February 29, 2020
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
|
Timing: Elite TIming

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Mark SR Winter Park 1:02.23 10
2 Zy'Kerriah Croker SR Ocoee 1:03.76 8
3 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:03.99 6
4 Eriona Sherwood JR Ocoee 1:04.47 5
5 Sydni Brown SO Lake Nona 1:04.71 4
6 Arieyle Baker SR Frostproof 1:05.67 3
7 Samantha Andreetti JR Apopka 1:05.85 2
8 Justyn Smith JR Lake Nona 1:05.95 1
9 Leyshka Arroyo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.44 -
10 Zarina London SR Ocoee 1:07.67 -
11 Heaven Wright SO Apopka 1:08.58 -
12 Chloe Solomon FR Olympia 1:10.10 -
13 Laila Brown FR Frostproof 1:10.23 -
14 Haley Andino JR Winter Park 1:10.39 -
15 Abigail Andal FR Villages 1:12.44 -
16 Haley Steidley SR Gateway 1:12.66 -
17 Brittany Rosado FR Discovery 1:12.85 -
18 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:13.10 -
19 Leah Rodriguez SO Four Corners 1:14.54 -
20 Alyssa Ingraham 6 Frostproof 1:16.32 -
21 Lamareia Roundtree SO Olympia 1:16.83 -
22 Brunda Sinophat SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:18.97 -
23 Yoneris Perez SO Four Corners 1:19.02 -
  Shelby Weber JR Freedom (Orlando) NT   
  Maiya Zhai JR Faith Christian NT   
  Anaya Vil   Olympia NT   
  Camila Palomino JR Freedom (Orlando) DNS   
  Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) DNS   
  Ariana Alamo FR Discovery DNS   
  Leah Fairlough SO Four Corners DNS   
  Ortencia Abreu JR Gateway DNS   
  Jarinet Hernandez-Nieves JR Gateway DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Mark SR Winter Park 1:02.23 10
2 Zy'Kerriah Croker SR Ocoee 1:03.76 8
3 Gabrielle Johnson JR Winter Park 1:03.99 6
5 Sydni Brown SO Lake Nona 1:04.71 4
6 Arieyle Baker SR Frostproof 1:05.67 3
7 Samantha Andreetti JR Apopka 1:05.85 2
8 Justyn Smith JR Lake Nona 1:05.95 1
11 Heaven Wright SO Apopka 1:08.58 -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Eriona Sherwood JR Ocoee 1:04.47 5
9 Leyshka Arroyo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:06.44 -
10 Zarina London SR Ocoee 1:07.67 -
13 Laila Brown FR Frostproof 1:10.23 -
14 Haley Andino JR Winter Park 1:10.39 -
23 Yoneris Perez SO Four Corners 1:19.02 -
  Ruth Joseph SR Freedom (Orlando) DNS   
  Ortencia Abreu JR Gateway DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Brittany Rosado FR Discovery 1:12.85 -
18 Tayra Torres Zapata SO Lake Nona 1:13.10 -
19 Leah Rodriguez SO Four Corners 1:14.54 -
22 Brunda Sinophat SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 1:18.97 -
  Leah Fairlough SO Four Corners DNS   
  Ariana Alamo FR Discovery DNS   
  Camila Palomino JR Freedom (Orlando) DNS   
  Jarinet Hernandez-Nieves JR Gateway DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Chloe Solomon FR Olympia 1:10.10 -
15 Abigail Andal FR Villages 1:12.44 -
16 Haley Steidley SR Gateway 1:12.66 -
20 Alyssa Ingraham 6 Frostproof 1:16.32 -
21 Lamareia Roundtree SO Olympia 1:16.83 -
  Anaya Vil   Olympia NT   
  Shelby Weber JR Freedom (Orlando) NT   
  Maiya Zhai JR Faith Christian NT