 58.13 -
17 Nicholas Parisse JR Palm Harbor University 59.75 -
18 John Bauer Jr. JR Pinellas Park 59.90 -
19 Antwon Bell FR Largo 1:00.55 -
20 Torrean Britt JR Seminole 1:00.71 -
21 Jayden Medlin FR Osceola (Seminole) 1:00.90 -
22 Gordon Leadbetter SR Northside Christian 1:02.18 -
23 Carson Crowley SO Northside Christian 1:02.25 -
24 Samuel Lameyer SR Northside Christian 1:02.83 -
25 David Gautreaux JR Boca Ciega 1:02.98 -
26 Nicholas Nero SO Northeast (SP) 1:03.56 -
27 James McClean FR Wildwood 1:03.65 -
28 Christian Cuccorillo SO Pinellas Park 1:04.01 -
29 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:06.86 -
  Bailey Purcell SR Seminole DNF -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Justin Fabela JR Hernando 54.24 6
19 Antwon Bell FR Largo 1:00.55 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Joseph Poyser JR Wildwood 57.13 -
13 Ty Lim JR Largo 57.17 -
23 Carson Crowley SO Northside Christian 1:02.25 -
25 David Gautreaux JR Boca Ciega 1:02.98 -
  Bailey Purcell SR Seminole DNF -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jayden Medlin FR Osceola (Seminole) 1:00.90 -
22 Gordon Leadbetter SR Northside Christian 1:02.18 -
24 Samuel Lameyer SR Northside Christian 1:02.83 -
26 Nicholas Nero SO Northeast (SP) 1:03.56 -
27 James McClean FR Wildwood 1:03.65 -
28 Christian Cuccorillo SO Pinellas Park 1:04.01 -
29 Parker Wood SO Osceola (Seminole) 1:06.86 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Malachi McCloud FR Boca Ciega 56.87 -
15 Paul Mariani SR Pinellas Park 58.08 -
16 Dominic Bowers JR Hernando 58.13 -
18 John Bauer Jr. JR Pinellas Park 59.90 -
20 Torrean Britt JR Seminole 1:00.71 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Garrett Rodriguez FR Countryside 54.17 8
4 Connor Walser JR Palm Harbor University 54.24 5
5 Malik Newsome SR Seminole 54.31 4
7 Devon Rudd FR Largo 55.07 2
11 Eugene Watford Senior Largo 57.02 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donquan Ware SR Boca Ciega 52.65 10
6 Jaden Griffin SO Countryside 54.38 3
8 David Stanley FR Countryside 55.31 1
9 Nate Pouliot JR Pinellas Park 55.91 -
14 Lucas Cresswell JR Osceola (Seminole) 57.53 -
17 Nicholas Parisse JR Palm Harbor University 59.75 -