February 28, 2020
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Theodore Lockley JR Mainland 10.94 10
2 Chadrick Richards JR Lake Brantley 10.96 8
3 Nehemiah Gilyard SO Flagler Palm Coast 11.15 6
4 Cornelius Cooks JR Ed White 11.23 5
5 Abraham Fuentes SR DeLand 11.38 4
6 Quandarius Smith JR Buchholz 11.39 3
7 Jakyli Johnson JR Ed White 11.43 2
8 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.45 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Chadrick Richards JR Lake Brantley 11.04 1.6
2 Nehemiah Gilyard SO Flagler Palm Coast 11.17 -0.1
3 Theodore Lockley JR Mainland 11.24 -2.7
4 Cornelius Cooks JR Ed White 11.27 -1.2
5 Quandarius Smith JR Buchholz 11.35 -0.1
6 Jakyli Johnson JR Ed White 11.39 0.5
7 Abraham Fuentes SR DeLand 11.42 -1.3
8 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.51 -1.2
9 Jacari Butler SO Ed White 11.52 1.6
10 Jay-Len Collins JR Flagler Palm Coast 11.62 1.7
11 Travius Davis SO Spruce Creek 11.65 1.6
12 Dominique Vielot JR Lake Brantley 11.68 -2.4
13 Chris Lewis SO Seabreeze 11.69 -2.4
14 Jose Blanco SR St. Augustine 11.70 -0.1
15 Teddrick Thomas SR Flagler Palm Coast 11.70 1.7
16 Lemondre Joe JR Mainland 11.71 0.5
17 Marcus Allen FR Flagler Palm Coast 11.71 0.5
18 Travion Dixon JR DeLand 11.73 -0.1
19 Kenton Rickerson SO Flagler Palm Coast 11.74 0.5
20 Michael Harris FR Lake Brantley 11.76 -1.3
21 Jadon Hampton SO Flagler Palm Coast 11.77 1.6
22 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.86 -0.6
23 Kentrelle Williams SR Ed White 11.86 -2.7
24 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.87 -0.6
25 Latrell Whitehurst JR Fernandina Beach 11.96 -2.7
26 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.96 -2.7
27 Jermaine Joyner FR Buchholz 11.99 -0.6
28 Tyrek Whitfield SR St. Augustine 12.01 -1.3
29 Saleem Garner JR Mainland 12.03 -2.4
30 Andrew Lattimore SO DeLand 12.06 -1.2
31 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 12.07 -1.3
32 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 12.07 1.6
33 Kalonje Gordon SR Flagler Palm Coast 12.09 -0.1
34 Brett Baker JR University (OC) 12.10 -2.4
35 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 12.13 -1.3
36 Crawford Olsen FR Seabreeze 12.14 0.5
37 D'Zirath Steward FR Flagler Palm Coast 12.16 -1.2
38 Alex Smith JR Atlantic (PO) 12.16 -1.2
39 Kalyb Evans SO Mainland 12.24 -0.6
40 Vijay Weeden SO Flagler Palm Coast 12.24 1.7
41 Cole Leasure JR University (OC) 12.25 1.7
42 Miguel Castillo SO Flagler Palm Coast 12.28 -0.1
43 Javon Williams-Santiago SO Flagler Palm Coast 12.38 -1.3
44 Sabian Evans SO Spruce Creek 12.41 -2.4
45 Thurmon Marques FR Fernandina Beach 12.48 -1.2
46 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.48 -2.4
47 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.51 -2.7
48 Tyler Williams SR Flagler Palm Coast 12.53 -1.2
49 Ernest Cortez SO Fernandina Beach 12.55 0.5
50 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.81 1.6
51 Russel Adams JR Flagler Palm Coast 12.83 -2.4
52 Eduardo Luna FR Flagler Palm Coast 12.88 -1.2
53 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.91 -2.7
54 Nicholas Eagle JR Flagler Palm Coast 12.97 -0.1
55 Aiden Barnett SO Flagler Palm Coast 13.01 -2.4
56 Ted Robertson SO Seabreeze 13.03 0.5
57 Matthew Toppin SO Flagler Palm Coast 13.16 -2.7
58 Michael Crockett SO Flagler Palm Coast 13.39 -1.3
59 Marquelle Scott JR Flagler Palm Coast 13.70 -0.6
60 Benjamin Higgs FR Flagler Palm Coast 13.84 -0.1
61 Jeremiah Handberry SO Flagler Palm Coast 13.91 -0.6
62 Austin Boylan-Bailey FR Flagler Palm Coast 14.08 -1.3
63 Francisco Cueto JR Fernandina Beach 14.67 0.5
64 Christopher Matthews SO Flagler Palm Coast 14.70 1.7
  Andrew Harris FR Lake Brantley DQ -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Chadrick Richards JR Lake Brantley 11.04
9 Jacari Butler SO Ed White 11.52
11 Travius Davis SO Spruce Creek 11.65
21 Jadon Hampton SO Flagler Palm Coast 11.77
32 Brandon Kalasnik FR Flagler Palm Coast 12.07
50 GeQuan Thompson SR Seabreeze 12.81
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jakyli Johnson JR Ed White 11.39
16 Lemondre Joe JR Mainland 11.71
17 Marcus Allen FR Flagler Palm Coast 11.71
19 Kenton Rickerson SO Flagler Palm Coast 11.74
36 Crawford Olsen FR Seabreeze 12.14
49 Ernest Cortez SO Fernandina Beach 12.55
56 Ted Robertson SO Seabreeze 13.03
63 Francisco Cueto JR Fernandina Beach 14.67
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Abraham Fuentes SR DeLand 11.42
20 Michael Harris FR Lake Brantley 11.76
28 Tyrek Whitfield SR St. Augustine 12.01
31 Jordan Porter JR Atlantic (PO) 12.07
35 Richard Ballard JR Atlantic (PO) 12.13
43 Javon Williams-Santiago SO Flagler Palm Coast 12.38
58 Michael Crockett SO Flagler Palm Coast 13.39
62 Austin Boylan-Bailey FR Flagler Palm Coast 14.08
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Cornelius Cooks JR Ed White 11.27
8 Nathaniel Davis SO Atlantic (PO) 11.51
30 Andrew Lattimore SO DeLand 12.06
37 D'Zirath Steward FR Flagler Palm Coast 12.16
38 Alex Smith JR Atlantic (PO) 12.16
45 Thurmon Marques FR Fernandina Beach 12.48
48 Tyler Williams SR Flagler Palm Coast 12.53
52 Eduardo Luna FR Flagler Palm Coast 12.88
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Dominique Vielot JR Lake Brantley 11.68
13 Chris Lewis SO Seabreeze 11.69
29 Saleem Garner JR Mainland 12.03
34 Brett Baker JR University (OC) 12.10
44 Sabian Evans SO Spruce Creek 12.41
46 Omarion Brown JR New Smyrna Beach 12.48
51 Russel Adams JR Flagler Palm Coast 12.83
55 Aiden Barnett SO Flagler Palm Coast 13.01
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Theodore Lockley JR Mainland 11.24
23 Kentrelle Williams SR Ed White 11.86
25 Latrell Whitehurst JR Fernandina Beach 11.96
26 Alexis Marrero Ayala JR University (OC) 11.96
47 Brody Heffington FR Spruce Creek 12.51
53 Kenneth Edmonson SO New Smyrna Beach 12.91
57 Matthew Toppin SO Flagler Palm Coast 13.16
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jay-Len Collins JR Flagler Palm Coast 11.62
15 Teddrick Thomas SR Flagler Palm Coast 11.70
40 Vijay Weeden SO Flagler Palm Coast 12.24
41 Cole Leasure JR University (OC) 12.25
64 Christopher Matthews SO Flagler Palm Coast 14.70
  Andrew Harris FR Lake Brantley DQ
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Nehemiah Gilyard SO Flagler Palm Coast 11.17
5 Quandarius Smith JR Buchholz 11.35
14 Jose Blanco SR St. Augustine 11.70
18 Travion Dixon JR DeLand 11.73
33 Kalonje Gordon SR Flagler Palm Coast 12.09
42 Miguel Castillo SO Flagler Palm Coast 12.28
54 Nicholas Eagle JR Flagler Palm Coast 12.97
60 Benjamin Higgs FR Flagler Palm Coast 13.84
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Desmond Ford-Green SR Spruce Creek 11.86
24 James Fuller SR New Smyrna Beach 11.87
27 Jermaine Joyner FR Buchholz 11.99
39 Kalyb Evans SO Mainland 12.24
59 Marquelle Scott JR Flagler Palm Coast 13.70
61 Jeremiah Handberry SO Flagler Palm Coast 13.91