March 10, 2020
|
River Ridge - New Port Richey, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Steven Thompson SR Crystal River 2:07.68 2:06.41 10
2 Jacob Unger SR Mitchell 1:48.84 2:06.55 8
3 Jacob Hindman SR Mitchell 2:25.90 2:09.11 6
4 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 2:08.61 2:09.90 5
5 Daniel Holliday JR Crystal River 2:18.42 2:11.82 4
6 Joseph Medina FR Wiregrass Ranch 2:46.46 2:12.11 3
7 Patrick Stearns JR Pasco 2:38.57 2:12.14 2
8 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 2:36.29 2:15.90 1
9 Evan Carpenter SO Mitchell 2:06.40 2:15.91 -
10 Seth Stringer JR Pasco 1:48.89 2:16.11 -
11 Enrique Maduro SO River Ridge 2:47.61 2:17.38 -
12 Noah Stahl SO River Ridge 1:48.68 2:17.57 -
13 Donald Poplick Junior Pasco 2:30.06 2:17.67 -
14 Dylan Martin   Wesley Chapel 1:49.41 2:20.27 -
15 Mason Treadwell FR Wiregrass Ranch 2:18.98 2:21.81 -
16 Jared Jimenez Senior Wesley Chapel 2:01.24 2:24.33 -
17 Angel Martin-Meza JR Gulf 2:52.79 2:25.20 -
18 Matthew Bell SO River Ridge 2:29.71 2:26.77 -
19 Payton Cox FR Wesley Chapel 2:19.85 2:27.21 -
20 Jacob Farmer JR Gulf 2:07.14 2:27.83 -
21 Conor Meyer SR Anclote 2:55.60 2:28.81 -
22 Elijah Flores SR Hudson 2:57.23 2:30.19 -
23 Michael Coats SO Pasco 1:50.32 2:31.12 -
24 Damian Torres JR Anclote 1:58.24 2:33.55 -
25 William Wierman JR River Ridge 3:15.20 2:33.70 -
26 Brandon Vazquez SO Wesley Chapel 3:50.08 3:08.59 -
  Benjamin Curti SO Gulf NT NT   
  Julian Garcia FR Wiregrass Ranch NT NT   
  Simon Orozco SR Anclote NT NT   
  Owen Whittaker SR Anclote NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Enrique Maduro SO River Ridge 1:59.52 2:51.73 2:51.73 2:17.38 2:42.11 2:17.38 -
13 Donald Poplick Junior Pasco 2:10.79 2:01.15 2:50.71 2:21.80 2:23.18 2:17.67 -
15 Mason Treadwell FR Wiregrass Ranch 2:16.14 3:04.36 2:38.83 1:52.03 1:57.71 2:21.81 -
17 Angel Martin-Meza JR Gulf 2:06.33 3:00.05 1:41.64 2:31.01 2:49.89 2:25.20 -
19 Payton Cox FR Wesley Chapel 2:27.21 2:47.82 2:34.57 2:44.88 2:43.41 2:27.21 -
20 Jacob Farmer JR Gulf 2:57.40 1:47.92 3:09.23 2:42.62 2:05.66 2:27.83 -
21 Conor Meyer SR Anclote 3:06.02 2:46.67 2:24.35 1:48.64 2:25.84 2:28.81 -
23 Michael Coats SO Pasco 1:48.81 2:32.64 2:12.99 2:00.90 2:09.97 2:31.12 -
24 Damian Torres JR Anclote 2:19.73 2:59.66 3:10.41 1:50.56 1:52.10 2:33.55 -
25 William Wierman JR River Ridge 2:35.24 2:24.48 2:15.26 2:21.41 1:52.21 2:33.70 -
26 Brandon Vazquez SO Wesley Chapel 3:57.63 2:55.39 3:59.51 3:23.68 2:53.51 3:08.59 -
  Owen Whittaker SR Anclote NT NT NT NT NT NT   
  Simon Orozco SR Anclote NT NT NT NT NT NT   
  Julian Garcia FR Wiregrass Ranch NT NT NT NT NT NT   
  Benjamin Curti SO Gulf NT NT NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Steven Thompson SR Crystal River 2:10.21 1:44.92 2:06.41 2:36.75 2:06.41 2:06.41 10
2 Jacob Unger SR Mitchell 1:43.77 1:41.24 2:31.86 1:41.24 2:41.99 2:06.55 8
3 Jacob Hindman SR Mitchell 1:47.17 1:58.79 1:42.00 2:32.35 2:29.77 2:09.11 6
4 Johannes Van Ooyen SR Mitchell 1:55.62 2:20.30 2:20.30 2:04.71 2:25.49 2:09.90 5
5 Daniel Holliday JR Crystal River 2:05.23 1:52.05 2:03.91 1:57.32 2:43.46 2:11.82 4
6 Joseph Medina FR Wiregrass Ranch 1:57.58 2:43.82 2:17.40 2:42.50 2:10.79 2:12.11 3
7 Patrick Stearns JR Pasco 1:45.72 2:30.64 2:38.57 2:16.11 2:45.18 2:12.14 2
8 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 2:44.44 1:46.01 2:14.55 2:10.47 1:59.60 2:15.90 1
9 Evan Carpenter SO Mitchell 2:36.30 2:09.12 2:56.69 2:24.07 2:36.30 2:15.91 -
10 Seth Stringer JR Pasco 2:12.03 2:24.28 2:22.92 2:14.75 2:52.86 2:16.11 -
12 Noah Stahl SO River Ridge 2:47.84 1:41.81 2:29.96 1:43.18 2:01.07 2:17.57 -
14 Dylan Martin   Wesley Chapel 2:13.26 2:38.51 1:57.83 2:10.46 2:53.94 2:20.27 -
16 Jared Jimenez Senior Wesley Chapel 2:31.55 2:05.57 2:25.78 2:57.53 1:45.36 2:24.33 -
18 Matthew Bell SO River Ridge 1:48.61 2:10.63 1:54.48 2:51.72 2:51.72 2:26.77 -
22 Elijah Flores SR Hudson 2:15.18 1:48.14 2:04.66 2:37.70 3:13.75 2:30.19 -