February 28-29, 2020
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys 1600m Run Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cristian Rodriguez SR King 4:49.57
2 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 4:49.70
3 Albert LaRed SR Sunlake 4:49.75
4 Ludcheel Colas SR Sunlake 4:53.34
5 Kevin Velazquez SO Alonso 4:55.35
6 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:58.13
7 Ryan Summers JR Newsome 4:59.51
8 Scott Bucklin SO Newsome 4:59.70
9 Andrew Cory JR Freedom (Tampa) 5:00.32
10 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:00.63
11 Max Usher SR Newsome 5:01.23
12 Zach Flohr SR Vanguard (Ocala) 5:02.68
13 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 5:02.69
14 Derek Maxfield JR Alonso 5:05.86
15 Devin Douglas FR Bloomingdale 5:06.28
16 Dylan Buggica SR Newsome 5:07.81
17 Nyrei Mendez JR Newsome 5:09.04
18 Blake Devisfruto JR Seffner Christian 5:09.78
19 David Solanke SO Wharton 5:09.79
20 Ethan Molinari SO Wharton 5:10.90
21 Ashston Jhoda SO Wiregrass Ranch 5:11.47
22 Emmanuel Camacho SO Wharton 5:12.88
23 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:13.17
24 Amir Aboroomi SO Wharton 5:14.11
25 Ricardo Figueroa-Carrello SO Newsome 5:15.07
26 Trevor Connatser FR Newsome 5:15.37
27 Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) 5:15.73
28 Ryan Winslow FR Alonso 5:16.04
29 Jackson Vagianos SR King 5:17.60
30 Ocean Wolf SO Wharton 5:17.77
31 Andrew Vega SO Alonso 5:18.37
32 Zachary Rosenbloom FR Newsome 5:24.97
33 Daniel Eing SR Newsome 5:25.02
34 Jesse Torres SR King 5:25.06
35 Emmanuel Simes JR Chamberlain 5:25.38
36 Liam Perkins FR Seffner Christian 5:25.90
37 Ian Ludlam FR Alonso 5:26.97
38 Quinn Healy JR Newsome 5:28.38
39 Grant Shurley SO Wiregrass Ranch 5:28.54
40 Matt Schwindler FR Wharton 5:29.27
41 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 5:29.30
42 Thomas Schilling FR Bloomingdale 5:29.30
43 Jeremy Hagenbarth FR Bloomingdale 5:29.60
44 Dominic Fonseca JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:30.63
45 Henry Moore FR Wiregrass Ranch 5:31.79
46 Caleb Hamilton JR Newsome 5:31.82
47 Malik Millet FR Bloomingdale 5:32.41
48 Jenson Lowdermilk SO Wharton 5:32.44
49 Jackson Nichols FR Bloomingdale 5:32.80
50 Vincent Constable JR Wiregrass Ranch 5:35.27
51 Zack Kremkau FR Alonso 5:35.29
52 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:35.54
53 William Douglass SO Freedom (Tampa) 5:36.53
54 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 5:38.58
55 Ethan Stinnett FR Wharton 5:39.82
56 Samuel Brooks JR Bloomingdale 5:40.01
57 Daniel Schwartz SO Wharton 5:40.30
58 Ritvik Nallapati FR King 5:40.40
59 Kevin Tran JR Wharton 5:40.48
60 Mason Rhody SO Bloomingdale 5:41.38
61 Mark Winn 8 Seffner Christian 5:41.52
62 Sandro Lopez-Valmana SO Alonso 5:42.78
63 Sean Clark JR Manatee 5:43.70
64 Will Power SR Newsome 5:44.67
65 Connor Caravella SO Alonso 5:45.65
66 Brady Hopkins SR Wharton 5:45.77
67 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 5:45.89
68 William Anderson 8 Seffner Christian 5:46.41
69 Collin Southard FR Newsome 5:47.41
70 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 5:48.07
71 Will Smith FR Sunlake 5:48.63
72 Anthony Joannides FR King 5:48.73
73 Machlan Dugan SO Newsome 5:49.58
74 Ethan Eaves FR Newsome 5:51.05
75 Ryan Godbold SO Wharton 5:52.94
76 Ammiel Bowen FR King 5:53.52
77 Charles Halfacre JR Manatee 5:53.53
78 Blake Brennan JR Wharton 5:54.08
79 Nicholas McKeen SO Bloomingdale 5:57.19
80 Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) 5:59.24
81 Isaiah Torres FR Alonso 5:59.34
82 Brandon Schwanzl FR Wiregrass Ranch 5:59.53
83 Dustin Day FR Zephyrhills 6:08.39
84 Dennis Bodin FR Manatee 6:16.98
85 Xander McDonald JR Wharton 6:21.72
86 Dane Deevers SO Wharton 6:31.33
87 Christian Mejia SO Zephyrhills 6:33.54
88 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 6:47.08
89 Rylee Kleist FR Bloomingdale 6:50.14
90 Cooper Torrelio FR Bloomingdale 6:54.83
91 James Little SR Wiregrass Ranch 6:56.50
92 Patrick Miller FR Alonso 6:58.69
93 Angel Ramirez JR Manatee 7:05.51
94 Timothy Hernandez FR Bloomingdale 7:10.63
95 Lucas Hardy FR Wharton 7:16.54
96 Justin Scott SO Wharton 7:18.80
97 Merlin Pacheco SR Alonso 7:33.13
98 Angel Saavedra FR Zephyrhills 8:10.62
Boys 1600m Run Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Devin Douglas FR Bloomingdale 5:06.28
17 Nyrei Mendez JR Newsome 5:09.04
31 Andrew Vega SO Alonso 5:18.37
35 Emmanuel Simes JR Chamberlain 5:25.38
46 Caleb Hamilton JR Newsome 5:31.82
47 Malik Millet FR Bloomingdale 5:32.41
56 Samuel Brooks JR Bloomingdale 5:40.01
64 Will Power SR Newsome 5:44.67
76 Ammiel Bowen FR King 5:53.52
78 Blake Brennan JR Wharton 5:54.08
79 Nicholas McKeen SO Bloomingdale 5:57.19
80 Loc Nguyen SO Freedom (Tampa) 5:59.24
81 Isaiah Torres FR Alonso 5:59.34
82 Brandon Schwanzl FR Wiregrass Ranch 5:59.53
83 Dustin Day FR Zephyrhills 6:08.39
84 Dennis Bodin FR Manatee 6:16.98
85 Xander McDonald JR Wharton 6:21.72
86 Dane Deevers SO Wharton 6:31.33
87 Christian Mejia SO Zephyrhills 6:33.54
88 Justin Amezquita SO Freedom (Tampa) 6:47.08
89 Rylee Kleist FR Bloomingdale 6:50.14
90 Cooper Torrelio FR Bloomingdale 6:54.83
91 James Little SR Wiregrass Ranch 6:56.50
92 Patrick Miller FR Alonso 6:58.69
93 Angel Ramirez JR Manatee 7:05.51
94 Timothy Hernandez FR Bloomingdale 7:10.63
95 Lucas Hardy FR Wharton 7:16.54
97 Merlin Pacheco SR Alonso 7:33.13
98 Angel Saavedra FR Zephyrhills 8:10.62
Boys 1600m Run Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Matt Schwindler FR Wharton 5:29.27
45 Henry Moore FR Wiregrass Ranch 5:31.79
48 Jenson Lowdermilk SO Wharton 5:32.44
49 Jackson Nichols FR Bloomingdale 5:32.80
51 Zack Kremkau FR Alonso 5:35.29
53 William Douglass SO Freedom (Tampa) 5:36.53
54 Julian Garcia FR Wiregrass Ranch 5:38.58
55 Ethan Stinnett FR Wharton 5:39.82
57 Daniel Schwartz SO Wharton 5:40.30
58 Ritvik Nallapati FR King 5:40.40
59 Kevin Tran JR Wharton 5:40.48
60 Mason Rhody SO Bloomingdale 5:41.38
62 Sandro Lopez-Valmana SO Alonso 5:42.78
63 Sean Clark JR Manatee 5:43.70
65 Connor Caravella SO Alonso 5:45.65
66 Brady Hopkins SR Wharton 5:45.77
67 Zachary Schwanzl SO Wiregrass Ranch 5:45.89
68 William Anderson 8 Seffner Christian 5:46.41
69 Collin Southard FR Newsome 5:47.41
72 Anthony Joannides FR King 5:48.73
73 Machlan Dugan SO Newsome 5:49.58
74 Ethan Eaves FR Newsome 5:51.05
75 Ryan Godbold SO Wharton 5:52.94
77 Charles Halfacre JR Manatee 5:53.53
96 Justin Scott SO Wharton 7:18.80
Boys 1600m Run Friday Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Derek Maxfield JR Alonso 5:05.86
18 Blake Devisfruto JR Seffner Christian 5:09.78
20 Ethan Molinari SO Wharton 5:10.90
22 Emmanuel Camacho SO Wharton 5:12.88
23 Jack Webster FR Wiregrass Ranch 5:13.17
24 Amir Aboroomi SO Wharton 5:14.11
27 Zachary Slocum FR Freedom (Tampa) 5:15.73
28 Ryan Winslow FR Alonso 5:16.04
29 Jackson Vagianos SR King 5:17.60
30 Ocean Wolf SO Wharton 5:17.77
32 Zachary Rosenbloom FR Newsome 5:24.97
33 Daniel Eing SR Newsome 5:25.02
34 Jesse Torres SR King 5:25.06
36 Liam Perkins FR Seffner Christian 5:25.90
37 Ian Ludlam FR Alonso 5:26.97
39 Grant Shurley SO Wiregrass Ranch 5:28.54
41 Romal EsteMcDonald JR Wiregrass Ranch 5:29.30
42 Thomas Schilling FR Bloomingdale 5:29.30
43 Jeremy Hagenbarth FR Bloomingdale 5:29.60
44 Dominic Fonseca JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:30.63
50 Vincent Constable JR Wiregrass Ranch 5:35.27
52 Christian Clemens FR Zephyrhills 5:35.54
61 Mark Winn 8 Seffner Christian 5:41.52
70 Ethan Fuhrmeister SR Freedom (Tampa) 5:48.07
71 Will Smith FR Sunlake 5:48.63
Boys 1600m Run Friday Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cristian Rodriguez SR King 4:49.57
2 Diego Carrascosa SO Vanguard (Ocala) 4:49.70
3 Albert LaRed SR Sunlake 4:49.75
4 Ludcheel Colas SR Sunlake 4:53.34
5 Kevin Velazquez SO Alonso 4:55.35
6 Zack Poekert FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:58.13
7 Ryan Summers JR Newsome 4:59.51
8 Scott Bucklin SO Newsome 4:59.70
9 Andrew Cory JR Freedom (Tampa) 5:00.32
10 Justin Ludwig SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:00.63
11 Max Usher SR Newsome 5:01.23
12 Zach Flohr SR Vanguard (Ocala) 5:02.68
13 Jaime Candeleria FR Wiregrass Ranch 5:02.69
16 Dylan Buggica SR Newsome 5:07.81
19 David Solanke SO Wharton 5:09.79
21 Ashston Jhoda SO Wiregrass Ranch 5:11.47
25 Ricardo Figueroa-Carrello SO Newsome 5:15.07
26 Trevor Connatser FR Newsome 5:15.37
38 Quinn Healy JR Newsome 5:28.38