February 22, 2020
|
Godby - Tallahassee, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 47.83 49.82 10
2 Corneilus Barnes SR Godby 58.75 50.64 8
3 Jordan Greenwood SR Rickards 55.91 50.82 6
4 Travis Cooper SR Godby 36.48 51.38 5
5 Hayden Moore JR South Walton 44.29 51.50 4
6 Justin Moore SO Leon 1:01.00 52.13 3
7 Robert Wilson SO Lincoln 43.45 52.35 2
8 Jamarie Clemons SO Godby 38.77 52.38 1
9 Stephen Barton FR Rutherford 48.22 52.41 -
10 Malek Jackson FR Leon 50.74 52.85 -
11 Donye" Mills Junior Bainbridge 44.99 52.93 -
12 Tayquel Hall SO Gadsden County 42.40 52.99 -
13 Kareem Titre SO Lincoln 37.34 53.34 -
14 Caleb Lewis Junior Bainbridge 48.82 53.64 -
15 Leon Watkins SR Fort White 1:09.94 53.80 -
16 Sheldon Richardson FR Rickards 52.85 53.92 -
17 Makari Vicker FR Gadsden County 1:05.08 54.23 -
18 Chris Jones Sophomore Valdosta 49.95 54.29 -
19 Keiwan Ladler JR Suwannee 38.44 54.91 -
20 Trey Daniels SO Lincoln 1:11.54 55.03 -
21 Ben Porter JR North Bay Haven 54.51 55.06 -
22 Kameron Young Sophomore Valdosta 1:08.95 55.16 -
23 Brayun Richardson SO Rutherford 57.44 55.23 -
24 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 45.35 55.30 -
25 Dematres Jackson JR St. John Paul Catholic 39.92 55.44 -
26 Delvin Chambers 8 Jefferson County 51.62 55.50 -
27 Tyreek Gallon SO Leon 1:04.01 55.66 -
28 Zarryen Gaines FR Godby 52.09 56.01 -
29 Jaden Callaghan FR Wakulla 1:03.31 56.02 -
30 Trevion Hernandez SO Columbia 58.84 56.03 -
31 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 1:12.88 56.06 -
32 Damarise Johnson SO Columbia 43.91 56.29 -
33 Robert Davis SO Rickards 52.93 56.30 -
34 Devon Jackson FR North Florida Christian 55.05 56.75 -
35 Stylez Williams SO Taylor County 1:10.58 56.92 -
36 Derrick Thomson FR Lincoln 53.04 57.03 -
37 Sheldon Walker SR Florida High 44.17 57.36 -
38 Parker McCranie JR North Florida Christian 49.36 57.39 -
39 Gregory Washington JR Florida High 57.99 57.41 -
40 Donovan Rackley FR Godby 1:09.51 57.44 -
41 Rickey Forbes SO Port St. Joe 43.26 57.67 -
42 Abel Norwood Senior Valdosta 1:05.80 57.72 -
43 DJ Coleman FR Suwannee 51.41 57.76 -
44 Malachi Segura SO Leon 1:08.94 58.42 -
45 Avery Howard FR FAMU DRS 1:04.00 58.71 -
46 Kevin Hess JR Columbia 58.87 58.87 -
47 Derrick Smart Senior Bainbridge 58.89 58.89 -
48 Travis Keaton 8 Jefferson County 1:03.76 59.03 -
49 Micheal Tamm FR Wakulla 1:12.91 59.27 -
50 DeAngelo Davis Sophomore Valdosta 42.71 59.31 -
51 Issac Parker FR Wakulla 57.58 59.36 -
52 Conner Lamon SO South Walton 49.42 59.54 -
53 Trevor Gross SO Maclay 45.26 59.55 -
54 Za'Tavion Young JR Godby 49.74 59.92 -
55 Isaiah Buford JR Rutherford 44.97 59.96 -
56 Carson Hale JR North Bay Haven 1:01.98 1:00.17 -
57 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 1:05.93 1:00.48 -
58 Victor Hunt SO North Bay Haven 55.57 1:01.06 -
59 Lonnie Williams JR Godby 1:18.94 1:01.19 -
60 Briyaun Butler- Moore SO Wakulla 48.00 1:01.53 -
61 Alias Wingfield SR Godby 1:00.48 1:01.71 -
62 Stephen Dancel FR Mosley 58.59 1:02.33 -
63 Sampson Jackson FR FAMU DRS 55.29 1:02.83 -
64 Brandon Pratt JR Suwannee 1:01.04 1:02.92 -
65 Colin Dunphy FR Chiles 1:16.43 1:03.69 -
66 Noah Dalbey FR South Walton 1:12.32 1:05.15 -
67 Allister Lowder JR Rutherford 56.90 1:05.40 -
68 Tulio Mungvia SO North Bay Haven 1:21.59 1:07.43 -
69 Charles Waldon FR FAMU DRS 1:27.65 1:07.94 -
70 Jack Wollerman FR Chiles 1:15.69 1:11.40 -
71 BJ Cole 8 Wewahitchka 1:30.58 1:14.86 -
72 James Clark 7 Wewahitchka 1:21.45 1:19.07 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
37 Sheldon Walker SR Florida High 48.76 57.36 -
68 Tulio Mungvia SO North Bay Haven 1:07.43 1:07.43 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Ben Porter JR North Bay Haven 55.06 -
57 Gideon Dial SO St. John Paul Catholic 1:00.48 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
29 Jaden Callaghan FR Wakulla 56.02 1:10.59 -
35 Stylez Williams SO Taylor County 56.92 51.23 -
36 Derrick Thomson FR Lincoln 57.03 1:07.30 -
54 Za'Tavion Young JR Godby 59.92 1:00.52 -
59 Lonnie Williams JR Godby 1:01.19 58.75 -
62 Stephen Dancel FR Mosley 1:02.33 44.26 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
63 Sampson Jackson FR FAMU DRS 1:06.60 47.13 1:02.83 1:19.17 54.67 52.15 -
67 Allister Lowder JR Rutherford 49.05 1:13.25 1:05.40 1:10.64 1:23.06 1:05.40 -
70 Jack Wollerman FR Chiles 1:25.68 1:00.69 1:11.40 1:31.40 1:02.12 1:28.54 -
71 BJ Cole 8 Wewahitchka 1:07.38 55.40 1:14.86 1:14.12 52.41 55.40 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
33 Robert Davis SO Rickards 1:07.00 56.30 42.23 1:02.50 -
46 Kevin Hess JR Columbia 58.29 58.87 1:10.65 41.21 -
53 Trevor Gross SO Maclay 1:17.42 59.55 55.98 1:17.42 -
72 James Clark 7 Wewahitchka 1:16.70 1:19.07 1:25.40 1:16.70 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Kameron Young Sophomore Valdosta 54.06 55.16 50.75 1:06.20 59.03 58.47 -
30 Trevion Hernandez SO Columbia 1:02.20 56.03 54.35 54.35 1:01.64 52.67 -
39 Gregory Washington JR Florida High 52.82 57.41 43.64 1:00.28 1:04.30 1:11.77 -
69 Charles Waldon FR FAMU DRS 55.71 1:07.94 55.71 1:11.34 53.00 1:23.57 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Stephen Barton FR Rutherford 52.41 -
13 Kareem Titre SO Lincoln 53.34 -
16 Sheldon Richardson FR Rickards 53.92 -
58 Victor Hunt SO North Bay Haven 1:01.06 -
65 Colin Dunphy FR Chiles 1:03.69 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
44 Malachi Segura SO Leon 1:11.28 57.84 44.40 58.42 -
48 Travis Keaton 8 Jefferson County 46.05 1:08.48 43.69 59.03 -
52 Conner Lamon SO South Walton 1:07.28 1:09.67 1:16.22 59.54 -
55 Isaiah Buford JR Rutherford 1:05.96 1:03.56 55.77 59.96 -
60 Briyaun Butler- Moore SO Wakulla 49.23 47.38 1:07.69 1:01.53 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
34 Devon Jackson FR North Florida Christian 46.54 56.75 1:02.43 1:02.43 52.78 40.86 1:07.54 -
45 Avery Howard FR FAMU DRS 1:13.39 58.71 1:13.98 1:13.39 51.08 1:13.98 55.78 -
49 Micheal Tamm FR Wakulla 1:02.83 59.27 1:03.42 41.49 55.13 48.61 1:12.91 -
61 Alias Wingfield SR Godby 1:07.27 1:01.71 1:15.29 58.63 1:03.57 43.82 53.07 -
66 Noah Dalbey FR South Walton 1:03.20 1:05.15 56.68 1:23.40 56.68 1:12.97 1:13.62 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Chris Jones Sophomore Valdosta 1:01.89 1:01.89 54.29 1:02.98 40.72 -
26 Delvin Chambers 8 Jefferson County 1:02.16 44.40 55.50 51.06 42.18 -
28 Zarryen Gaines FR Godby 57.69 42.01 56.01 1:00.49 53.21 -
38 Parker McCranie JR North Florida Christian 51.66 41.32 57.39 1:06.00 1:11.17 -
43 DJ Coleman FR Suwannee 42.75 56.61 57.76 1:14.51 46.79 -
51 Issac Parker FR Wakulla 48.68 56.99 59.36 46.30 54.62 -
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
31 Nicholas Ciarlariello JR Community Christian (Tal) 56.06 -
32 Damarise Johnson SO Columbia 56.29 -
40 Donovan Rackley FR Godby 57.44 -
41 Rickey Forbes SO Port St. Joe 57.67 -
56 Carson Hale JR North Bay Haven 1:00.17 -
64 Brandon Pratt JR Suwannee 1:02.92 -
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Leon Watkins SR Fort White 55.96 1:09.94 59.72 53.80 -
23 Brayun Richardson SO Rutherford 1:11.80 56.34 43.08 55.23 -
25 Dematres Jackson JR St. John Paul Catholic 48.79 1:03.21 41.58 55.44 -
Boys' 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Makari Vicker FR Gadsden County 54.23 -
19 Keiwan Ladler JR Suwannee 54.91 -
20 Trey Daniels SO Lincoln 55.03 -
27 Tyreek Gallon SO Leon 55.66 -
47 Derrick Smart Senior Bainbridge 58.89 -
Boys' 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Robert Wilson SO Lincoln 55.50 52.35 36.65 58.64 57.07 1:00.21 59.68 2
12 Tayquel Hall SO Gadsden County 37.63 52.99 41.87 42.40 1:03.06 38.16 44.52 -
50 DeAngelo Davis Sophomore Valdosta 58.72 59.31 52.79 1:13.55 47.45 1:08.80 1:00.50 -
Boys' 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Hayden Moore JR South Walton 51.50 4
6 Justin Moore SO Leon 52.13 3
8 Jamarie Clemons SO Godby 52.38 1
10 Malek Jackson FR Leon 52.85 -
11 Donye" Mills Junior Bainbridge 52.93 -
14 Caleb Lewis Junior Bainbridge 53.64 -
Boys' 400 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kaseem Ibraheem-Washington SO Rickards 35.38 44.84 38.37 49.82 10
2 Corneilus Barnes SR Godby 56.21 54.19 56.72 50.64 8
3 Jordan Greenwood SR Rickards 53.37 56.41 58.96 50.82 6
4 Travis Cooper SR Godby 46.76 1:01.15 48.30 51.38 5
24 Byron Jackson SR St. John Paul Catholic 56.96 45.90 1:04.15 55.30 -
42 Abel Norwood Senior Valdosta 58.30 58.30 1:04.65 57.72 -