February 15, 2020
|
Emerald Coast MS - Santa Rosa Beach, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Corneilus Barnes SR Godby 50.95 44.84 1:02.16 44.33 49.94 41.27 10
2 Travis Cooper SR Godby 51.48 43.76 59.72 1:02.29 58.18 37.58 8
3 Hayden Moore JR South Walton 52.08 53.65 57.81 1:06.67 44.27 41.67 6
4 Jamarie Clemons SO Godby 52.18 45.92 1:07.32 39.14 40.18 44.36 5
5 Eugene Hall JR Paxton 53.22 58.55 45.24 1:04.40 47.90 39.39 4
6 Kendarius Smith SR Fort Walton Beach 53.58 50.90 41.26 38.05 39.65 39.12 3
7 Colton Hatcher SO Fort Walton Beach 53.72 45.67 58.02 45.13 42.44 1:01.78 2
8 Kaden Jones JR Mosley 53.89 55.51 57.13 1:08.98 1:04.67 1:06.29 1
9 Lamar Clark SO Mosley 54.55 48.55 54.01 58.37 43.10 57.28 -
10 Mark Hayes SR Mosley 55.34 43.17 1:02.54 1:06.97 53.68 44.28 -
11 Isaac Paul FR Mosley 55.79 50.22 56.35 54.12 57.47 49.10 -
12 Colin Chauret SO Niceville 56.27 1:00.21 49.52 1:06.40 1:09.22 44.46 -
13 Nolan Watson FR South Walton 56.32 57.45 57.45 1:00.83 1:04.77 50.13 -
14 Hayden Johnson SO Pace 56.44 1:00.39 1:11.12 1:11.12 1:01.52 42.90 -
15 Andrew Cruz SR Choctawhatchee 56.56 54.87 56.00 46.95 59.39 1:05.05 -
16 Donovan Rackley FR Godby 57.00 1:05.55 47.88 1:04.41 40.47 55.29 -
17 Dolan Marcelonis JR Pensacola Catholic 57.12 1:11.98 50.27 1:09.69 39.99 53.13 -
18 Zarryen Gaines FR Godby 57.16 1:08.02 57.74 1:05.74 44.02 1:02.88 -
19 Aubrey Murray SR Fort Walton Beach 57.34 53.90 1:01.36 40.72 1:07.09 41.86 -
20 Ethan Parker SR Niceville 57.38 55.09 47.63 59.11 57.38 1:12.88 -
21 Brayun Richardson SO Rutherford 57.58 1:04.49 52.40 52.98 1:01.04 53.55 -
22 Hunter Thompson SR Choctawhatchee 57.72 47.33 1:01.76 41.56 1:09.27 1:03.50 -
23 Max Anderson SO Crestview 58.26 1:10.50 1:01.76 1:07.59 1:01.76 1:11.66 -
24 Branden Jackson FR Choctawhatchee 58.39 1:03.65 44.38 1:11.82 1:05.98 49.64 -
25 Nickolas Scott JR Pace 59.03 1:13.20 1:01.99 1:09.66 1:11.43 43.69 -
26 Emmanuel Perez SO Fort Walton Beach 59.06 49.02 50.80 1:00.84 1:07.92 1:06.15 -
27 Tyler Williams SR Crestview 59.92 43.15 46.14 45.54 53.93 1:13.71 -
28 Jabari Reed FR Bay 59.93 59.93 1:15.52 1:06.53 56.94 1:03.53 -
29 Carson Hale JR North Bay Haven 1:00.21 1:18.28 42.15 1:11.65 52.39 1:15.27 -
30 Peyton Drummond SO Pace 1:00.32 1:07.56 1:09.37 45.24 1:14.20 1:03.94 -
31 Mathis Stein JR Niceville 1:00.58 1:06.64 1:17.55 56.95 51.50 1:10.88 -
32 Isaiah Buford JR Rutherford 1:00.84 1:00.84 43.81 1:06.32 59.02 57.19 -
33 Jesse McMinn FR Niceville 1:01.77 1:05.48 1:04.24 52.51 1:14.75 48.80 -
34 Shaun Collier SO Crestview 1:02.04 1:04.53 55.22 48.40 1:20.04 1:12.59 -
35 Thailon O'Rourke FR Bay 1:02.78 47.72 57.13 47.72 43.95 44.58 -
36 Tyler Williams JR Bay 1:04.27 1:06.84 45.64 1:10.06 48.21 1:04.27 -
37 ISAIAH VAWSER-HANSEN FR Choctawhatchee 1:04.57 57.47 1:15.55 1:09.74 50.37 1:20.72 -
38 Tyson Diallo SO North Bay Haven 1:04.78 55.07 1:03.49 1:15.15 55.07 1:06.73 -
39 Noah Schwartz FR Pensacola Catholic 1:05.46 53.68 53.68 1:23.14 59.57 1:22.48 -
40 Louie Geoghagan SO Paxton 1:06.92 1:10.94 1:10.27 48.86 1:00.90 1:21.65 -
41 Ian Gaither FR Paxton 1:07.73 54.19 1:08.41 1:11.80 1:28.05 47.42 -
42 Henry Jiang FR North Bay Haven 1:11.19 55.53 1:23.30 1:03.36 1:20.45 1:03.36 -
43 Kenneth Hutcherson FR Bay 1:11.31 1:19.16 1:06.32 1:23.44 56.34 1:12.03 -
44 Gavin Schwartz SR Pensacola Catholic 1:14.42 1:03.26 55.07 1:25.59 1:26.33 58.05 -
45 Nyles Morgan 7 Paxton 1:20.27 1:26.70 1:18.67 1:05.02 1:07.43 1:09.84 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
28 Jabari Reed FR Bay 57.54 59.93 -
35 Thailon O'Rourke FR Bay 56.51 1:02.78 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Zarryen Gaines FR Godby 57.16 -
24 Branden Jackson FR Choctawhatchee 58.39 -
32 Isaiah Buford JR Rutherford 1:00.84 -
39 Noah Schwartz FR Pensacola Catholic 1:05.46 -
43 Kenneth Hutcherson FR Bay 1:11.31 -
44 Gavin Schwartz SR Pensacola Catholic 1:14.42 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Isaac Paul FR Mosley 55.79 41.85 41.29 1:06.39 47.43 1:09.74 1:01.37 -
16 Donovan Rackley FR Godby 57.00 1:03.84 50.16 56.43 58.14 59.28 1:06.69 -
37 ISAIAH VAWSER-HANSEN FR Choctawhatchee 1:04.57 1:23.30 1:15.55 1:12.32 1:08.45 1:22.01 1:01.35 -
38 Tyson Diallo SO North Bay Haven 1:04.78 50.53 54.42 58.31 1:02.19 59.60 47.29 -
40 Louie Geoghagan SO Paxton 1:06.92 1:24.99 1:06.25 1:24.32 1:04.92 1:11.61 52.20 -
41 Ian Gaither FR Paxton 1:07.73 1:02.32 1:09.09 1:11.80 1:21.96 53.51 47.42 -
42 Henry Jiang FR North Bay Haven 1:11.19 1:11.19 1:12.62 1:06.21 1:24.72 1:21.87 1:04.08 -
45 Nyles Morgan 7 Paxton 1:20.27 1:20.27 1:06.63 1:30.71 1:14.66 1:14.66 1:16.26 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Dolan Marcelonis JR Pensacola Catholic 58.27 57.12 57.12 1:01.12 -
25 Nickolas Scott JR Pace 1:10.25 1:10.25 59.03 1:16.15 -
26 Emmanuel Perez SO Fort Walton Beach 1:10.88 1:06.15 59.06 1:10.88 -
27 Tyler Williams SR Crestview 46.14 52.73 59.92 52.73 -
30 Peyton Drummond SO Pace 1:09.37 1:15.40 1:00.32 1:12.99 -
34 Shaun Collier SO Crestview 49.02 1:18.17 1:02.04 1:03.91 -
36 Tyler Williams JR Bay 1:02.35 1:07.49 1:04.27 46.28 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Colin Chauret SO Niceville 46.71 39.96 1:00.78 56.27 -
14 Hayden Johnson SO Pace 56.44 1:06.60 59.83 56.44 -
15 Andrew Cruz SR Choctawhatchee 51.47 56.00 51.47 56.56 -
20 Ethan Parker SR Niceville 1:04.84 1:13.45 1:01.97 57.38 -
22 Hunter Thompson SR Choctawhatchee 1:15.04 51.95 1:08.11 57.72 -
23 Max Anderson SO Crestview 52.44 49.52 51.27 58.26 -
31 Mathis Stein JR Niceville 57.55 45.44 55.74 1:00.58 -
33 Jesse McMinn FR Niceville 49.42 1:01.16 1:17.83 1:01.77 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Kendarius Smith SR Fort Walton Beach 53.58 3
7 Colton Hatcher SO Fort Walton Beach 53.72 2
9 Lamar Clark SO Mosley 54.55 -
13 Nolan Watson FR South Walton 56.32 -
19 Aubrey Murray SR Fort Walton Beach 57.34 -
21 Brayun Richardson SO Rutherford 57.58 -
29 Carson Hale JR North Bay Haven 1:00.21 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Corneilus Barnes SR Godby 52.48 50.95 58.09 10
2 Travis Cooper SR Godby 55.60 51.48 59.72 8
3 Hayden Moore JR South Walton 58.33 52.08 58.33 6
4 Jamarie Clemons SO Godby 1:00.01 52.18 1:05.75 5
5 Eugene Hall JR Paxton 1:03.34 53.22 43.11 4
8 Kaden Jones JR Mosley 1:06.29 53.89 1:03.06 1
10 Mark Hayes SR Mosley 1:06.41 55.34 1:08.63 -