February 28, 2020
|
Pinellas Park - Largo, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Taylor Stone SR Osceola (Seminole) 4:53.88 5:02.97 10
2 Andrea Ballestero SO Osceola (Seminole) 4:55.85 5:11.42 8
3 Sofie Dericks SO Clearwater Central Catholic 5:00.60 5:26.73 6
4 Olivia Orobello FR Bell Creek 5:16.96 5:44.52 5
5 Ashley Eagan SO St. Petersburg 6:50.11 5:47.55 4
6 Alexia Tine 7 Bell Creek 5:54.22 5:54.22 3
7 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 5:15.99 5:55.04 2
8 Hannah Davis JR St. Petersburg 5:16.75 5:59.94 1
9 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 5:25.79 6:06.05 -
10 Reagan Chambless 7 Bell Creek 4:57.23 6:06.95 -
11 Jade Wyatt SR St. Petersburg 7:55.10 6:17.06 -
12 Nicole Grant SR Clearwater Central Catholic 5:19.40 6:20.23 -
13 Cyan Rodriguez SR Lennard 6:13.43 6:21.05 -
14 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 4:27.55 6:22.21 -
15 Mia Pineda   Dixie Hollins 8:13.41 6:25.47 -
16 Skyler Vaughn JR Seminole 6:50.57 6:54.71 -
17 Seila Pasovic FR St. Petersburg 6:08.76 7:03.86 -
18 Savannah Nelson FR St. Petersburg 5:05.59 7:16.55 -
19 Hailey Ammons SO Lennard 5:50.70 7:23.92 -
20 Mary Williams FR St. Petersburg 7:43.61 7:48.29 -
21 Aislinn Brown SO St. Petersburg 10:36.98 8:13.78 -
22 Sydney Fischette JR St. Petersburg 5:51.71 8:22.44 -
  Lana Hegarovic SO St. Petersburg DNF DNF -
  Sofia Sattely FR Clearwater Central Catholic DNF DNF -
  Grace Osypka SO Clearwater Central Catholic DNF DNF -
  Rose Colby SO Clearwater Central Catholic DNF DNF -
  Sarah Sublett FR St. Petersburg DNF DNF -
  Jasmeen Santos FR Largo DNF DNF -
  Madison Snyder   Largo DNF DNF -
  Grace Pettey FR Largo DNF DNF -
  Karen Escalon FR Largo DNF DNF -
  Zoe Trafton   Largo DNF DNF -
  Makenzie Snyder   Largo DNF DNF -
  Amina Karazoun SO Osceola (Seminole) DNF DNF -
  Isabella Kozlowski SO Osceola (Seminole) DNF DNF -
  Courtney Sipos FR Osceola (Seminole) DNF DNF -
  Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) DNF DNF -
  Lea Delic SO Osceola (Seminole) DNF DNF -
  Ashley Mares SO Pinellas Park DNF DNF -
  Ariel Blauer SO Pinellas Park DNF DNF -
  Ngoc Mary Nguyen FR Pinellas Park DNF DNF -
  Abigail Ralph FR Seminole DNF DNF -
  Marina Schramm FR Lennard DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
16 Skyler Vaughn JR Seminole 8:01.07 6:54.71 6:00.80 8:25.95 -
17 Seila Pasovic FR St. Petersburg 7:03.86 7:03.86 5:34.85 9:11.02 -
18 Savannah Nelson FR St. Petersburg 6:11.07 7:16.55 7:03.46 6:11.07 -
19 Hailey Ammons SO Lennard 8:52.71 7:23.92 7:06.17 9:10.46 -
20 Mary Williams FR St. Petersburg 5:51.22 7:48.29 6:33.37 6:47.42 -
21 Aislinn Brown SO St. Petersburg 6:44.90 8:13.78 6:15.28 10:41.92 -
22 Sydney Fischette JR St. Petersburg 8:52.59 8:22.44 10:18.01 10:53.18 -
  Sarah Sublett FR St. Petersburg DNF DNF DNF DNF -
  Marina Schramm FR Lennard DNF DNF DNF DNF -
  Lana Hegarovic SO St. Petersburg DNF DNF DNF DNF -
  Sofia Sattely FR Clearwater Central Catholic DNF DNF DNF DNF -
  Grace Osypka SO Clearwater Central Catholic DNF DNF DNF DNF -
  Rose Colby SO Clearwater Central Catholic DNF DNF DNF DNF -
  Jasmeen Santos FR Largo DNF DNF DNF DNF -
  Madison Snyder   Largo DNF DNF DNF DNF -
  Grace Pettey FR Largo DNF DNF DNF DNF -
  Karen Escalon FR Largo DNF DNF DNF DNF -
  Zoe Trafton   Largo DNF DNF DNF DNF -
  Makenzie Snyder   Largo DNF DNF DNF DNF -
  Amina Karazoun SO Osceola (Seminole) DNF DNF DNF DNF -
  Isabella Kozlowski SO Osceola (Seminole) DNF DNF DNF DNF -
  Courtney Sipos FR Osceola (Seminole) DNF DNF DNF DNF -
  Aubrie Woodward SO Osceola (Seminole) DNF DNF DNF DNF -
  Lea Delic SO Osceola (Seminole) DNF DNF DNF DNF -
  Ashley Mares SO Pinellas Park DNF DNF DNF DNF -
  Ariel Blauer SO Pinellas Park DNF DNF DNF DNF -
  Ngoc Mary Nguyen FR Pinellas Park DNF DNF DNF DNF -
  Abigail Ralph FR Seminole DNF DNF DNF DNF -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Taylor Stone SR Osceola (Seminole) 5:02.97 4:23.59 4:20.56 4:29.65 10
2 Andrea Ballestero SO Osceola (Seminole) 5:11.42 4:58.97 3:38.00 6:07.48 8
3 Sofie Dericks SO Clearwater Central Catholic 5:26.73 3:51.98 6:09.21 4:37.72 6
4 Olivia Orobello FR Bell Creek 5:44.52 4:25.28 5:47.97 7:14.10 5
5 Ashley Eagan SO St. Petersburg 5:47.55 4:31.09 5:02.37 6:25.78 4
6 Alexia Tine 7 Bell Creek 5:54.22 4:22.13 4:11.50 5:04.63 3
7 Kennedy Downey FR Osceola (Seminole) 5:55.04 6:44.75 4:33.38 6:27.00 2
8 Hannah Davis JR St. Petersburg 5:59.94 6:17.94 7:04.73 6:35.94 1
9 Julia Tripp FR Osceola (Seminole) 6:06.05 5:14.81 4:23.56 7:33.91 -
10 Reagan Chambless 7 Bell Creek 6:06.95 5:33.93 5:15.58 6:06.95 -
11 Jade Wyatt SR St. Petersburg 6:17.06 6:32.15 5:28.05 7:13.62 -
12 Nicole Grant SR Clearwater Central Catholic 6:20.23 5:11.79 7:13.47 5:19.40 -
13 Cyan Rodriguez SR Lennard 6:21.05 7:02.97 8:15.37 7:44.89 -
14 Kristen Rood SR Clearwater Central Catholic 6:22.21 5:51.64 4:39.02 8:16.88 -
15 Mia Pineda   Dixie Hollins 6:25.47 5:27.65 8:05.70 6:44.75 -