February 19, 2020
|
Oak Hall - Gainesville, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jaylin Greene 8 Oak Hall 43.94 52.30 41.84 39.75
2 Hayden Newman SO Palatka 59.07 53.21 37.78 1:04.39
3 Zhai Smith SR Oak Hall 58.95 53.59 1:01.63 41.27
4 Trace Spires SO Santa Fe 1:04.70 53.91 49.60 1:10.09
5 Leon Watkins SR Fort White 1:01.53 55.93 59.85 39.71
6 Luis Merced SO Florida Deaf and Blind 58.33 56.08 47.67 41.50
7 Clinton Dailey SR Eastside 1:07.37 56.61 48.69 55.48
8 Javin Smereczynsky SO Florida Deaf and Blind 1:01.71 56.61 1:11.33 1:02.28
9 Ryan Nolan SO Oak Hall 1:13.75 57.17 1:12.04 1:01.18
10 Izaya Latham SR Fort White 1:12.37 57.43 57.43 50.54
11 Broch Haight FR Newberry 51.44 57.79 42.77 1:01.26
12 Jalen Williams SR Bradford 45.21 57.95 1:09.54 1:11.86
13 Riley Kilgore JR Bell 1:03.38 58.14 45.35 1:08.61
14 Edwin Faircloth JR St. Francis 48.29 58.18 1:01.09 1:05.17
15 Josue Sierra Berrios SO Branford 51.55 58.57 43.93 51.55
16 Devon Markham JR Florida Deaf and Blind 1:09.90 59.23 1:07.53 1:06.34
17 Brenden Mavin SO Eastside 1:07.11 59.39 59.99 1:12.46
18 Adrik Miller SO Branford 1:05.96 59.42 56.45 1:08.34
19 Kamari Cohens JR Palatka 1:02.73 59.74 1:17.07 1:02.13
20 Kyson Johnson SO Branford 45.43 59.77 1:06.35 50.21
21 Randy Lott SR Bradford 45.14 1:00.18 49.95 1:05.00
22 Walter Douglas JR Florida Deaf and Blind 53.05 1:00.28 1:14.75 56.06
23 Anthony Morgan SO Eastside 1:10.60 1:00.34 49.48 52.50
24 Jared Hopkins 8 Fort White 1:10.03 1:00.89 1:09.42 58.46
25 Elijah Williams FR Bradford 59.37 1:03.16 54.32 1:17.69
26 Christopher Parker JR Taylor County 1:17.28 1:03.34 1:07.78 1:15.38
27 Payton Pitts FR Santa Fe 1:11.27 1:03.63 52.18 50.91
28 Aiden Grosz SO Eastside 1:04.03 1:04.03 58.91 1:11.72
29 Kyle Thrift FR Newberry 52.74 1:04.31 59.17 1:15.25
30 Fabin Rivera SO Newberry 1:07.13 1:05.17 1:16.25 1:18.21
31 Aiden Samano SO Taylor County 1:04.96 1:06.28 1:04.30 1:00.32
32 Robert Fanelli SO Newberry 1:06.64 1:06.64 58.65 1:21.30
33 Kendal Henry 7 Trenton 55.83 1:09.78 1:25.14 1:27.23
34 Josiah Hopkins 6 Fort White 1:20.65 1:10.13 1:10.84 1:12.94
35 Austin Arban JR Bell 50.17 1:10.66 1:23.38 1:14.20
36 Durand Driver 7 Lafayette 1:23.07 1:12.23 1:05.01 1:17.29
37 Trenton Thomas SO Lafayette 1:17.25 1:16.48 1:35.60 57.36
38 Grant Roberts SO St. Francis 1:38.09 1:17.23 1:03.33 1:13.37
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jaylin Greene 8 Oak Hall 1:06.42 52.30 40.28 44.98 48.12 1:00.15
2 Hayden Newman SO Palatka 38.32 53.21 1:07.58 40.98 1:08.11 58.00
3 Zhai Smith SR Oak Hall 1:04.31 53.59 55.74 58.42 40.20 57.35
9 Ryan Nolan SO Oak Hall 1:05.18 57.17 43.45 50.89 1:02.89 43.45
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Walter Douglas JR Florida Deaf and Blind 1:00.28 1:11.74
30 Fabin Rivera SO Newberry 1:05.17 49.53
33 Kendal Henry 7 Trenton 1:09.78 58.62
35 Austin Arban JR Bell 1:10.66 1:24.09
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jalen Williams SR Bradford 57.95
20 Kyson Johnson SO Branford 59.77
24 Jared Hopkins 8 Fort White 1:00.89
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Luis Merced SO Florida Deaf and Blind 56.08 44.87
10 Izaya Latham SR Fort White 57.43 58.58
13 Riley Kilgore JR Bell 58.14 53.49
21 Randy Lott SR Bradford 1:00.18 53.56
27 Payton Pitts FR Santa Fe 1:03.63 49.64
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Broch Haight FR Newberry 49.13 54.90 44.50 57.79 43.35 54.33
16 Devon Markham JR Florida Deaf and Blind 1:15.82 1:10.49 43.83 59.23 50.35 44.43
19 Kamari Cohens JR Palatka 1:09.90 1:03.33 53.77 59.74 1:04.52 1:17.67
31 Aiden Samano SO Taylor County 54.35 1:08.27 1:17.55 1:06.28 53.69 47.06
38 Grant Roberts SO St. Francis 57.15 1:20.32 1:19.55 1:17.23 1:13.37 1:19.55
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Trace Spires SO Santa Fe 1:03.08 57.15 55.53 53.91 47.98 46.37 43.13
8 Javin Smereczynsky SO Florida Deaf and Blind 1:10.77 45.29 1:04.54 56.61 43.03 57.75 1:09.63
29 Kyle Thrift FR Newberry 1:11.39 1:21.68 1:05.60 1:04.31 54.67 1:21.68 53.38
34 Josiah Hopkins 6 Fort White 1:19.95 1:08.73 1:19.95 1:10.13 1:31.17 1:01.02 1:19.95
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Leon Watkins SR Fort White 1:06.00 45.31 1:12.71 1:02.65 39.71 55.93 1:06.00
18 Adrik Miller SO Branford 49.32 52.29 1:17.25 58.24 51.11 59.42 1:17.25
23 Anthony Morgan SO Eastside 1:02.15 1:06.98 1:13.62 57.93 1:02.76 1:00.34 1:14.22
26 Christopher Parker JR Taylor County 48.14 51.94 51.94 47.51 55.11 1:03.34 1:13.48
28 Aiden Grosz SO Eastside 1:11.08 57.63 49.95 1:16.84 1:02.11 1:04.03 1:20.68
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Clinton Dailey SR Eastside 1:06.24 1:00.01 56.61 49.82 43.59
14 Edwin Faircloth JR St. Francis 1:13.89 56.44 58.18 59.35 52.37
17 Brenden Mavin SO Eastside 1:01.77 1:14.84 59.39 1:11.87 1:12.46
37 Trenton Thomas SO Lafayette 1:33.31 58.89 1:16.48 1:06.54 1:03.48
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Josue Sierra Berrios SO Branford 58.57 1:01.50
25 Elijah Williams FR Bradford 1:03.16 56.85
32 Robert Fanelli SO Newberry 1:06.64 58.65
36 Durand Driver 7 Lafayette 1:12.23 1:21.62