February 28-29, 2020
|
Wharton High School - Tampa, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: -4.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Johnnie Dorris SR East Bay 11.24 10
2 Austin Kresley SR IMG Academy 11.41 8
3 Adrian Wallace SR King 11.53 6
4 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.60 5
5 Napoleon Harris SR Manatee 11.74 4
6 Deandre Perez SR Newsome 11.76 3
7 Shemar Williams SR Manatee 11.81 2
8 William Hineline FR Wharton 12.06 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Austin Kresley SR IMG Academy 11.34 -3.4
2 Shemar Williams SR Manatee 11.42 -2.3
3 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.48 -2.9
4 Adrian Wallace SR King 11.51 -3.9
5 Deandre Perez SR Newsome 11.56 -1.8
6 William Hineline FR Wharton 11.57 0.3
7 Johnnie Dorris SR East Bay 11.62 -3.0
8 Napoleon Harris SR Manatee 11.64 -4.7
9 Michael Kuentzel SR IMG Academy 11.69 -1.8
10 Zack Yunusha JR Wharton 11.74 -4.7
11 Michael Boone SO Tampa Bay Tech 11.75 -2.9
12 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 11.83 -2.9
13 John Arnone JR Newsome 11.86 -3.4
14 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 11.87 -3.9
15 Talik Jeffers JR Wharton 11.87 -2.3
16 Antony Guzman SR Chamberlain 11.92 0.3
16 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 11.92 -5.2
18 Jon'Tavius Anderson JR Chamberlain 11.96 -2.9
19 Willie Queen SO Zephyrhills 11.97 0.3
20 Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.98 -3.9
21 Benyon Williams SR Wharton 11.99 -3.9
22 Amiir Austin SO Newsome 12.00 -2.3
23 Tyson Phelps SR Manatee 12.04 -4.7
24 Timothy Jackson SO Zephyrhills 12.05 -3.4
25 Basil Denson SR Bloomingdale 12.05 -3.4
26 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 12.05 -3.9
27 Doerr Elijah JR East Bay 12.06 -3.0
27 Kaylon Walters SO Osceola (Kissimmee) 12.06 -1.8
29 Zion Williams SR Zephyrhills 12.08 -3.0
30 Savion Harris JR Vanguard (Ocala) 12.09 0.3
31 Javarien Salter FR Vanguard (Ocala) 12.20 -3.9
32 Tyrell Randall JR Vanguard (Ocala) 12.22 0.3
33 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.23 -2.3
34 Robert Curry SR Alonso 12.25 -1.8
35 Colby Smith SR Alonso 12.26 -3.9
36 Unique Lewis JR Bloomingdale 12.29 -4.7
37 Jeremiah Wilson SO Osceola (Kissimmee) 12.32 -5.2
38 Michael McGee FR Bloomingdale 12.33 -2.9
39 Avante Morrison JR Seffner Christian 12.34 -3.9
40 Jaitlin McCorvey SR Armwood 12.39 -5.2
41 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 12.44 -3.4
42 Thurston Daniels FR Osceola (Kissimmee) 12.47 -5.2
43 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 12.47 -1.8
44 Jason Albritton SO Newsome 12.48 -1.8
45 Ray Cokley SR King 12.55 -5.2
46 Jalen Redding SR Freedom (Tampa) 12.57 -2.9
47 Elijah Mayfield JR Sunlake 12.59 -4.7
48 Mike Barber JR Zephyrhills 12.62 -2.3
49 JaRandy Swint SO Osceola (Kissimmee) 12.64 -3.0
50 Sam Mason SR King 12.66 -3.9
51 Daniel Lester SO Sunlake 12.70 -5.2
52 Eric Wilson SR Armwood 12.73 -3.9
53 Colin Valentin SO Alonso 12.78 -3.4
54 David Willins SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.79 -3.4
55 Clifton Butler FR Wiregrass Ranch 12.84 -3.9
56 Miles Williams JR King 12.86 -2.9
57 Spencer DeLessio JR Sunlake 12.89 -3.0
58 Jaylen Bryant JR Bloomingdale 12.93 -3.9
59 Kevin Spillane SO Sunlake 12.94 -1.8
60 Devery Barnes SR Chamberlain 13.03 0.3
61 Shelton Gilyard FR Seffner Christian 13.11 -3.0
62 Marcus Walden JR Wiregrass Ranch 13.23 -3.9
63 Jarrett Williams SR Wiregrass Ranch 13.41 -3.9
64 Dominic Gonzalez FR Freedom (Tampa) 13.50 -2.3
65 Tristan Ali SO Alonso 13.50 -2.3
66 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 14.34 -2.9
67 Frederick Gruner FR Freedom (Tampa) 14.34 0.3
68 Gael Sacaza SO Freedom (Tampa) 15.20 -4.7
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 William Hineline FR Wharton 11.57
16 Antony Guzman SR Chamberlain 11.92
19 Willie Queen SO Zephyrhills 11.97
30 Savion Harris JR Vanguard (Ocala) 12.09
32 Tyrell Randall JR Vanguard (Ocala) 12.22
60 Devery Barnes SR Chamberlain 13.03
67 Frederick Gruner FR Freedom (Tampa) 14.34
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Adrian Wallace SR King 11.51
20 Dontrell Clerkley SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 11.98
35 Colby Smith SR Alonso 12.26
39 Avante Morrison JR Seffner Christian 12.34
55 Clifton Butler FR Wiregrass Ranch 12.84
58 Jaylen Bryant JR Bloomingdale 12.93
62 Marcus Walden JR Wiregrass Ranch 13.23
63 Jarrett Williams SR Wiregrass Ranch 13.41
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -4.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Napoleon Harris SR Manatee 11.64
10 Zack Yunusha JR Wharton 11.74
23 Tyson Phelps SR Manatee 12.04
36 Unique Lewis JR Bloomingdale 12.29
47 Elijah Mayfield JR Sunlake 12.59
68 Gael Sacaza SO Freedom (Tampa) 15.20
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Daunte Harris SR Tampa Bay Tech 11.48
11 Michael Boone SO Tampa Bay Tech 11.75
12 Christian Jones SR Jesuit (Tampa) 11.83
18 Jon'Tavius Anderson JR Chamberlain 11.96
38 Michael McGee FR Bloomingdale 12.33
46 Jalen Redding SR Freedom (Tampa) 12.57
56 Miles Williams JR King 12.86
66 Jason Rennie JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 14.34
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shemar Williams SR Manatee 11.42
15 Talik Jeffers JR Wharton 11.87
22 Amiir Austin SO Newsome 12.00
33 Jaedon Singh JR Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.23
48 Mike Barber JR Zephyrhills 12.62
64 Dominic Gonzalez FR Freedom (Tampa) 13.50
65 Tristan Ali SO Alonso 13.50
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: -3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Brandon Odom Walker SR Tampa Bay Tech 11.87
21 Benyon Williams SR Wharton 11.99
26 Tyrin Wilson JR Vanguard (Ocala) 12.05
31 Javarien Salter FR Vanguard (Ocala) 12.20
50 Sam Mason SR King 12.66
52 Eric Wilson SR Armwood 12.73
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Deandre Perez SR Newsome 11.56
9 Michael Kuentzel SR IMG Academy 11.69
27 Kaylon Walters SO Osceola (Kissimmee) 12.06
34 Robert Curry SR Alonso 12.25
43 Andre Gilbert FR Jesuit (Tampa) 12.47
44 Jason Albritton SO Newsome 12.48
59 Kevin Spillane SO Sunlake 12.94
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: -5.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Derrick Andrews Powley SR Tampa Bay Tech 11.92
37 Jeremiah Wilson SO Osceola (Kissimmee) 12.32
40 Jaitlin McCorvey SR Armwood 12.39
42 Thurston Daniels FR Osceola (Kissimmee) 12.47
45 Ray Cokley SR King 12.55
51 Daniel Lester SO Sunlake 12.70
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 9
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Johnnie Dorris SR East Bay 11.62
27 Doerr Elijah JR East Bay 12.06
29 Zion Williams SR Zephyrhills 12.08
49 JaRandy Swint SO Osceola (Kissimmee) 12.64
57 Spencer DeLessio JR Sunlake 12.89
61 Shelton Gilyard FR Seffner Christian 13.11
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 10
W: -3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Kresley SR IMG Academy 11.34
13 John Arnone JR Newsome 11.86
24 Timothy Jackson SO Zephyrhills 12.05
25 Basil Denson SR Bloomingdale 12.05
41 J’Kobe Jones SO Seffner Christian 12.44
53 Colin Valentin SO Alonso 12.78
54 David Willins SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 12.79