February 15, 2020
|
Lakewood HS - St. Petersburg, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hector Monforte SR St. Petersburg 2:05.38 10
2 Philip Henderson SR Admiral Farragut 2:05.45 8
3 Javarious Gordon   Largo 2:12.79 6
4 Matthew MacNichol SO Bell Creek 2:16.99 5
5 Frank Tenore SO St. Petersburg 2:17.31 4
6 Noble O'connor FR Lakewood 2:17.69 3
7 Tyler Jackiewicz JR Northeast (SP) 2:17.92 2
8 Dylan Zemetskus SR Boca Ciega 2:18.62 1
9 Corinthian Thompson SR Boca Ciega 2:19.12 -
10 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 2:19.30 -
11 Elijah Wheeler SO Bell Creek 2:20.75 -
12 Carlos Tobias JR Largo 2:22.72 -
13 Frank Noel SO Lennard 2:22.88 -
14 Cole Summers FR Lakewood 2:24.24 -
15 Frederick Elia JR Northeast (SP) 2:25.32 -
16 Jay Irby SO St. Petersburg 2:25.62 -
17 Luke Scott SO Bell Creek 2:25.79 -
18 Kuylen Johnson SR Boca Ciega 2:26.93 -
19 Richard Collins FR Northeast (SP) 2:27.39 -
20 Krishawn McIntosh FR Lakewood 2:28.76 -
21 Zach LeClair JR Lemon Bay 2:28.86 -
22 Davian Richards FR Lakewood 2:31.32 -
23 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 2:32.04 -
24 Darius Harrison SO Lennard 2:33.32 -
25 Thomas Elia FR Northeast (SP) 2:33.38 -
26 Andrew Hedderman SR Lemon Bay 2:34.00 -
27 Oliver Joergensen JR Lemon Bay 2:36.19 -
28 David Brettner SR Pinellas Park 2:36.46 -
29 Jaiden Roman SO Pinellas Park 2:38.76 -
30 Dominic Ballone FR Lennard 2:39.31 -
31 Austin Weaver SO Gibbs 2:39.88 -
32 Christian Fasce SO Boca Ciega 2:48.11 -
33 Shayne Dufresne SR Pinellas Park 2:50.25 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Noble O'connor FR Lakewood 2:17.69 3
9 Corinthian Thompson SR Boca Ciega 2:19.12 -
10 Kendrick Wilson FR St. Petersburg 2:19.30 -
12 Carlos Tobias JR Largo 2:22.72 -
18 Kuylen Johnson SR Boca Ciega 2:26.93 -
20 Krishawn McIntosh FR Lakewood 2:28.76 -
22 Davian Richards FR Lakewood 2:31.32 -
27 Oliver Joergensen JR Lemon Bay 2:36.19 -
32 Christian Fasce SO Boca Ciega 2:48.11 -
33 Shayne Dufresne SR Pinellas Park 2:50.25 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Frank Noel SO Lennard 2:22.88 -
14 Cole Summers FR Lakewood 2:24.24 -
16 Jay Irby SO St. Petersburg 2:25.62 -
17 Luke Scott SO Bell Creek 2:25.79 -
19 Richard Collins FR Northeast (SP) 2:27.39 -
23 Ramz Al-aalaoui JR Bell Creek 2:32.04 -
24 Darius Harrison SO Lennard 2:33.32 -
25 Thomas Elia FR Northeast (SP) 2:33.38 -
28 David Brettner SR Pinellas Park 2:36.46 -
29 Jaiden Roman SO Pinellas Park 2:38.76 -
30 Dominic Ballone FR Lennard 2:39.31 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hector Monforte SR St. Petersburg 2:05.38 10
2 Philip Henderson SR Admiral Farragut 2:05.45 8
3 Javarious Gordon   Largo 2:12.79 6
4 Matthew MacNichol SO Bell Creek 2:16.99 5
5 Frank Tenore SO St. Petersburg 2:17.31 4
7 Tyler Jackiewicz JR Northeast (SP) 2:17.92 2
8 Dylan Zemetskus SR Boca Ciega 2:18.62 1
11 Elijah Wheeler SO Bell Creek 2:20.75 -
15 Frederick Elia JR Northeast (SP) 2:25.32 -
21 Zach LeClair JR Lemon Bay 2:28.86 -
26 Andrew Hedderman SR Lemon Bay 2:34.00 -
31 Austin Weaver SO Gibbs 2:39.88 -