March 6, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 12.06 10
2 Jacquell Lewis SR Florida High 12.17 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 12.32 6
4 Miahna Harden JR Lincoln 12.33 5
5 Jordan Deadwyler SR Lincoln 12.34 4
6 Madison King SR Godby 12.48 3
7 Destiny Forbes JR Godby 12.59 2
8 Nyvay Davis SR Lincoln 12.67 1
9 Shanya Donaldson JR Wakulla 12.88 -
10 Derrah Jones FR Rickards 12.95 -
11 Amayia Henry SO Florida High 13.03 -
12 Eryana Kirkland SR Godby 13.05 -
13 Sage Day SR Wakulla 13.30 -
14 Onyinye Okoli 7 Florida High 13.32 -
15 Ari Dorsey SO FAMU DRS 13.36 -
16 Amilliyon Fryson SO Rickards 13.37 -
17 Carlissa Shuler JR Jefferson County 13.40 -
18 Keoni Knight JR Chiles 13.40 -
19 Alexsis Thomas SR North Florida Christian 13.40 -
20 Terri Anderson SO Rickards 13.42 -
21 Billie Thurman SO Blountstown 13.46 -
22 Justice Butler SR Gadsden County 13.51 -
23 Eliexia Knight JR FAMU DRS 13.61 -
24 Haeven Jay SO Taylor County 13.67 -
25 Jaszmin Nobles SO Godby 13.71 -
26 Dayonna Smith JR Graceville 13.72 -
27 Genesis Jones 7 North Florida Christian 13.75 -
28 Olivia Garlington FR Graceville 13.80 -
29 Zinaya Arnold SO Godby 13.83 -
30 Christina Walker 8 Jefferson County 13.85 -
31 Lakire Stevens SR FAMU DRS 13.91 -
32 Tamia Howie SR Godby 14.03 -
33 Aubreigh Brown 8 Chiefland 14.08 -
34 Arnaijah Baker SO Sneads 14.18 -
35 Janiah Jones JR Sneads 14.26 -
36 Jaykeria Jackson JR Gadsden County 14.36 -
37 Niyaa Martin JR Graceville 14.43 -
38 Carlie Coleman SO Wakulla Christian 14.54 -
39 Izabele Sostre JR Chiles 14.57 -
40 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 14.60 -
41 Promise Jackson SR Taylor County 14.64 -
42 Kalia Webster SO Godby 14.69 -
43 Jakayla Gallon FR Madison County 14.95 -
44 Majiyah Garrett SO Sneads 15.00 -
45 Nikki Busher SO Blountstown 15.05 -
46 Mia Collier SR Chiles 15.11 -
47 Hannah Ludurg FR Godby 15.15 -
48 Kendall Pumphrey FR Blountstown 15.21 -
49 Destini Williams SO Godby 15.34 -
50 Kai Morris SO Jefferson County 15.65 -
51 Kelsey Daiel 6 Chiefland 15.83 -
52 Riley Davies 6 Chiefland 15.87 -
53 Jaquin Johnson JR Leon 16.68 -
54 Chloe' Lee FR Gadsden County 17.14 -
Girls' 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Amayia Henry SO Florida High 13.03 -
53 Jaquin Johnson JR Leon 16.68 -
Girls' 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
40 Katelyn Kemp 7 Wewahitchka 14.60 -
47 Hannah Ludurg FR Godby 15.15 -
48 Kendall Pumphrey FR Blountstown 15.21 -
49 Destini Williams SO Godby 15.34 -
51 Kelsey Daiel 6 Chiefland 15.83 -
52 Riley Davies 6 Chiefland 15.87 -
Girls' 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
43 Jakayla Gallon FR Madison County 14.95 -
46 Mia Collier SR Chiles 15.11 -
50 Kai Morris SO Jefferson County 15.65 -
54 Chloe' Lee FR Gadsden County 17.14 -
Girls' 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Arnaijah Baker SO Sneads 14.18 -
39 Izabele Sostre JR Chiles 14.57 -
41 Promise Jackson SR Taylor County 14.64 -
42 Kalia Webster SO Godby 14.69 -
45 Nikki Busher SO Blountstown 15.05 -
Girls' 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Genesis Jones 7 North Florida Christian 13.75 -
32 Tamia Howie SR Godby 14.03 -
36 Jaykeria Jackson JR Gadsden County 14.36 -
38 Carlie Coleman SO Wakulla Christian 14.54 -
Girls' 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Haeven Jay SO Taylor County 13.67 -
30 Christina Walker 8 Jefferson County 13.85 -
33 Aubreigh Brown 8 Chiefland 14.08 -
37 Niyaa Martin JR Graceville 14.43 -
44 Majiyah Garrett SO Sneads 15.00 -
Girls' 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Onyinye Okoli 7 Florida High 13.32 -
16 Amilliyon Fryson SO Rickards 13.37 -
17 Carlissa Shuler JR Jefferson County 13.40 -
21 Billie Thurman SO Blountstown 13.46 -
25 Jaszmin Nobles SO Godby 13.71 -
28 Olivia Garlington FR Graceville 13.80 -
Girls' 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Terri Anderson SO Rickards 13.42 -
22 Justice Butler SR Gadsden County 13.51 -
26 Dayonna Smith JR Graceville 13.72 -
31 Lakire Stevens SR FAMU DRS 13.91 -
35 Janiah Jones JR Sneads 14.26 -
Girls' 100 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Shanya Donaldson JR Wakulla 12.88 -
10 Derrah Jones FR Rickards 12.95 -
12 Eryana Kirkland SR Godby 13.05 -
15 Ari Dorsey SO FAMU DRS 13.36 -
23 Eliexia Knight JR FAMU DRS 13.61 -
29 Zinaya Arnold SO Godby 13.83 -
Girls' 100 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Destiny Forbes JR Godby 12.59 2
8 Nyvay Davis SR Lincoln 12.67 1
13 Sage Day SR Wakulla 13.30 -
18 Keoni Knight JR Chiles 13.40 -
19 Alexsis Thomas SR North Florida Christian 13.40 -
Girls' 100 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Naveyh Frost JR Godby 12.06 10
2 Jacquell Lewis SR Florida High 12.17 8
3 A'Kyrah O'Banner SR Godby 12.32 6
4 Miahna Harden JR Lincoln 12.33 5
5 Jordan Deadwyler SR Lincoln 12.34 4
6 Madison King SR Godby 12.48 3