March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 2:03.22 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 2:05.34 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:05.61 6
4 Justin Moore SO Leon 2:07.55 5
5 Amarie Moore JR Godby 2:08.12 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:08.92 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:09.83 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:12.77 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:12.86 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:12.97 -
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 2:16.62 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 2:17.09 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:17.58 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 2:18.70 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:18.74 -
16 Darien Lawrence JR Lincoln 2:22.18 -
17 Gregory Washington JR Florida High 2:22.35 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:23.10 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:27.31 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 2:28.27 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:33.90 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 2:36.45 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:36.53 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 2:37.76 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:40.00 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 2:41.04 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:41.31 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:41.48 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 2:45.72 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:45.75 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 2:45.98 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 2:51.83 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 2:52.80 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 2:53.56 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 3:03.16 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Darien Lawrence JR Lincoln 2:22.18 -
17 Gregory Washington JR Florida High 2:22.35 -
22 Cristian Gonzalez 8 Blountstown 2:36.45 -
26 Caleb Acoff JR Rickards 2:41.04 -
27 Sampson Jackson FR FAMU DRS 2:41.31 -
29 Kalebs Pritchard FR Chiefland 2:45.72 -
31 Cam Methvin 8 North Florida Christian 2:45.98 -
32 Landon Owens FR Wakulla Christian 2:51.83 -
33 Andrew Lourcey SR Wakulla 2:52.80 -
34 Jaaron Evans SO Wewahitchka 2:53.56 -
35 Mason Jarmon FR Wakulla Christian 3:03.16 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Justin Moore SO Leon 2:07.55 5
11 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 2:16.62 -
13 Samuel Orr SR Wakulla 2:17.58 -
14 Tyler Turner JR North Florida Christian 2:18.70 -
18 Saul Puente SR Blountstown 2:23.10 -
19 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 2:27.31 -
20 Jack Tzompaxtle JR Graceville 2:28.27 -
21 Nolan Quinton JR Community Christian (Tal) 2:33.90 -
23 Grahame Prentice JR St. John Paul Catholic 2:36.53 -
24 Marque Deveaux SO Sneads 2:37.76 -
25 Travis Keaton 8 Jefferson County 2:40.00 -
28 Charles Waldon FR FAMU DRS 2:41.48 -
30 Eladio Ramirez 8 Graceville 2:45.75 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jordan Guice JR Rickards 2:03.22 10
2 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 2:05.34 8
3 Dom Koenders SR Chiles 2:05.61 6
5 Amarie Moore JR Godby 2:08.12 4
6 Shawn Marcum SR Chiles 2:08.92 3
7 James Kilduff SR Chiles 2:09.83 2
8 Jayden Farmer JR Florida High 2:12.77 1
9 Rajauhn Sancho JR Lincoln 2:12.86 -
10 Morgan Castano SR Florida High 2:12.97 -
12 Luke Stockman SR Chiefland 2:17.09 -
15 Mario Cole JR Wewahitchka 2:18.74 -