February 13, 2020
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Landon Opp SR Fleming Island 4:41.60 10
2 Jayden Scherer JR Fleming Island 4:42.90 8
3 Aiden Champagne JR Nease 4:46.05 6
4 Frederick Lloyd JR Nease 4:47.65 5
5 Bela Schein JR St. Augustine 4:48.25 4
6 Ryan Landeweer SR Nease 4:48.81 3
7 Luke Berna SR Nease 4:49.25 2
8 Ryan Jones FR Menendez 4:59.76 1
9 Joshua Hett JR St. Augustine 5:00.24 -
10 Arnav Anegondi SO Creekside 5:02.01 -
11 Evan Gostage FR Creekside 5:04.46 -
12 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 5:05.48 -
13 Owen Darfler JR Fleming Island 5:06.24 -
14 Sam Courter JR Menendez 5:08.88 -
15 Joshua Nelson JR Creekside 5:11.62 -
16 Adonay Almanzaenriquez JR St. Augustine 5:11.72 -
17 Zachary Heffner SO St. Augustine 5:15.05 -
18 Chase Van Ginkel SO Fleming Island 5:18.72 -
19 Richard Nichols 8 St. Johns Country Day 5:19.41 -
20 Sam lagassa SO St. Joseph 5:21.10 -
21 Peyton Woodward FR Flagler Palm Coast 5:26.94 -
22 Matt O'Mara SR Creekside 5:27.35 -
23 Michael Aiello JR Flagler Palm Coast 5:30.17 -
24 Jefferry Howard SO Menendez 5:37.54 -
25 Nestor Alvarez Ovando 8 Florida Deaf and Blind 5:48.00 -
25 Jack Fuller FR Florida Deaf and Blind 5:48.00 -
27 Luc Gillan FR Menendez 5:48.16 -
28 Christian Pecoraro 7 St. Johns Country Day 5:53.52 -
29 Chance Champion JR Interlachen 5:54.00 -
30 George Abdelmalik 8 St. Johns Country Day 5:54.69 -
31 Jayce Newman FR Flagler Palm Coast 6:03.73 -
32 Ryan Castiglia JR St. Joseph 6:11.24 -
33 Zachary Dolan JR Interlachen 6:21.88 -
34 Matthew Yates SO Trinity Christian (Jax) 6:22.87 -
35 Roberto Torres FR Florida Deaf and Blind 6:24.00 -
36 Jacob Stisser FR St. Joseph 6:29.63 -
37 Allen Roberson SR Flagler Palm Coast 6:32.64 -
38 Collin Cramer 7 Trinity Christian (Jax) 6:39.92 -
39 Austin Westberry 7 Trinity Christian (Jax) 7:16.86 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Landon Opp SR Fleming Island 4:41.60 10
2 Jayden Scherer JR Fleming Island 4:42.90 8
3 Aiden Champagne JR Nease 4:46.05 6
4 Frederick Lloyd JR Nease 4:47.65 5
5 Bela Schein JR St. Augustine 4:48.25 4
6 Ryan Landeweer SR Nease 4:48.81 3
7 Luke Berna SR Nease 4:49.25 2
8 Ryan Jones FR Menendez 4:59.76 1
9 Joshua Hett JR St. Augustine 5:00.24 -
10 Arnav Anegondi SO Creekside 5:02.01 -
11 Evan Gostage FR Creekside 5:04.46 -
12 Curtis Judd SR Trinity Christian (Jax) 5:05.48 -
13 Owen Darfler JR Fleming Island 5:06.24 -
14 Sam Courter JR Menendez 5:08.88 -
15 Joshua Nelson JR Creekside 5:11.62 -
16 Adonay Almanzaenriquez JR St. Augustine 5:11.72 -
18 Chase Van Ginkel SO Fleming Island 5:18.72 -
20 Sam lagassa SO St. Joseph 5:21.10 -
23 Michael Aiello JR Flagler Palm Coast 5:30.17 -