February 6, 2020
|
Celebration - Celebration, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Onix Ortiz SR Windermere 4:52.17 5:00.94 10
2 Carter Rowe SR Windermere 4:56.27 4:56.27 8
3 Noah Ellenback SR Windermere 4:57.57 5:12.45 6
4 Liam Pirie SR Windermere 4:58.70 6:07.40 5
5 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 5:03.14 5:33.46 4
6 Cooper Krug Junior South Lake 5:05.09 3:57.97 3
7 Hudson Rucker JR Celebration 5:11.68 4:24.93 2
8 Kamari Garcon JR Ocoee 5:11.78 5:49.20 1
9 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 5:16.22 6:06.82 -
10 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 5:18.00 5:11.64 -
11 Brandon Baum SR Ocoee 5:20.82 5:43.28 -
12 Anthony Camacho SR Ocoee 5:22.25 3:48.80 -
13 Michael Eiken JR Celebration 5:27.30 4:25.12 -
14 Tyler Adams SO Windermere 5:27.89 6:23.64 -
15 Cooper James FR Celebration 5:27.95 4:38.76 -
16 Preston Smith   South Lake 5:28.56 6:04.71 -
17 Jacob Rison SR Windermere 5:28.78 6:18.10 -
18 Lucas Murphy JR Celebration 5:29.17 6:51.47 -
19 Nicholas Gatto FR Windermere 5:29.31 4:43.21 -
20 Keegan McBride FR Windermere 5:37.44 5:00.33 -
21 Talon Richardson Junior South Lake 5:38.95 5:32.18 -
22 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:40.28 5:26.67 -
23 Matthew Bittner SO Windermere 5:41.21 7:09.93 -
24 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:42.89 7:25.76 -
25 Ivan Garcia SR Celebration 5:43.41 7:05.83 -
26 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:44.00 6:35.60 -
27 Joel Hovius Junior South Lake 5:47.03 5:08.86 -
28 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 5:50.10 5:01.09 -
29 Anthony Nieves SO Ocoee 5:53.96 4:36.09 -
30 Carlos Viera JR Kathleen 6:03.67 6:40.04 -
31 Douglas Natoce SR Clearwater Central Catholic 6:14.06 6:43.99 -
32 Tyler Lee FR South Lake 6:22.05 6:06.77 -
33 Samual Kindred SO Ocoee 6:23.99 4:59.52 -
34 Tyler Speed FR Clearwater Central Catholic 6:25.19 4:41.19 -
35 Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic 6:29.88 4:44.62 -
36 Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic 6:30.17 6:14.57 -
37 Jonathan Fregoso SO Kathleen 6:49.16 8:27.36 -
38 Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic 7:23.86 9:10.39 -
39 Joey Cross SO Kathleen 7:35.93 5:51.07 -
40 Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic 7:39.56 6:03.06 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Jacob Rison SR Windermere 5:28.78 5:48.51 5:18.92 4:23.03 -
19 Nicholas Gatto FR Windermere 5:29.31 6:38.47 6:45.06 5:55.66 -
20 Keegan McBride FR Windermere 5:37.44 5:23.95 5:03.70 4:26.58 -
22 Erick Portillo SR Cypress Creek 5:40.28 5:13.06 5:19.87 6:04.10 -
24 Miguel Torres Plaza SO Cypress Creek 5:42.89 6:00.04 4:13.74 5:42.89 -
26 Alejandro Feliciano FR Kathleen 5:44.00 6:08.08 6:04.64 7:20.32 -
27 Joel Hovius Junior South Lake 5:47.03 4:41.10 6:52.97 6:46.03 -
29 Anthony Nieves SO Ocoee 5:53.96 5:39.81 4:39.63 5:46.88 -
32 Tyler Lee FR South Lake 6:22.05 6:18.23 8:09.03 8:05.21 -
34 Tyler Speed FR Clearwater Central Catholic 6:25.19 7:19.12 8:16.90 5:27.42 -
37 Jonathan Fregoso SO Kathleen 6:49.16 7:50.54 6:45.07 6:53.26 -
38 Giovanni Siracusa FR Clearwater Central Catholic 7:23.86 5:10.71 5:10.71 9:01.51 -
39 Joey Cross SO Kathleen 7:35.93 8:58.00 5:51.07 7:45.05 -
40 Devan Rojas SO Clearwater Central Catholic 7:39.56 5:53.87 8:20.92 7:07.39 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 David Cosgray SO Clearwater Central Catholic 5:18.00 5:08.46 4:08.04 -
11 Brandon Baum SR Ocoee 5:20.82 6:24.99 5:59.32 -
12 Anthony Camacho SR Ocoee 5:22.25 5:19.03 4:27.47 -
14 Tyler Adams SO Windermere 5:27.89 6:56.42 4:41.99 -
16 Preston Smith   South Lake 5:28.56 6:57.28 6:30.99 -
18 Lucas Murphy JR Celebration 5:29.17 6:21.84 6:51.47 -
23 Matthew Bittner SO Windermere 5:41.21 4:32.97 4:29.56 -
25 Ivan Garcia SR Celebration 5:43.41 5:33.11 5:53.72 -
28 Victor Stephens JR Clearwater Central Catholic 5:50.10 4:47.09 5:57.11 -
30 Carlos Viera JR Kathleen 6:03.67 4:50.94 6:32.77 -
31 Douglas Natoce SR Clearwater Central Catholic 6:14.06 7:58.80 7:58.80 -
33 Samual Kindred SO Ocoee 6:23.99 4:55.68 7:13.91 -
35 Steven Gowski SO Clearwater Central Catholic 6:29.88 5:35.30 4:44.62 -
36 Scott Richarz SO Clearwater Central Catholic 6:30.17 6:41.88 8:19.42 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Onix Ortiz SR Windermere 4:55.10 4:52.17 10
2 Carter Rowe SR Windermere 5:46.64 4:56.27 8
3 Noah Ellenback SR Windermere 3:46.16 4:57.57 6
4 Liam Pirie SR Windermere 5:58.44 4:58.70 5
5 Cade Deputy SO Clearwater Central Catholic 5:57.71 5:03.14 4
6 Cooper Krug Junior South Lake 5:20.35 5:05.09 3
7 Hudson Rucker JR Celebration 6:26.49 5:11.68 2
8 Kamari Garcon JR Ocoee 6:29.73 5:11.78 1
9 Sean Koletsos SO Clearwater Central Catholic 5:00.41 5:16.22 -
13 Michael Eiken JR Celebration 5:37.12 5:27.30 -
15 Cooper James FR Celebration 6:04.03 5:27.95 -
21 Talon Richardson Junior South Lake 4:44.72 5:38.95 -