February 22, 2020
|
Deputy Scott Community Park - Windermere, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariana Jimenez SR Apopka 5:22.84 10
2 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 5:32.67 8
3 Mackenzie Czurak SR Winter Springs 5:34.19 6
4 Jada Williams SO Flagler Palm Coast 5:34.58 5
5 Gabriella Macedo JR Celebration 5:35.23 4
6 Allison Drummond JR Buchholz 5:36.32 3
7 Haley McCloskey JR St. Thomas Aquinas 5:37.26 2
8 Evie McIver JR Winter Springs 5:38.92 1
9 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 5:42.72 -
10 Kelly Steffens SR Matanzas 5:48.88 -
11 Samantha Lopez SR Windermere 5:51.86 -
12 Ava Baldauf SO West Orange 5:52.41 -
13 Snejana Faryga SR Lake Minneola 5:53.15 -
14 Hannah Maus SO St. Thomas Aquinas 5:53.45 -
15 Rachel Gross SR Windermere 6:00.22 -
16 Ava Aseere FR Lake Minneola 6:01.23 -
17 Ayanna Fulton JR Flagler Palm Coast 6:02.23 -
18 Genevieve Mundy JR Matanzas 6:02.68 -
19 Lauren Marshall SO Matanzas 6:03.29 -
20 Olivia Fabbiani FR Celebration 6:06.51 -
21 Kaitlyn Fowler SO University (Orlando) 6:08.13 -
22 Sophia Weiner 8 Holy Trinity 6:19.40 -
23 Keira Roudabush FR University (Orlando) 6:19.89 -
24 Natalie Lord JR West Orange 6:20.98 -
25 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 6:21.51 -
26 Elizabeth Loosli SO Buchholz 6:22.66 -
27 JoAnn Almonte   Olympia 6:22.75 -
28 Emma Dahlgren   Olympia 6:25.13 -
29 Briana Seiple FR DeLand 6:32.71 -
30 Georgia Rydson SO Holy Trinity 6:36.93 -
31 Madi Mandell FR DeLand 6:37.84 -
32 Shelby Weber JR Freedom (Orlando) 6:41.14 -
33 Emma Krens FR Edgewater 6:46.00 -
34 Anna Voils FR Buchholz 6:50.47 -
35 Neah Montgomery FR Edgewater 6:53.74 -
36 Casey Estrada   Edgewater 6:54.78 -
37 Emilee Nunn SR DeLand 7:05.78 -
38 Alandra Navarro Junior West Orange 7:15.47 -
39 Alejandra Garcia SO University (Orlando) 7:20.71 -
40 Ava Minor FR Windermere 7:21.30 -
41 Tamera Robinson SR Ocoee 7:29.35 -
42 Karina Nieto SR Lake Minneola 7:46.56 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Keira Roudabush FR University (Orlando) 6:19.89 -
26 Elizabeth Loosli SO Buchholz 6:22.66 -
27 JoAnn Almonte   Olympia 6:22.75 -
31 Madi Mandell FR DeLand 6:37.84 -
32 Shelby Weber JR Freedom (Orlando) 6:41.14 -
33 Emma Krens FR Edgewater 6:46.00 -
34 Anna Voils FR Buchholz 6:50.47 -
36 Casey Estrada   Edgewater 6:54.78 -
39 Alejandra Garcia SO University (Orlando) 7:20.71 -
41 Tamera Robinson SR Ocoee 7:29.35 -
42 Karina Nieto SR Lake Minneola 7:46.56 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Ava Aseere FR Lake Minneola 6:01.23 -
17 Ayanna Fulton JR Flagler Palm Coast 6:02.23 -
18 Genevieve Mundy JR Matanzas 6:02.68 -
19 Lauren Marshall SO Matanzas 6:03.29 -
20 Olivia Fabbiani FR Celebration 6:06.51 -
21 Kaitlyn Fowler SO University (Orlando) 6:08.13 -
22 Sophia Weiner 8 Holy Trinity 6:19.40 -
24 Natalie Lord JR West Orange 6:20.98 -
25 Kayleigh Johnson FR Flagler Palm Coast 6:21.51 -
28 Emma Dahlgren   Olympia 6:25.13 -
29 Briana Seiple FR DeLand 6:32.71 -
30 Georgia Rydson SO Holy Trinity 6:36.93 -
35 Neah Montgomery FR Edgewater 6:53.74 -
37 Emilee Nunn SR DeLand 7:05.78 -
38 Alandra Navarro Junior West Orange 7:15.47 -
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ariana Jimenez SR Apopka 5:22.84 10
2 Danielle Martinez JR St. Thomas Aquinas 5:32.67 8
3 Mackenzie Czurak SR Winter Springs 5:34.19 6
4 Jada Williams SO Flagler Palm Coast 5:34.58 5
5 Gabriella Macedo JR Celebration 5:35.23 4
6 Allison Drummond JR Buchholz 5:36.32 3
7 Haley McCloskey JR St. Thomas Aquinas 5:37.26 2
8 Evie McIver JR Winter Springs 5:38.92 1
9 Yenilitza Roman SR Freedom (Orlando) 5:42.72 -
10 Kelly Steffens SR Matanzas 5:48.88 -
11 Samantha Lopez SR Windermere 5:51.86 -
12 Ava Baldauf SO West Orange 5:52.41 -
13 Snejana Faryga SR Lake Minneola 5:53.15 -
14 Hannah Maus SO St. Thomas Aquinas 5:53.45 -
15 Rachel Gross SR Windermere 6:00.22 -
40 Ava Minor FR Windermere 7:21.30 -