March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 10.82 12.45 11.58 7.79 11.26 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 10.98 9.12 11.31 10.22 13.18 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 11.00 13.86 10.23 9.79 11.33 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 11.18 9.62 12.86 14.43 10.18 5
5 Tiki Netherland SR Rickards 11.21 10.88 8.41 11.21 11.33 4
6 Javonta Anderson SR Leon 11.24 9.22 11.92 13.72 8.88 3
7 Savion Knight JR Chiles 11.31 12.45 11.54 7.92 9.62 2
8 Kameron Bell JR Rickards 11.31 12.22 13.69 10.07 11.54 1
9 Darian Mills SO Blountstown 11.36 12.73 9.32 9.89 12.61 -
10 Jalon Carter FR Florida High 11.43 11.89 10.75 14.75 10.41 -
11 Travis Cooper SR Godby 11.50 10.47 8.05 9.66 11.62 -
12 Zamarion Smith SO Wakulla 11.50 8.51 10.24 14.49 10.47 -
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 11.53 13.26 13.49 8.19 11.30 -
14 Chase Gillespi SO Chiles 11.55 8.32 10.63 9.01 9.13 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 11.56 8.56 9.48 11.56 11.10 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 11.61 12.08 12.66 13.36 10.92 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 11.61 13.12 10.57 11.61 8.48 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 11.62 13.48 13.25 12.90 13.25 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 11.72 14.42 9.26 9.03 9.50 -
20 Joshua Thomas SO Godby 11.74 12.92 13.62 11.16 12.68 -
21 Khayman Barnes JR Godby 11.78 8.84 8.72 14.14 14.73 -
22 Jackell Leland SR Godby 11.81 15.00 8.74 13.47 10.63 -
23 Calvin Stringer JR Sneads 11.82 12.30 12.77 13.60 10.88 -
24 Ken Speights SO Blountstown 11.84 10.07 9.00 10.19 13.62 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 11.86 14.35 14.47 12.58 14.59 -
26 Travale Caldwell SR Godby 11.88 14.62 15.09 11.41 15.09 -
27 Markeem Martin SR Godby 11.97 10.66 10.90 10.90 11.38 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 11.99 12.11 9.00 13.67 15.11 -
29 Mason Anderson JR Godby 12.02 15.51 13.35 14.55 12.87 -
30 Josiah Turner   FAMU DRS 12.05 13.98 10.97 14.10 12.42 -
31 Gregory Chatman JR Leon 12.09 9.31 13.06 13.42 14.15 -
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 12.10 10.77 13.68 9.08 10.05 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 12.14 12.02 11.54 14.57 11.17 -
34 Lacory Levens SR Chiles 12.16 15.81 10.83 13.14 11.92 -
35 William Evans SR FAMU DRS 12.19 14.88 15.36 14.63 15.73 -
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 12.27 10.80 11.05 12.03 12.03 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 12.34 9.26 12.84 16.05 10.49 -
38 William Michael JR Godby 12.40 13.64 14.14 11.29 10.67 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 12.43 13.55 13.93 9.33 13.68 -
40 Lonnie Williams JR Godby 12.43 12.93 11.44 16.16 12.31 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 12.52 13.90 16.03 11.27 12.52 -
42 Carl Moore JR Lincoln 12.67 13.05 16.22 9.38 15.84 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 12.67 12.29 10.01 9.89 9.63 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 12.70 11.82 15.24 10.54 10.80 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 12.79 14.20 10.24 8.96 9.98 -
46 Denim Harris SO Godby 12.89 11.99 14.05 14.83 11.09 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 13.01 12.75 16.14 11.32 10.02 -
48 Edmond Lewis SO Godby 13.02 16.54 13.94 12.76 13.94 -
49 Seth Scott SR Sneads 13.09 9.56 9.82 14.80 13.62 -
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 13.20 17.03 15.05 13.20 11.88 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 13.24 12.05 15.89 11.79 13.24 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 13.27 16.59 15.40 12.21 11.28 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 13.28 9.83 15.28 15.14 17.27 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 13.55 17.62 13.55 13.83 14.50 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 14.11 15.81 17.22 12.42 11.57 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 15.45 15.76 16.69 18.08 15.76 -
Boys' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
30 Josiah Turner   FAMU DRS 9.52 13.02 8.56 12.05 8.92 9.52 -
53 O'Shea Akins FR Madison County 12.22 12.89 9.57 13.28 10.50 11.16 -
Boys' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Darian Mills SO Blountstown 14.43 11.36 8.64 -
11 Travis Cooper SR Godby 9.09 11.50 8.17 -
49 Seth Scott SR Sneads 15.06 13.09 14.53 -
Boys' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Zamarion Smith SO Wakulla 13.34 14.26 14.38 11.50 10.47 11.96 -
29 Mason Anderson JR Godby 11.78 11.54 13.59 12.02 14.07 12.02 -
48 Edmond Lewis SO Godby 9.77 12.24 13.41 13.02 12.24 9.77 -
51 Octavien Lanphere FR Sneads 13.38 14.30 11.92 13.24 15.36 16.95 -
Boys' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
50 Ja'Hunter Jackson JR Taylor County 13.20 15.18 14.13 12.94 14.66 -
54 Carson Freeland 8 Community Christian (Tal) 13.55 12.33 9.49 13.42 13.83 -
55 Noah Leonard JR Community Christian (Tal) 14.11 14.40 11.29 11.57 13.41 -
56 Grant Payne SO Community Christian (Tal) 15.45 19.78 11.28 15.61 16.23 -
Boys' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Baquare Whitaker JR North Florida Christian 14.61 8.84 12.27 13.01 14.11 -
38 William Michael JR Godby 14.26 12.90 12.40 13.15 9.43 -
44 Hunter Duval SO Franklin County 10.67 15.75 12.70 9.78 13.34 -
45 Jaime Strong SO Chiefland 13.18 9.08 12.79 11.90 13.95 -
46 Denim Harris SO Godby 13.80 14.05 12.89 13.02 16.25 -
Boys' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jeremiah Godwin SO Blountstown 12.10 -
35 William Evans SR FAMU DRS 12.19 -
40 Lonnie Williams JR Godby 12.43 -
41 Anthony Blackman 8 Chiefland 12.52 -
42 Carl Moore JR Lincoln 12.67 -
43 Charles Simmons SO Taylor County 12.67 -
Boys' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Ken Speights SO Blountstown 14.69 12.32 11.84 15.16 9.36 -
31 Gregory Chatman JR Leon 14.03 13.67 12.09 13.54 11.85 -
37 Leroy Travis SR Jefferson County 9.01 9.88 12.34 9.14 11.11 -
39 Aiden Samano SO Taylor County 12.06 13.55 12.43 9.33 9.20 -
47 Gekobe Smith SR Jefferson County 12.75 16.79 13.01 14.18 9.50 -
Boys' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Khayman Barnes JR Godby 9.31 11.43 14.96 11.43 14.14 13.55 11.78 -
26 Travale Caldwell SR Godby 13.78 11.65 14.62 9.27 9.51 13.43 11.88 -
27 Markeem Martin SR Godby 9.58 9.70 10.78 13.41 11.14 13.89 11.97 -
33 Litterman Joseph III SO Graceville 8.74 9.11 11.78 15.42 8.74 9.47 12.14 -
34 Lacory Levens SR Chiles 13.62 14.11 10.70 9.61 15.20 15.69 12.16 -
52 Jimichael Lawson FR Godby 13.54 15.26 13.27 13.94 15.13 14.07 13.27 -
Boys' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Chase Gillespi SO Chiles 11.55 11.79 12.48 9.24 -
18 Donovan Barnes FR Florida High 11.62 10.00 9.53 13.60 -
20 Joshua Thomas SO Godby 11.74 11.39 10.45 11.04 -
25 solomon Ransom JR Wakulla 11.86 14.59 9.61 10.92 -
28 Will Boggs JR St. John Paul Catholic 11.99 11.03 10.32 14.63 -
Boys' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Jalon Carter FR Florida High 13.03 12.23 11.43 -
15 Ricardo Bain SR North Florida Christian 8.67 11.80 11.56 -
16 Kaden Hankins JR Lincoln 10.92 8.60 11.61 -
19 Ja'kari Ervin JR Wakulla 14.07 10.67 11.72 -
22 Jackell Leland SR Godby 14.65 12.88 11.81 -
Boys' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Savion Knight JR Chiles 9.28 10.52 11.54 11.31 14.37 11.54 11.09 2
23 Calvin Stringer JR Sneads 11.47 8.51 14.19 11.82 14.78 13.60 9.81 -
Boys' 100 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Tiki Netherland SR Rickards 10.54 11.21 10.32 13.90 10.21 9.53 4
6 Javonta Anderson SR Leon 8.43 11.24 13.49 11.36 13.83 9.11 3
8 Kameron Bell JR Rickards 11.65 11.31 8.15 14.59 8.49 14.25 1
13 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 13.15 11.53 14.88 9.34 12.92 10.27 -
17 Sheldon Richardson FR Rickards 8.71 11.61 10.34 10.57 9.06 10.22 -
Boys' 100 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Boyd SR Godby 9.09 10.39 9.63 12.12 9.20 10.82 10
2 Dominic Larry JR Lincoln 8.79 9.67 14.28 12.19 13.95 10.98 8
3 Deandrae McCray JR North Florida Christian 12.32 8.25 12.65 7.92 10.45 11.00 6
4 Detrevian Nealy SR Jefferson County 11.18 8.61 13.20 9.40 13.53 11.18 5